דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

קבלת שבת במרכז הקליטה ספיר

זוכרים את פעילות סוכות במהלכה אנחנו בגרעין רעננה, המורכב ממתנדבים מכל איזור השרון, בנינו סוכה עם עולים חדשים במרכז הקליטה "ספיר" בכפר-סבא? המפגש בינינו היה כל כך מוצלח שקיבלנו הזמנה לעשות איתם קבלת שבת!

בלי הרבה היסוסים קיבלנו את ההזמנה, הכנו שירים ומשחקים ויצאנו לדרך. ביום שישי, 7/11/08 הגענו למרכז הקליטה בכפר סבא למפגש השני (וכנראה שלא האחרון) בינינו ובין השוהים במרכז. הדינמיקה שהתפתחה בין המתנדבים ובין העולים זרמה כיוון שאת מרבית החבר'ה כבר הכרנו מפעילות סוכות.

למי שלא מכיר את מרכז הקליטה "ספיר" נזכיר; המרכז מיועד לנוער שהגיע לארץ לפני ההורים ולכן לרובם אין בארץ משפחה או מקום אחר להיות בו בערב שבת חוץ ממרכז הקליטה. החבר'ה שמגיעים לשם ישנים, אוכלים וגרים בתנאי פנימייה בתוך מרכז הקליטה, ורוב השוהים במרכז הינם יוצאי ברית המועצות לשעבר אך אליהם הצטרפו גם עולים מאתיופיה. בנוסף, משמש מרכז הקליטה גם משמש בית גם למעט סטודנטים וכמה חיילים בודדים.

תנאי המקום והסיטואציה גרמו להיווצרות משפחה אחת גדולה מגוונת מאוד המכילה תרבויות ומנטאליות שונים מאוד אחד מהשני. ובמשפחה כמו במשפחה- יש חיכוכים, אך כמובן גם הרבה אהבה. המפגש היה מוצלח כצפוי, בעזרתן האדיבה של המדריכות במקום שתירגמו אותנו, שרנו יחדיו שירי שבת ושיחקנו משחקי חבר'ה שלא היו מביישים אף פעולה צופיפניקית מימי הפלמ"ח! היה כייף ומרגש, מצחיק ומהנה ובעיקר השאיר טעם של עוד...

הקליקו והגיבו לכתבה זה

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות