דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

התגלית הגדולה - התנדבות

כל הסיפור על רגל אחת: מקלט. ציוד צביעה. דגל ישראל. (הגדלה)

כ-150 צעירים הגיעו לנהריה למבצע התנדבות של שיפוץ מקלטים וטיפוח שכונה חלשה בעיר, שהופק על ידי חברה טובה בשיתוף עם עיריית נהריה, ארגון "דעת", פרויקט "תגלית", אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ובעידוד משרד הרווחה. יום ההתנדבות גם זכה לתרומתן האדיבה של החברות "טמבור", "דלקול" , "נירלט" ו"מי עדן". באירוע יוצא הדופן השתתפו עשרות צעירים מארה"ב, המשתתפים בפרויקט "תגלית", ואליהם הצטרפו גם חיילי צה"ל ועשרות סטודנטים ישראלים שהגיעו באמצעות חברה טובה.

מתכנן ומארגן הפרויקט - אסף אבן-חן, פעיל בחברה טובה - הינו סטודנט באוניברסיטת תל-אביב שהחליט לנצל את השביתה באוניברסיטה לעשייה חברתית, תוך רתימת עשרות מחבריו הסטודנטים לסיוע ולשיתוף פעולה. אסף מספר: "רצינו להעלות את המודעות החברתית של צעירי התפוצות למתרחש בישראל, ולחשוף אותם לחוויית התנדבות חיובית ומעשירה במהלך שהותם. הסטודנטים באוניברסיטה התלהבו מהרעיון – וכך השגנו עוד מטרה: סטודנטים בשביתה הפנו את הזמן הפנוי שלהם לעשייה קהילתית".

 

 

 

במהלך יום פעילות שנמשך מהבוקר ועד לשעות אחר הצהריים, הספיקו המתנדבים הצעירים להעביר תחת ידיהם 10 מקלטים ו-10 בניינים בשכונת שפרינצק. הסטודנטים, שבתחילה הרימו גבות למשמע הרעיון של צביעת בתי מגורים, התלהבו לראות את נציגי הבתים מצטרפים אליהם לצביעה: "באותו רגע שהם הגיעו, הבנתי שמתחיל כאן שינוי בתפיסה", סיפר אחד הסטודנטים. ואילו צעירי "תגלית", שנהנו מאוד מהאינטראקציה עם בני גילם הישראלים – סטודנטים וחיילי צה"ל – זכו לשמוע עדות של צעיר תושב האזור, שנפצע במלחמת לבנון השנייה בהיותו בשירות סדיר. "אני לא מבינה איך במקום הזה נחתו טילים, הכל נראה כל כך קסום ושקט", העירה אחת הבנות מארה"ב.

 

 

 

 

  

 

בסיומו של יום התנדבות מפרך ועשיר, נפרדו הצעירים אלה מאלה, החליפו פרטים והבטיחו לשמור על קשר. צעירי "תגלית" הודו לחברים מחברה טובה על הארגון: "בהתחלה חשבתי פעמיים אם להגיע לישראל, ועכשיו אני לא מתחרטת לרגע. תודה רבה לכם על ההזדמנות שנתתם לנו לתרום". גם הסטודנטים מתל אביב סיכמו את היום בחיוב: "הדבר הכי מדהים היה החבר'ה שהגיעו מהאוניברסיטה. לא הכרנו אחד את השני, אבל נוצר מין גיבוש מיידי וחם – פשוט כי הבנו שכולם כאן אנשים טובים שנפגשו לעשות מעשים טובים", סיכם אורי, סטודנט באוניברסיטה.

 

הקליקו והגיבו לכתבה זו.

 


 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. הדס (14/01/2008 17:01:15)
2. ים (14/01/2008 20:12:11)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות