דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

כך הפך החלום למציאות

דיירות בית האבות נהנות עם מתנדב בחברה טובה (צילום: (הגדלה)

בתחילת חודש נובמבר, התקיים כנס של חברה טובה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב, ובו חברו סטודנטים יחדיו כדי ליצור פעילויות של התנדבות. שישה מתוכם החליטו להרים בחנוכה הפנינג התנדבות בבית האבות "בית יונה", בית אבות ודיור מוגן בבאר שבע. זהו סיפור הפעילות שהופקה על ידיהם.

"החזון היה לעשות הרבה שמח לדיירי בית האבות, וליצור קשר אישי חם בין הסטודנטים המתנדבים לבין הדיירים", סיפרה אורָן, ממובילי הגרעין שארגן את הפעילות. ששת הסטונדטים גייסו סביבם חברים, וכך הגיעה קבוצה של 15 איש להדליק נרות ולהתיידד עם דיירי בית האבות.

עם הגיעם, התיישב כל מתנדב באחת מהספות בלובי של בית האבות, ליד קבוצה של כמה דיירים, והחל לדבר עימם. שיחת ההיכרות יצרה קרבה מיידית, ותוך כרבע שעה היה הלובי מלא עד אפס מקום בדיירים, ששמעו את הדי השיחות המחויכות נישאים למרחוק.

את הדלקת הנרות והשירה בציבור קיימו הסטודנטים עם כמאה דיירים, ובכל פעם משתתף אחר (מהמתנדבים או מהדיירים) הוביל את הקהל כולו בשירה. לאחר מכן, נערך חידון לכבוד החג, והמשתתפים כולם למדו, צחקו והקשיבו. לכל אורך הדרך, השתלבו המתנדבים כולם בשירה, בחיוכים, בחיבוקים ובנגינה.

"כבר כשהגענו, הייתה אווירה חמה", סיפר הסטודנט נועם, "השיחה עם הדיירים הייתה נהדרת, הם היו נחמדים וחמים, ומאוד שמחו לספר על עצמם". גם הסטודנט מעיין שמח ונהנה מהפעילות: "הדיירים הראו לנו כמה נעים להם לדבר איתנו הצעירים. הם מחבקים ואוהבים!"

ואכן, הדיירים נהנו עד מאוד מהפגישה המדהימה והנעימה של צעירים ומבוגרים גם יחד, והודו למתנדבים מקרב לב. אברהם, דייר בבית האבות, סיפר ש"היה כיף לא נורמלי. אתם מוזמנים לבוא כמה שיותר, כי מאוד נחמד להיות איתכם - הלב שלי גואה לראותכם". בסיום הערב, נפרדו המתנדבים והדיירים אלה מאלה, לא לפני שהדיירים סיפרו שוב עד כמה נוכחותם של הצעירים קסמה להם, וביקשו שיחזרו שוב - כי הרי לא נסתיימה השיחה...

ובאשר למארגני האירוע, ששת הסטודנטים המופלאים שהפכו את חזונם למציאות, הם שמחו לראות את הדיירים המחויכים ואת המתנדבים המאושרים וסיכמו כי "מי שנותן באהבה, מקבל אהבה בחזרה - ובגדול".

הקליקו כאן והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. רותם (14/12/2007 00:22:15)
2. 
כתבה מקסימה לאחלה פעילות...
אורן (17/12/2007 11:09:41)
3. תני'ה (24/12/2007 00:46:42)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות