דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

מתנדבי חברה טובה צובעים מועדונים ללקויי למידה

ביום שני, 21/7/08, הגיעו מתנדבי חברה טובה לעיר חיפה וסייעו בצביעת מועדון חברתי ללקויי למידה, בעקבות יוזמה שהועלתה על ידי המדריכים ואם הבית במקום, אשר ביקשו לשפר את חזות המועדון ואת התחושה של לקויי הלמידה הנמצאים בו.

המתנדבים הגיעו למועדון ממקומות שונים בארץ, צבעו את החדרים במעון, את אולם הספורט והמסדרונות בגווני צבע שונים - ורכשו מיומנויות שלא היו מביישות גם צבעים מקצועיים. לדברי יעל טלמור, אחת המתנדבות שהושיטו יד (או בעצם שתיים) במבצע הצביעה המתנדבים לא היו לבד; צוות המועדון -מירי אם הבית והמדריכים אסף ולרה - סייע בצביעה, בבחירת הגוונים לכל מקום, ובהכוונה היכן לצבוע.

"במהלך הצביעה דאגו לנו לכיבוד ושתייה קלה כל הזמן, דיברנו וצחקנו הרבה -  בייחוד בגלל שגילינו שצבע מתייבש הוא כהה יותר מהגוון המוצג בדלי - וכך עשינו תיקונים בצבעים לא נכונים בקירות יבשים", מספרת יעל, "היה ממש מצחיק, עלינו על זה ותיקנו את זה במהירות ובסה"כ שיפרנו את פני המקום שמהווה מקום בילוי חברתי באופן כמעט יומיומי עבור המדריכים והמודרכים וכעת המקום נראה חדש, צבעוני, שמח וחמים".

לדברי המתנדבים, הם יצאו עם תחושת סיפוק רבה מהפעילות, מאחר ובפעילות קצרה של כמה שעות הם שינו ללא היכר את המועדון, המהווה מעין בית שני לחבריו. יעל מספרת כי " היה כיף להכיר את החברים המקסימים -  והם נהנו מנוכחותנו שהייתה שבירת שגרה עבורם והכרות עם אנשים חדשים שלא כל יום הם נתקלים בהם".

יעל, שרון ותמי שהשתתפו בצביעת המועדון נפגשו בעבר במדורת ל"ג בעומר לנוער בסיכון  ויעל סיפרה כי כבר בפרוייקט מדורת השבט הן חתמו את ההתנדבות במדורת השבט בהבטחה כי יתראו בוודאי בעתיד בפעילויות אחרות בחיפה. שני מתנדבים נוספים - איתמר ונטע - הגיעו ברכבת ממקום מגוריהם מחוץ לחיפה.

את הפעילות סיכמה יעל: "הייתה אווירה מצוינת, דיברנו וצחקנו, בינינו, עם המדריכים ועם החברים". בסופה של ההתנדבות ציפתה למתנדבים הפתעה נעימה, כאשר אם הבית הזמינה עבורם שני מגשי פיצה כאות תודה על העזרה שהושיטו למועדון. המחווה נגעה לליבם של המתנדבים, בייחוד בשל העובדה שהם לא ציפו לכל תמורה בשל התנדבותם.

בפעילות הצביעה במועדון בחיפה ביקשו להשתתף גם מספר עובדי "שופרסל", אך מאחר ולא היה צורך במספר מתנדבים גבוה נאלצו עובדי השופרסל לוותר על ההתנדבות. פתרון חלופי מתאים נמצא בתוך שעות, לאחר ש"אחיו" של המועדון החיפאי - מועדון ניצן בקריות - ביקש גם הוא לצבוע מחדש את קירותיו. קבוצת עובדי השופרסל הגיעו למועדון ניצן בקריות ושינו ללא היכר את המועדון. בסופה של הפעילות זכו המתנדבים לקבל תעודת הוקרה מצוות המועדון, ואחד מהמתנדבים - תושב שפרעם - אף מסר את מספר הטלפון האישי שלו לצוות המועדון ונטל על עצמו את האחריות לתחזוקה השוטפת של המועדון!

הקליקו להוספת תגובה לכתבה זו

מעוניינים להתנדב? היכנסו עכשיו לסל הפעילויות ובחרו את ההתנדבות המתאימה לכם!

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות