דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

ט"ו בשבט שמח בבית אקשטיין

שעשועי טריוויה ברוח ט"ו בשבט

בחברת net-aye חיפשו פעילות מקורית שתתרום לגיבוש העובדים, פעילות שאולי, ליום אחד, גם תוציא אותם מהשגרה, ואם לפעילות יהיה גם ערך מוסף, חשבו, זה יהיה בכלל יוצא מן הכלל.  חיפשו, חיפשו, והגיעו ל"חברה טובה". ב"חברה טובה" הגיעה פנייתם לידיה הטובות של ענת וילנאי, מתנדבת של חברה טובה המטפלת בתחום החברות, שבחנה יחד איתם מספר אפשרויות לפעילות התנדבותית של עולם העסקים.

כך, לאחר עבודת הכנה יסודית (ובתיאום עם מנהלת הבית), הגיעו בבוקר ט"ו בשבט האחרון עובדי חברת net-aye הכפר-סבאית, לחגוג עם דיירי הוסטל "בית אקשטיין" בתל אביב. הפעילות כללה שתילת פרחים וצמחים שתרמה חברת net-aye, שעשועי טריויה ברוח החג וסדר ט"ו בשבט שכלל שירה משותפת של שירי ט"ו בשבט עליזים.

כשהגיעו העובדים, נערכה היכרות בינם ובין הדיירים וכל אחד בהוסטל בחר לו  בן זוג לשתילה. חצי מהמשתתפים יצאו לשתילת צמחים בגינה המקיפה את ההוסטל, בעוד קבוצה שניה שיחקה במשחק טריויה שכלל שאלות ברוח החג, אותו הנחתה רעות, רכזת ההוסטל,ואחר כך התחלפו הקבוצות. לאחר שכל קבוצה עשתה את שתי הפעילויות, עלינו כולנו לגג, שם חיכה להם שולחן עם פירות יבשים. צביקי (אחד מדיירי ההוסטל), הקריא ברכה. וכולם אכלו ושרו שירים הקשורים לט"ו בשבט.

"החיבור בין המשתתפים היה מוצלח, כולם לקחו חלק בפעילות, היחס בין המתנדבים לבין דיירי ההוסטל היה 1 על 1, דבר שהתגלה כמצוין, כי כך כולם היו פעילים בחוויה. זו הייתה הפעם הראשונה שהגיעו מתנדבים להוסטל, ואין ספק שהדיירים נהנו מאוד." נמסר מההוסטל.

דרור, אחד המתנדבים, סיכם את תחושותיו "גילינו שאפשר לגרום לדיירים לקחת חלק,לשמוח, לראות אותם מאושרים מהדברים הקטנים. לראות דייר בהוסטל שבדרך כלל אינו יוצר קשר עין,נושא עיניו ויוצר קשר, מצלם ומשתך פעולה, היה יותר ממרגש.כל אחד מאיתנו הלך הביתה נפעם ולקח איתו תובנה מהביקור הזה – ניתן לעשות משהו ברמה הפרטנית, גם אם זה מעט.מעשים כאלה משמחים אנשים שזקוקים לתשומת הלב שלנו, ומעניק כפליים בחזרה, והסיפוק במקרה הזה הוא עצום. תקשרנו  באותו יום דרך העיניים שלנו, וכמו אמרנו – תראו כמה מעט יכול לתת כל כך הרבה".
 
ודינה כהן מnet-aye סיכמה:" חזרנו מהמפגש נרגשים לא פחות מדיירי ההוסטל. הביקור הותיר בנו רושם עמוק,ולא הפסקנו לדבר על זה עוד ימים רבים. על הזיכרון המדהים של נוגי, החיוניות של צביקי, המתיקות של לילך, הסרבנות של מורן...וכל השאר...בהחלט ביקור שנותן פרופורציות בחיים."

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות