דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

התנדבות למען תושבי שדרות

מבקרים בגלריית הקסאמים (הקליקו לתמונה מוגדלת) (הגדלה)

נועם זיו, מפקד במילואים, יזם ביקור ועריכת קניות בשדרות עם חיילי ומפקדי הפלוגה שלו. חבורת מתנדבים זו התעקשה לא רק לבוא ולתרום על ידי קניות ליום השבת, אלא לערוך סיור במקומות משמעותיים ולפגוש את אנשי שדרות מקרוב.

היום נפתח באנדרטת אסף זיבוני ז"ל שבקיבוץ ניר-עם - זהו מצפור לזכרו של אחד מחללי אסון המסוקים. המקום, שממנו ניתן להשקיף על ציפורים ומאגרי מים, מאפשר לראות בבירור גם את מרחבי שיגורי הקסאם.
לאחר התצפית, נסעו החברים לשדרות ושם פגשו את חמוטל בן-שטרית מאתר האינטרנט www.sderotmedia.com, המביא את הסיפורים האישיים שמאחורי כותרת העיתונים. ביחד עם חמוטל, ניגשו למשטרת שדרות, ושם סיירו בגלריית הקסאמים ושמעו הסברים. גב' חווה גד, דוברת ועד ההורים בשדרות, הצטרפה בשלב זה וסיפרה על חוויית החיים בעיר ועל ההשלכות הנפשיות של המצב עליה ועל ילדיה.

לאחר השיחה, פנו כולם לביקור בבית משפחת זקזאק. המשפחה ספגה בימים האחרונים פגיעה ישירה בביתה, שנחרב כמעט לחלוטין. בני המשפחה סיפרו על קשיי ההתמודדות: מעבר לטראומה, לחרדות ולפחדים, מלווה אותם התחושה שיש אטימות גדולה מצד גורמי העירייה והמדינה. "אין עם מי לדבר, ואנחנו זקוקים לסיוע מיידי", סיכמו.

בסיומו של היום, נכנסו החברים מפלוגת המילואים לאחד העסקים הפרטיים בעיר, ושם ערכו את הקניות לשבת. היחס החם והכרת התודה שהרעיפו עליהם תושבי שדרות מילאה אותם בהרגשה נהדרת של נתינה.

נסים אפריאט, אחד מחיילי הפלוגה, סיפר: "הביקור היה פשוט נוגע ללב. תושבי שדרות זקוקים לתמיכה ועזרה מיידית, אין דרך טובה לתאר מה עובר עליהם בלי לבוא ולשמוע בעצמנו". ואילו נועם זיו, יוזם הביקור, סיכם: "יזמתי את הביקור מתוך רצון להניע מהלך שיביא כמה שיותר אנשים לשדרות. אני מקווה שגם מפקדים נוספים יבינו את חשיבות העניין וייזמו מהלכים דומים. לצערי לא הצלחתי להביא את כמות האנשים שרציתי, אבל אנחנו בהחלט מתכוונים לבדוק אפשרות להביא מספר גדול בהרבה של אנשים לביקור דומה: בסך הכל, הרבה מהחברים ליחידה הם אנשים מוסריים וערכיים, והביקור כאן הוכיח לנו שהגעה למקום והקשבה לתושבים הם המפתח ליצירת אמפתיה ורצון למעורבות חברתית ופעילות התנדבותית".

הקליקו כאן והגיבו לכתבה זו

השיירה הבאה לשדרות: יום ו' 22/02/08. הקליקו לכל הפרטים

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות