דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

עובדי "אביב" צובעים הוסטל

הגדלה

במסגרת התארגנות עובדים לטובת מעורבות חברתית בקהילה, החליטו עובדי חברת "אביב תשתיות תעשיה וסביבה" לחפש מקום התנדבות "קרוב לבית". נציגת העובדים פנתה לחברה טובה, ואנחנו "שידכנו" להם את ההוסטל " אבני שהם" הנמצא בראש העין.

אבני שהם הינו הוסטל פוסט אשפוזי-שיקומי, המהווה מסגרת מגורים חוץ ביתית לילדים ולנוער (מגיל 8 עד 18) בעלי הפרעות התנהגותיות. מטרת העל של המסגרת הינה שיקום החניכים, רכישת מיומנויות יום-יומיות וקידום התפקוד העצמאי לצורך השתלבות עתידית בקהילה.

לאחר סיור במקום הבחינו המתנדבים - שהורכבה ממהנדסי תעשיה וניהול (ומעצבת פנים אחת) - כי הבית בו מתגוררים הילדים הוא בית שחזותו הפנימית והחיצונית הוזנחה מזה זמן, והחליטו לשקמו על מנת להחזיר אור וצבע לחיי הילדים.

חמישה עשר מתנדבים - ובהן גם נשים בהיריון (!) - הגיעו להוסטל עם צבעי יסוד, צבעים צבעוניים ושמחים, מברשות, שבלונות נחמדות, תמונות, כלי עבודה והרבה רצון טוב להוסטל. הילדים חיכו למתנדבים בהוסטל כשהם נרגשים ומצפים ואף זכו לקבל חולצות של "אביב" שהעניקו להם תחושה של שייכות ושיתוף בצוות "שפץ ביתך".

לאחר סבב היכרות בין צוות "השיפוצניקים המתחילים" מאביב ו"הלקוחות" החדשים שלהם נעשתה חלוקה לצוותי עבודה אשר כללה את שוכני החדר ושני אנשי אביב בתפקיד "בוב הבנאי"- הוצאת הציוד מהחדרים, וצביעת הקירות בצבע יסוד.

נילי מלכה, אחת המתנדבות, סיפרה כי "כל ילד בחר את העיצוב המתאים לו, בעזרת השבלונות שהביאה שילי בן דוד שמתוקף היותה מעצבת פנים, ניצחה על כל החגיגה. השלב השני היה שלב הגשמת החלום (העיצובי... אחרי הכל אנחנו לא עוזי חיטמן) חדר אחד קושט בשבלונות של סירות כתומות, ואחר בפסים כחולים עם שחקני כדורגל, ואפילו צויר ונצבע הסמל של בית"ר ירושלים (ע"י כשרונה המדהים של סיון פורת, שהיא בכלל אוהדת הפועל!), חדר ורוד עם פרחים וחדר עם מלאכיות, בקיצור חיוכים ואושר של כל הדיירים".

השלב האחרון היה ניקיון החדרים והחזרת הריהוט, מסדרונות שזכו לטיפול קוסמטי, המועדון שזכה לרמונט מינורי והחזית הקדמית, שעברה טיפול וצבע חדשים. לאורך כל הפעילות הילדים עזרו וצבעו (ולא רק את הקירות), דבר שחיזק את תחושת השמחה והשיתוף בבית.

אם גם אתם רוצים להתנדב - ביחידים או בקבוצות - אתם מוזמנים להיכנס לסל הפעילויות שלנו.
לא מצאתם פעילות המתאימה לכם?
פנו למנהלת התוכניות שלנו, והיא תשמח לסייע.

הקליקו והגיבו לכתבה זו

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. הדס (12/10/2008 10:43:06)
2. אנונימי (30/04/2009 01:59)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות