דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

אודות עמותת נחשון

חברה טובה היא ארגון ללא כוונת רווח, מיסודה של עמותת נחשון (ע.ר. 580299089), המפעילה גם את מכינה קדם צבאית נחשון, המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית. בשנת 2006 הקימה קבוצה של בוגרי מכינת נחשון את ארגון חברה טובה, בתמיכתה של המגבית היהודית המאוחדת, הפדרציה ניו יורק. 

 

על העמותה ועל מכינה קדם צבאית נחשון

עמותת נחשון הינה קבוצה א-פוליטית של אנשים פרטיים שהקימו בשנת 1997 מפעל חינוכי למנהיגות חברתית-ערכית, המלווה באכפתיות ובמחויבות לעתידה של החברה הישראלית. החברים המייסדים הבינו, כי בנוער טמון הכוח להביא שינוי, להחזיר מנהיגות ראויה ולפתח חברה ישראלית בריאה וצודקת. הם החליטו להקים מסגרת שתעורר את הנוער, שיבחר להשתתף בה, ותכשיר אותו להיות מסוגל לקחת חלק פעיל ומוביל בבניין המדינה והחברה הישראלית.

על בסיסן הרעיוני של המכינות הקדם צבאיות הדתיות, המנצלות את פרק הזמן שלאחר סיום הלימודים בתיכון ולפני הגיוס לצבא, הוחלט על הקמתה של מכינה קדם צבאית ראשונה מעורבת לדתיים וחילוניים. מטרתה של מכינה זו - פיתוח איכויות של אחריות אישית ולאומית, רגישות ותשומת לב חברתית ומחויבות להשפיע ולשפר החברה הישראלית. מכינה קדם צבאית נחשון היא המכינה הקדם צבאית הכללית הראשונה בישראל, ולאחריה התפשטה תופעה זו, לצד המכינות הדתיות הוותיקיות. 

 

אתר מכינה קדם צבאית נחשון

 

 

  

הדפסהשליחה לחבר
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות