דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

ניסים ונפלאות בשכונת נחלאות

"מדהים באיזו קלות הצלחנו להתקרב" (צילום: (הגדלה)

לכבוד ט"ו בשבט התארגנו הפעילים של חברה טובה ירושלים, ובנו יום התנדבות עשיר ומגוון בשכונת נחלאות בירושלים. תחילה, הגיעו המתנדבים למתנ"ס לב העיר וערכו שם סדר ט"ו בשבט. ותיקי העיר המגיעים למתנ"ס הם בעיקר אנשים במצב כלכלי ירוד, לחלקם אין אפילו גז בבית, ולכן הם באים ליהנות מארוחות חמות במתנ"ס וליצור קשר עם אנשים אחרים, על מנת להפיג מעט את בדידותם. בפתיחת הפעילות, זכה כל אחד מהקשישים לקבל צלחת פירות יבשים וכוס יין, ואז התחיל הסדר שכלל שירים לט"ו בשבט וקטעי קישור משעשעים ומחכימים ביניהם. במהלך הסדר, יצרו המתנדבים קשר אישי יותר עם האזרחים הוותיקים, שנפתחו מיד ושמחו לספר מסיפוריהם. שמחה החייכנית למשל, סיפרה שנולדה בארץ ועברה את כל מלחמות ישראל, ופירטה על התקופה הקשה שעברה עליה כאשר בנה ישב בשבי במשך שמונה חודשים. מיכל סיפרה איך עלתה מפרס בגיל 18 ומתגעגעת מאוד. ומשה חי שמח מאוד ובירך את כל הנוכחים, ובעיקר את המתנדבים הנרגשים, בברכת הצלחה, בריאות ואושר. בסיומו של הסדר יצאו כולם עם חיוך ואור בעיניים, התחבקו והודו אלה לאלה. רוני, הרכזת החברתית של המתנ"ס, הודתה מאוד למתנדבים: "החגים זו התקופה הקשה ביותר בשביל האנשים האלה. הם כל-כך לבד. תודה רבה שהגעתם. אין לכם מושג כמה זה חשוב, ואיזו מצווה גדולה עשיתם". ליה, שמתנדבת בגרעין חברה טובה ירושלים, סיפרה: "היה נחמד לדבר עם הקשישים המקסימים, זאת זכות גדולה. שמחתי לראות באיזו קלות אני יכולה להתקרב אליהם". וזאת כאמור הייתה רק תחילתו של יום התנדבות עשיר.


מתוך מכתב תודה מאת מנהל קהילתי לב העיר:

למאור ואריאל וכל החבר'ה הטובים שהגיעו לפעול בלב העיר בט"ו בשבט, אנו רוצים להודות לכם מקרב לב, על הפרויקטים עם הקשישים, ילדי הגן והגינה הקהילתית בברבור. המשוב מהקהילה היה חיובי ביותר! תודה לכם!

בגן שפרעם שבשכונה נפתחה הדלת, וילדי הגן נרגשו לראות מתנדבים מחויכים נכנסים, מנגנים בגיטרה ושרים את שירי ט"ו בשבט שנלמדו בגן השבוע. הילדים שיתפו פעולה מיד, קמו, צחקו ורקדו יחדיו "צדיק כתמר יפרח". לאחר מכן נערכה פעילות יצירה - כל ילד כתב על עלה מבריסטול את המשאלה שלו, וכך ציירו והכינו הילדים יחדיו עץ משאלות מקסים ומדהים לכבוד החג. בסיום הפעילות, לאחר שנערכה שיחה עליזה בהשתתפות הילדים, המתנדבים והגננת, הפתיעו הילדים את המתנדבים עם סלט פירות שהכינו עבורם מראש.

בסופו של יום פעילות קהילתית מגוון, עזרו המתנדבים לארגן ולהפעיל פעילות בחממה האקולוגית ברבור שבשכונת נחלאות. פעילות זו הייתה פעילות פתוחה לקהל הרחב וכללה תחנות של יצירה והפעלות בסימן אקולוגיה ואורח חיים ירוק.
אסף אזר, מנכ"ל חברה טובה, שהגיע לפעילות, סיכם את היום: "היה יום נהדר, מוצלח ומרגש. החבר'ה הרימו פה הפקה יפהפיה. אני מתרגש כל פעם מחדש לראות איך התנדבות חד פעמית יכולה לגרום לכל כך הרבה אושר והרגשה טובה עבור אנשים שזקוקים לחברה טובה".

הקליקו והגיבו לכתבה זו

חברה טובה ירושלים וגן שפרעם מציגים את עץ המשאלות (צילום: מיכל שוקרון)

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. יותם (23/01/2008 14:22:30)
2. ג'ואי (23/01/2008 16:37:56)
3. ים (23/01/2008 20:03:52)
4. עדי (23/01/2008 22:30:58)
5. דנה (28/01/2008 10:14:41)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות