דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

סעד לקיבוץ

עשרים מתנדבים עשו את ההבדל - וכעת יכולים תלמידי בית הספר להתחיל את השנה בבטחה.

שיחה בהולה
בשעת צהריים ביום ד' 29/08 התקבלה פנייה מבית הספר "דעת" שבקיבוץ סעד. זהו בית ספר יסודי וחטיבת ביניים, בטווח נפילת טילי הקסאם בעזה, שבו לומדים תלמידים מהעיירות שדרות ונתיבות, מהקיבוצים סעד ועלומים וממושב תקומה. פיקוד העורף, כך הסתבר מהפנייה, קבע יום קודם לכן כי אחד ממבני בית הספר אינו ממוגן מספיק כדי לאפשר לתלמידים לשהות וללמוד בו. על כן, נדרש בית הספר להעביר שמונה כיתות על כל תכולתן (ארונות, שולחנות, כיסאות, ספרים וכן הלאה) למבנה אחר, עד לסוף אותו השבוע, כדי לאפשר לתלמידים להתחיל ללמוד עם פתיחת שנת הלימודים ביום א' 02/09.

קצינה מעולה
לוח הזמנים הצפוף הצריך מבצע צבאי. סגן גולדי היא קצינת חינוך וחברה טובה של חברה טובה. ברגע ששמעה על הצורך הדחוף של קיבוץ סעד, התחילה ברצף טלפונים של כשעתיים, שבסיומו הודיעה: יש קבוצת מתנדבים למחר בצהריים. כך, בהתראה של פחות מ-24 שעות, התייצבו ביום ה' 30/08 חיילים מחטיבת "גולני", 12 במספרם, בבית הספר שבקיבוץ סעד. אל החיילים הצטרפו שלושה נציגים של חברה טובה ושני מתנדבים של רוח טובה. מעיין, נציגת חברה טובה, עבדה עם החיילים: "הם הגיעו בהפסקה שהייתה להם תוך כדי הפעילות המבצעית, והם פשוט היו מקסימים - באו עם מצב רוח ועם כוונות טובות, ועשו הכל עם המון אנרגיה ומוטיבציה".

הגשמת משאלה
נציגי בית הספר התמוגגו מרוב אושר. לפני מספר שעות בלבד, לא ידעו כיצד יתחילו את שנת הלימודים. והנה מגיעים קצת יותר מ-15 מתנדבים ועושים את ההבדל. במשך למעלה משלוש שעות, הצליחוו חיילי "גולני" ושאר המתנדבים להשתלט על כ-90 אחוזים מן העבודה שצריכה הייתה להיעשות. מה עוד אפשר לבקש? אולי... שיבואו אנשים נוספים לעזור עם העבודה שנותרה?
למחרת, בבוקר יום ו' 31/08, גם משאלה זו התגשמה. ארבעה קצינים מהחטיבה המרחבית הצפונית שבעזה החליטו, בדרכם הביתה מהצבא, לסיים את שהתחילו המתנדבים של יום האתמול. כעת אפשר היה לקבל את השבת בקיבוץ סעד, בידיעה שהילדים פותחים את השנה בבטחה.

תודה גדולה 
לאחר הפעילות, התקבלה באתר חברה טובה הפנייה הבאה:
"בשם תלמידי ומורי בית הספר בקיבוץ סעד, אנו מבקשים להודות מכל הלב למתנדבים שלכם ולחיילים שעבדו ממש קשה. בלעדיכם, לא היינו מצליחים לפתוח את שנת הלימודים. תודה לכם על הארגון ותודה לכל האנשים המקסימים באמת, שבאו לעזור. אכן חבורה טובה".

תוכלו להגיב לכתבה על ידי לחיצה על כפתור "הוסף תגובה", כאן למטה.

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. עידית חלק (4/09/2007 23:55:26)
2. יחזקאל (6/09/2007 00:10:22)
3. רבקה גרוסמן (7/09/2007 17:01:30)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות