דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

חגיגת בר מצווה משותפת לנפגעי טרור

עשרות נערים הגיעו לרחבת הכותל המערבי בשעות הבוקר של יום חמישי שעבר. הפתעה ציפתה להם בבואם: מקהלת שופרות, תופים וחלילים ליוותה אותם ממנהרות הכותל, שם החל יומם המרתק וגדוש האירועים, אל רחבת הכותל המערבי לתפילת שחרית. נערים אלו הם נערי בר מצווה ממשפחות נפגעות טרור שהגיעו עם בני משפחותיהם הנרגשים וגילו התלהבות רבה בהנחת התפילין אותם קיבלו במתנה מנציגי עמותת "הקו המאחד" שיזמה את ארגון האירוע.
 
אל טקס הנחת התפילין והעלייה לתורה הגיעו שר ההסברה יולי אדלשטיין ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, שאף העניק שי לכל אחד מחתני בר המצווה. בכך לא די כי עם סיום האירוע בכותל פנו הנערים ומלוויהם למתקן חברת החשמל בשכונת גבעת שאול, שם התקיימה סעודת מצווה כיד המלך בחדר האוכל של חברת החשמל, שנרתמה למענם של משפחות נפגעי הטרור. את התרומה הוציאו לפועל עובדי חברת חשמל צפון בראשותו של מנהל מחלקת רווחה צפון מוטי וגנר. על החלק האמנותי של האירוע הופקדה מקהלת פרחי ירושלים ששימחה את הנערים ומשפחותיהם במשך שעה ארוכה.
 
חוויות היום לא הסתיימו לאחר סעודת המצווה. שכן בשעות אחר הצהריים, עם סיומה, המשיכו כל החוגגים אל עבר משכן הנשיא בשכונת רחביה בירושלים, שם המתין להם נשיא המדינה שמעון פרס שחגג השבוע לפני 73 שנה את בר המצווה שלו, ואף שיתף את הנערים מניסיונו רב השנים. הנשיא ביקש בדבריו לחזק את ידיהם של המשפחות השכולות, שחלקם איבדו יותר מבן משפחה אחד בפיגועי הטרור הנוראיים.
 
דניאל כהן נושא דברים בטקס בבית הנשיא
הרגע המרגש ביותר במהלך היום הארוך שחוו הנערים היה בעת שאחד מחתני בר המצווה, דניאל כהן ששכל את בני משפחתו לפני 6 שנים על אוטובוס הדמים בקו 2 בעת שחזרו מהכותל המערבי, עלה לדבר. כהן הפליא לספר את תלאות המשפחה ותיאר בצבעים חיים את האימה שלא עוזבת אף לא לרגע גם בחלוף מספר שנים. בדבריו הצליח כהן להתחבר לרגשותיהם של כל הנוכחים שרובם מכירים את חוויותיו באופן אישי. עם סיום דבריו של כהן, עמדו כל האורחים בהתרגשות ומחאו כפיים במשך זמן רב לילד רך בשנים שביטא בדבריו את תחושת המשפחות כולן.
 
יו"ר 'הקו המאחד', ישראל שי, אמר בסיום האירוע "אני נרגש לראות נערים שנכנסים לעול המצוות ליד שריד בית מקדשנו. זהו אחד האירועים שאני מקווה להפוך למסורת בכל שנה ושנה".
הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות