דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

התנדבות במרכז יום לקשיש

כל אחד יכול לבוא. התנדבות ברעננה

מרכז היום לקשיש ברעננה פועל בכל ימות השבוע. זהו מרכז חברתי לקשישים, שמספק לאוכלוסיה המבוגרת המגיעה אליו מדי יום תנאים חברתיים, חוגים, ארוחות ופעילויות מעשירות במגוון תחומים. כך עונים על הצורך החברתי וגם שומרים על ראש צעיר ורענן. בבניין יש חדרי יצירה, חדר מחשבים, חדר אוכל, חדר פיזיותרפיה ואפילו מספרה. אחת לחודש, נערכת מסיבת יום הולדת עבור הילידים של אותו החודש. מתנדבי חברה טובה רעננה הצטרפו לחגיגת יום ההולדת של ילידי פברואר. גם בני משפחותיהם של בעלי השמחה הגיעו - ילדים ונכדים שבאו לבלות עם סבא או עם סבתא ביום הולדתם.

המסיבה הייתה עליזה מאוד. צמד זמרים הפעיל את כולם בשירה בציבור. חולקו עוגות ושתייה לכולם, ואילו חתני וחתנות יום ההולדת זכו לברכות ומתנות. המתנדבים שימחו, שרו והרקידו את בעלי השמחה ואת כל מי שהשתתף באירוע. צעירים ומבוגרים רקדו יחד בזוגות, ביחידים, בקבוצות, במעגלים - בכל דרך אפשרית. כולם שמחו לרקוד ולשיר, גם כשהשירים היו ביידיש, ברומנית ובשפות אחרות. הקשישים כולם שמחו מאוד, וגם אלה שישבו בצד ולא יכלו לרקוד מסיבות בריאותיות נהנו מאוד, מחאו כפיים ושרו עם כולם.

"העיניים של הקשישים והקשישות נצצו משמחה", סיפר יורם, אחד המתנדבים. "גם המתנדבים בני ה-20 פלוס וגם המתנדבים בני ה-60 פלוס הצליחו להתחבר מצוין עם בני ה-80 פלוס של המרכז. הקשר היה מיידי ומרגש ביותר, ובעלי השמחה הודו לנו בצורה חמה שאי אפשר לתאר".

"עוד לקראת המפגש הזה, התרגשתי מאוד", סיפרה מעיין, רכזת חברה טובה רעננה. "הרי מי אלה הקשישים האלה? הם הסבים והסבתות שלנו. או ההורים שלנו. וכמובן שיום אחד - גם אנחנו נהיה במצבם. התרגשתי כל כך כשהם באו אלינו בסוף האירוע, וביקשו להצטלם איתנו ולהגיד כמה היה מרגש ונחמד". גם מיכאל נהנה מחוויית ההתנדבות: "הצלחנו להעלות את מצב הרוח של חברי המרכז, ולגרום לחברים לחייך ולהשתתף. אני שמח שחברה טובה מצליחה להביא אנשים צעירים יותר להתעניין בקשישים ולקחת חלק בשמחתם".

הקליקו והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות