דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

התנדבות שהוסיפה לי צבע

25 במרץ, 2009. זו השנה השלישית שעמותת "רוח טובה" מארגנת את יום המעשים הטובים, כדי לעודד אנשים לקחת חלק בפעילות התנדבותית. אני בחרתי ללכת ולצבוע גן ילדים של נעמת בקרית ים.

קמתי בבוקר, ושמחתי לקבל הודעת טקסט מ"רוח טובה": "מתנדבת יקרה, מאחלים לך יום מעשים טובים נהדר! תודה, עמותת רוח טובה". זה כבר עשה לי תחושה מצוינת. הרגשתי חלק ממשהו גדול ומאורגן, והתמלאתי בהתרגשות וציפייה לקראת המשך היום. בשעה 09:30 הגעתי לגן, ופגשתי את חיה המנהלת ואת אבי, מתנדב נוסף שהגיע לעזור. ברקע היו קולות של גן – יום הולדת של אחד הילדים, וכן קבוצה של נשים שעסקה בפעילות יצירה. חיה המנהלת הזמינה אותנו למשרדה, כדי להכיר וכדי לספר על גן נעמת, שאליו מגיעים ילדים המוגדרים כילדים בסיכון. המקום מספק מסגרת מקיפה: גן בבוקר ופעילויות בצהריים, ביחד עם מסגרת טיפולית להורים, שתתן להם כלים לטפל בילדיהם. אבי ואני התעניינו והתלהבנו. לא בכל יום מבקרים בגן שמטפל גם בילדים וגם בהורים.

בעודנו מתארגנים לצביעה, התרשמתי מאוד מכך שעמותת "רוח טובה" דאגה לכל האביזרים שהיינו צריכים לפעילות: מברשות, צבעים, טרפנטין, ניילונים, כפפות, נייר שיוף, גלגלות ועוד. התחלנו לצבוע, ושמחתי לראות שהילדים מסתכלים בסקרנות ומתלהבים מהמראה המשתנה, מהמברשות ובעיקר מהידיים המתכסות בצבע. גם הגננות יצאו והתפעלו: "איזה ריח טוב, מרגישים את פסח, מרגישים את הניקיון. זה כמו גן חדש!". גם ההורים שנכנסו לגן שמחו לראות אותנו. חלקם זכרו שמדובר ביום המעשים הטובים, רבים מהם נהנו לראות את חיה המנהלת לבושה בבגדי עבודה וצובעת בעצמה את הגן. במשך כל היום קפצה מתפקיד הצבאית לתפקיד המנהלת בצורה מעוררת התפעלות.

בתום היום, בשעה חמש אחר הצהריים, כבר בקושי הרגשתי את הרגליים. ניקינו את החדר, החזרנו את הרהיטים, ישבנו אצל חיה על קפה ועוגה והתמלאנו נחת: המקום נראה יפה, מלא חיים, נקי ומלא ברוח טובה. נפרדתי מחיה בחיבוק חם, ואחת העובדות העירה: "מה זה, אתן נראות כאילו אתן חברות כבר ממזמן...". ובאמת, כך הרגשתי. ההתנדבות קירבה בינינו במהירות מופלאה.

בדרך הביתה, במונית השירות, הנהג שאל אותי מה זה הריח של הצבע. סיפרתי לו שהיום יום המעשים הטובים. לאחר כמה דקות, עלתה נוסעת נוספת למונית. הנהג מיהר לספר לה, שהיום יום המעשים הטובים, ואמר: "אני מבטיח לך לעשות מעשה טוב, עוד היום!"

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות