דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

התנדבות בשביתה למען ילדי אקי"ם

חניכות אקי"ם שרות יחדיו בחברה טובה

רויטל ומירב, שתי מורות בשביתה שהחליטו שהגיע הזמן לעשות משהו משמעותי וזהו להן המפגש הראשון עם ילדי אקי"ם, חשבו על הפעלות נחמדות, התרימו סופגניות, גייסו מתנדבות צעירות, ארזו את ילדיהן והגיעו למועדון אקי"ם בנהריה כדי להרים בחנוכה מסיבת התנדבות. זהו הסיפור של מסיבת החנוכה שאורגנה על ידיהן.

מזג האוויר סגרירי. זהו, החורף כבר כאן. קר, אפור וגשום.

אבל כל זה נמצא בחוץ. בפנים, בתוך מועדון היום של ילדי ובוגרי אקי"ם בנהריה, בחיק הילדים הפתוחים והמחייכים, חמים ונעים! כל מי שפסע תחת מטרייתו בקרבת המועדון ודאי לא נשאר אדיש לפרצי השירה, לרעש ההמולה ולצחוק שבקעו מבפנים.

כאשר הגענו, רויטל, מירב, שלושת ילדיהן, ושלוש מתנדבות צעירות - דפנה, שירז ושלי - קיבלו את פנינו בכניסה ילדי אקי"ם (שגילאיהם נעים מגיל היסודי ועד גיל 21). מיד הפעלנו מוסיקה, והילדים - כל אחד בתורו - פצחו בשירי חנוכה אל תוך המיקרופון. המועדון עצמו קושט בחן לרגל החג שהגיע ואנו נפעמנו מהמרץ והלהיטות שהילדים הפגינו כלפינו וכלפי הפעילויות שהוצעו להם.

המסיבה שלנו כללה שלל פעילויות והפעלות, כמו משחק "חבילה עוברת", עם משימות הקשורות לחג החנוכה, משחק תחרותי בין קבוצות עם הפעלות נושאות פרסים ופעילות יצירתית של בניית חנוכיות לחג. לאחר מכן הדלקנו יחדיו את הנרות בחנוכיות, וכולנו נהנינו משירי חנוכה ומסופגניות.

בין יצירת חנוכיות לבין נגיסה בסופגניה, דיברנו עם הילדים, שמענו מהם על לימודיהם ומה הם אוהבים לעשות. הילדים נהנו מאוד מהפעילות החוויתית ושיתפו פעולה באופן מקסים. בעיקר היה מרגש לראות אותם מחייכים כל הזמן. כמובן, גם להם יש את הריבים והכעסים שלהם, כמו לכל אחד אחר, אך בכל זאת הילדים האלה קיבלו מתנה: הם נטולי ציניות ולעג לאחר. הם מקבלים את העולם כפשוטו, ושמחים כאשר ניתנת להם ההזדמנות לשיר במיקרופון או כאשר הם מקבלים מתנה מתוך הסביבון הגדול.

תמר, מנהלת המועדון, שמנהיגה את כל היופי הזה יחד עם עוזרותיה, נהנתה אף היא מהמסיבה: 'היה מקסים, הילדים נהנו ושיתפו פעולה. תודה למתנדבים שהקדישו מזמנם וממרצם ובאו לחגוג את מסיבת החנוכה עם ילדי אקי"ם'.

גם אנו נהנינו מאוד מהפעילות, והתרגשנו לראות את הילדים משתפים פעולה ונהנים. זו הייתה חוויה מדהימה, להעביר שעתיים שלמות שבהן הפרחנו חיוכים חושפים שיניים לכל עבר, התחברנו עם הילדים, קיבלנו חיבוקים חמים, ובעיקר נהנינו. היה מרגש ומחמם-לב: זו הרגשה נפלאה לקחת חלק בפעילות שגורמת שמחה לאחר.

הקליקו כאן להוספת תגובה לכתבה.

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. שני (11/12/2007 16:03:51)
2. הדס (12/12/2007 10:02:36)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות