דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

חוויה עוצמתית ומשמעותית

גנבו את ההצגה. הפינגווינים מכפר נחמן  (הגדלה)

עשרות מתנדבים ממרכז הנוער של רעננה ומחברה טובה ארגנו יחדיו מסיבת פורים ל-100 חניכים ממוסדות לבעלי צרכים מיוחדים: בית פרי (אלו"ט), בית חלומי (אקי"ם), בית אופק (בית אקשטיין), מעון "שקמה" והמוסד החינוכי כפר נחמן.

הפעילות, שנעשתה בשיתוף המחלקה לנוער בעיריית רעננה, התארחה במרכז הנוער שקושט במיוחד לקראת האירוע בבלונים וסרטים צבעוניים. המתנדבים הקימו דוכני הפעלה ביחד עם צוותים קטנים מהמוסדות השונים, שכללו מדריכים וחניכים גם יחד. בין התחנות השונות שהוקמו: באולינג, קליעה למטרה, הטלת חישוקים, תחנת יצירה, איפור ועוד. בשעה חמש נכנסו מאה חניכים מחמישה מוסדות - כולם מחופשים! הם הסתובבו בין התחנות השונות, שיחקו ונהנו באווירה נהדרת עם מוסיקת רקע חגיגית. בנוסף הוצע למשתתפים בר משקאות עשיר וחגיגי (ללא אלכוהול!), שכלל שייק פירות מטריף, בהפעלתו של ליאור, הברמן המתנדב. המתנדבים עזרו בהפעלת הדוכנים אך בעיקר שמחו והשתתפו עם החברים וחגגו איתם יחדיו. השילוב בין החניכים מהמוסדות השונים היה מוצלח, כולם לקחו חלק ונהנו, וזכו לפרסים נהדרים שנתקבלו בתרומה. 

לאחר יריד ההפעלות, התכנסו כולם במעמד ראש העיר, מר נחום חופרי, וסגנית ראש העיר, הגב' רונית וינטראוב. השניים בירכו את הנוכחים ואיחלו להם חג שמח. ראש העיר הודה לחברה טובה ולמרכז הנוער והביע את הערכתו לעשייה החברתית המבורכת. החניכים התרגשו מאוד מנוכחותו של ראש העיר, מחאו לו כפיים, נישקו אותו, רקדו איתו והצטלמו איתו.

ליאור ולי, תלמידות המתנדבות במרכז הנוער העירוני, הזמינו את כל המשתתפים להפעלות של ריקוד ושירה, ומיד כולם רקדו, שמחו צחקו וחייכו יחדיו. בני, חניך בהוסטל "בית אופק", התנדב להיות תקליטן אורח, והרקיד את כולם במקצוענות לצלילי מוסיקה קצבית, תוך שהוא שר לכל הנוכחים: "אתם הכוכבים שלי, אני אוהב אתכם". בסיום האירוע, החליפו הארגונים משלוחי מנות מושקעים, והוכרזו הזוכים בתחרות התחפושות: חניכי כפר נחמן - שהתחפשו כולם לפינגווינים חמודים!

מעיין, רכזת גרעין חברה טובה רעננה, סיפרה: "הפעילות הייתה הצלחה אדירה. הייתה אווירה מצוינת, כמו שמסיבת פורים אמיתית צריכה להיות. כולם נהנו מאוד מהמוסיקה, ההפעלות, הדוכנים והתחפושות, כולם שיתפו פעולה - והמוסדות השונים שעבדנו איתם פשוט עשו את המסיבה, הפעילות הזאת לא הייתה מצליחה בלי היוזמה והנכונות שלהם להירתם להרים את ההפקה הזאת. תודה גם לעירייה, למרכז הנוער ולכל הגורמים שהתנדבו לעזור בתרומות ובעזרה לוגיסטית - גם בלעדיהם הערב הזה לא היה יוצא לפועל".
מיכאל, שמתנדב בגרעין הרענני, סיפר על חוויית המסיבה שלו, שהייתה עוצמתית ומשמעותית: "אני שמח מאוד שיצא לי לקחת חלק בארגון פרויקט עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים. המון פעמים יש לנו הרגשה של ריחוק או ניכור מאנשים שהם 'לא כמונו' - וזה רק בגלל בורות ופחד. בפעילות שהייתה היום, גרמנו למפגש ולמגע בין החניכים של המסגרות השונות ובעיקר בין המתנדבים לחניכים. היה לי כיף גדול להכיר אנשים מקסימים שאפשר לשחק ולשמוח איתם ברוח החג, ונראה לי שגם שאר המתנדבים גילו שמדובר באנשים אדיבים וחמים, שאפשר לדבר איתם, לשמוח איתם ולעשות להם את החג. בפירוש הייתי אומר שהפעילות גרמה לי לרצות לבקר ולהתנדב במוסדות האלה".

הקליקו והגיבו לכתבה זו

חזרה לעמוד של כל מסיבות "שיא-פורים"

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. יונתן (22/03/2008 00:09:42)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות