דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

סיקורי גינה ומנגינה 2010

  
חג לאילנות
 
פרויקט ט"ו בשבט תש"ע (2010) - גינה ומנגינה הצליח באופן יוצא דופן בזכותכם - מתנדבי חברה טובה. אנו רוצים להודות לכל מי שחפר, שתל, כיסה והשקה, לאלו שבאו לשמוח, לשיר, לשחק, לחגוג ולנגן עם כל דיירי בתי האבות, אנשי מועדני הקשישים ודיירי הדיור המוגן לפגועי נפש ברחבי הארץ ולהקים גינות חגיגיות.
 
תודה מיוחדת לעמותת מרפא לחיים, אתר נו-מיינד ומהות החיים, עמותת אנוש, עמותת חיים בדרך ארץ, תוכנית עמ"ן, קליק ארט וחברת חישתיל (שתרמה מעל ל 5000 שתילים למבצע).
                                                                                                                 
תודה ונתראה בפרויקט הבא!
 
הקליקו לכל אחת מפעילויות גינה ומנגינה:
                                                                                                       
 
 גינה ומנגינה - רעננה

גינה ומנגינה בבית אקשטיין ברעננה

 
בית אקשטיין הינו ארגון העוסק במתן שירותים לאנשים מיוחדים. מזה עשרים שנה מאפשר הארגון לאנשים עם צרכים מיוחדים לשפר את איכות חייהם ולממש את חלומותיהם. לחגיגת ט"ו בשבט הגיעה קבוצת מתנדבים ממיקרוסופט לחגוג ולשמוח עם דיירי ההוסטל.
 
המפגש החל בהיכרות בין המתנדבים לדיירים וכלל הסבר על המקום מצד אחד מהדיירים. בהמשך שיחקו במשחקי חברה ביניהם משחק הכנת סלט פירות. גינת ההוסטל התעשרה באדניות עם פרחים ששתלו המתנדבים עם הדיירים.
גינה ומנגינה - רעננההדיירים כיבדו את המתנדבים בשיפודים של פירות יבשים והודו להם מאוד על המפגש והאירוע המהנה.
 
 
נראה היה שזו תחילתה של ידידות והמשך קשר בפעילויות התנדבויות נוספות.
 
 
 
 
 


ט"ו בשבט במועדון גימלאים "אלונים" בגבעת שמואל

 
קבוצה קטנה, מלאת מוטיבציה ושמחת חיים הגיעה בבוקר יום שישי למועדון הגמלאים "אלונים" בגבעת שמואל. הפעילות החלה בהיכרות, הסבר על קבוצת המתנדבים של חברה טובה ועל מועדון הקשישים. לאחר ששני הצדדים, המתנדבים והקשישים, הכירו ניתן היה לעבור לחלק השני של האירוע.
 
דרשה על ט"ו בשבט, קריאת קטע על החג מפי אחת הקשישות, שירי חג וחידוד חידות העמיקו את הקשר ואת ההנאה. לפני היציאה להקמת הגינה נהנו כולם מהכיבוד שיוחד לט"ו בשבט. לקראת סוף היום יצאו המתנדבים והקשישים מחוץ למועדון להקמת גינה. נשתלו צמחי נוי ותבלין שהוסיפו ליופי ולקישוט המועדון אליו מגיעים קשישים מדי יום ביומו. האור בעיניי הקשישים והיופי של הגינה גרמו למתנדבים הנאה וסיפוק.
 
  
 

גינה ומנגינה בבית אבות נווה שבא בסיטי אשדוד

 

המתנדבים שהגיעו לבית האבות נווה שבא שבסיטי שבאשדוד הגיעו ברובם מקבוצת "אחריי- נוער מוביל שינוי". אליהם הצטרפו מדריכים ובוגרי התוכנית.חגיגת ט"ו בשבט בבית האבות החלה בהיכרות בין בני הנוער והקשישים והמשיכה בשתילת צמחים שונים באדניות וקישוטן. סדר ט"ו בשבט, אכילת פירות יבשים ולבסוף שירי ארץ ישראל העמיקו את ההנאה והקשר בין המתנדבים לדיירי המקום. הפעילות הסתיימה כשכל המתנדבים שרו תוך חיבוק משותף את השיר "יחד לב אל לב" בהקדשה לדיירים ובחלוקת שי שהכינו - שיפוד עם פירות יבשים.


ניתן היה לראות ששני הצדדים נהנים מהפעילות למרות מגבלות השפה (רוב הקשישים דוברי רוסית).יעל העובדת הסוציאלית בבית האבות ליוותה את המתנדבים ועזרה להם בתקשורת עם הקשישים. כאות תודה בסיום האירוע נתנה יעל לכל אחד מהמתנדבים מכתב תודה על התנדבותו. לסיכום אמרה יעל "הדיירים לא משתפים פעולה עם כל אחד  וראיתי היום דיירים שהשתתפו שמעולם לא השתתפו בדברים כאלה. זה לא מובן מאליו מה שגרמתם להם לעשות ולהרגיש."

 

לראש העמוד
 


 

גינה ומנגינה - גדרה

פעילות ט"ו בשבט במקבצי דיור בגדרה

 

בהמשך לפעילות ההתנדבותית הרגילה של הילדים חגגו הילדי ה'1 מבית הספר "גוונים" את חג ט"ו בשבט יחד עם דיירי מקבצי דיור בגדרה. הילדים היו שותפים מלאים לרעיון ולקחו חלק במימושו. וכך, בשיתוף מלא של דיירי המקום, נטעו עצים וצמחים ארץ ישראליים ובנוסף הקימו גינת ירק. קבוצה נוספת של ילדים עמלו בהכנות לקראת סדר ט"ו בשבט: חתכו סלט פירות, ערכו שולחן עם פירות יבשים וסידרו את המקום לרווחת כולם. את סדר טוב בשבט חגגו יחד עם דיירי המקום, ברכנו ואכלנו פירות ופירות יבשים. 
 
האירוע היה יוצא מן הכלל ובהכנתו היו שותפים ההנהגה הכיתתית, מחנכת הכיתה, הנהלת מקבצי הדיור בגדרה, עמותת חברה טובה שמדריכה, מכוונת ותומכת, מר דויד אוחיון האחראי על קידום פרוייקטים התנדבותיים במושבה ולקק"ל על תרומת העצים והצמחים. דיירי המקום נשארו עם חיוך גדול והילדים עזבו עם לב מלא באהבה. כאות תודה קיבלו הילדים מכתב הערכה ממנהל מקבצי הדיור. ילדי כיתה ה' בחרו לחגוג את ט"ו בשבט עם הדיירים במקבצי הדיור בגדרה. הילדים בשיתוף דיירי המקום נטעו עצים והקימו גינת ירק. קבוצה נוספת של ילדים עמלו בהכנת סדר ט"ו בשבט. הם חתכו פירות לסלט גדול וצבעוני, ערכו שולחן ארוך עם פירות יבשים וסידרו את המקום לרווחת כולם. בהמשך חגגו הדיירים עם הילדים את סדר ט"ו בשבט כהלכתו.

 

להצלחה האירוע שותפים בראש ובראשונה הילדים ומחנכת הכיתה, הנהלת מקבצי הדיור בגדרה, ארגון חברה טובה ובראשו עידן שהדריך ועזר בתכנון האירוע. כמו כן יש להודות למר דוד אוחיון האחראי על קידום פרויקטים התנדבותיים במשובה ולקק"ל על תרומת העצים והצמחים. לילדים ולדיירים הייתה זו חוויה מיוחדת והם יזכרו את ט"ו בשבט תש"ע כאירוע מיוחד ושונה.

 

לראש העמוד  

 


גינה ומנגינה בבית אבות "בית בפרדס" בהוד השרון

 

 

קבוצה של כעשרים בני נוער משבט הצופים בהוד השרון בחרו להתחיל את פעילותם ההתנדבותית השנה בחגיגת ט"ו בשבט בבית האבות הסיעודי "בית בפרדס". ארגון ותאום הפעילות נעשה על-ידי חברה טובה וכך חברו להם יחד מספר שותפים לערב של התנדבות והנאה.

 גינה ומנגינה - פרדס חנה

בני הנוער בעזרתה של אחת האמהות השיגו תרומה של עציצים, אדמה לשתילה ושתילים רבים. הקשישים חיכו בקוצר רוח לחבר'ה שהגיעו מלאי התלהבות ורצון לתרום. ליד כל קשיש התיישבו שני מתנדבים והחלו ביחד לקשט את העציצים ולאחר מכן לשתול את הפרחים. תוך כדי פעילות נוצר קשר בין הקשישים לנערים. אחת הנערות סיפרה לקשישה שישבה לידה שהיא שרה במקהלה ורוקדת. עייני הקשישה אורו והיא סיפרה בהתלהבות שגם היא בצעירותה שרה במקהלה. היה נעים לראות איך הצעירים מוצאים קשר עם הקשישים למרות מרחק הגיל וקשיי התקשורת.

 

העובדת הסוציאלית אמרה: "כל הכבוד לילדים האלה. הקשישים נראים מאושרים גם כאלה שאינם יכולים לדבר" בית האבות כיבד את המתנדבים בעוגות ושתייה. בסוף האירוע המתנדבים אמרו ש"היה ממש מגניב" ושהם רוצים להתנדב שוב בהמשך. 

 

לראש העמוד 

 
גינה ומנגינה - פרדס חנה
  
 
 

ט"ו בשבט ב"נווה שלווה" בפרדס חנה

 
 
במסגרת פרוייקט גינה ומנגינה בפרדס הגענו מספר מתנדבים מהאיזור לשמח את דיירי "נווה שלוה", המרכז לבריאות הנפש בפרדס חנה, ולשתול איתם גינה מיוחדת, צבעונית במיוחד, בביתםגינה ומנגינה - פרדס חנה. הגענו בבוקר, ושמחנו לגלות ש"חמה הפציעה ליום אחד". התאספנו במעגל כדי להציג את הנפשות הפועלות ולהכיר זה את זה. מיד אחר כך,
כשברקע מתנגנות מנגינות החג העליזות, התפצלנו לכמה קבוצות. קבוצה אחת זרעה זרעים ושתלה ירקות בערוגות. האחרת שתלה פרחים מרהיבי עין בכניסה למקום. שלישית עדרה וחפרה מקום לעצים חדשים ואחרונה עסקה בעיצוב מסיבת החג.
 
אחר כך, כשעייפנו ממלאכת השתילה, התיישבנו לנוח, לאכול פירות יבשים ולשיר משירי החג יחדיו. בתום המנוחה הקצרה חזרנו לעמל עבודת הכפיים – השקינו במשפכים ובדליים את הערוגות. נפרדנו בשמחה זה מזה, והבטחנו לבוא לבקר את הדיירים ולראות איך גדלו השתילים.

גינה ומנגינה - פרדס חנה"היה יום מעולה", מסכם זאב מתנדב במבצע, "ההתנדבות נתנה לי
הרגשה טובה. בסך הכל מדובר בכמה שעות בודדות, אבל תחושת הנתינה הייתה בשמיים. מלבד זאת, שמחתי מאוד ליצור קשר עם הדיירים המקסימים. אפשר לסכם, שיותר משנתתי מעצמי קיבלתי מהם". על המבצע בפרדס חנה ניצחה רכזת הפרוייקט מטעם חברה טובה ותושבת פרדס חנה – שרית דונג המדהימה.
 
 
  

  

גינה ומנגינה במרכז יום 60+ באילת

 

מבצע גינה ומנגינה של חברה טובה הדרים עד אילת. קבוצת בנות מתנדבות הגיעו למרכז יום לבני 60+ לשתילת שתילים ולחגיגת ט"ו בשבט. הבנות, תלמידות האולפנה באילת, לומדות מהי שמחת חיים ומשמעותה במסורת  והדת היהודית.

 

לאחר הכנה מוקדמת של השתילים התכנסו כולם בחדר האוכל לתחילת הפעילות. החגיגה החלה בחידון לט"ו בשבט והמשיכה בשירים וכיבוד לחג. כשהגיעה השעה המתאימה יצאו המתנדבות והקשישים לגינה. בנות האולפנה חפרו גומות והקשישים שתלו בתוכן את השתילים. בסיומו של יום נבנתה גינה לתפארת והכניסה למועדון קושטה בפרחים צבעוניים.

 

לראש העמוד 


גינה ומנגינה - אשקלון

ט"ו בשבט במרכז גוונים באשקלון

 

 

עמותת גוונים מפעילה במהלך כל השנה מרכז תעסוקה לאנשים העוברים תהליך שיקום. הנחות היסוד המנחות את עבודת "מרכז גוונים אשקלון" הן מעורבות בקהילה כמרכיב מרכזי בתהליך השיקום, התאמת השירות לצרכים הייחודיים של המשתקם, והגדלת הכנסותיו הכספיות מעבודתו.

 

לקראת ט"ו בשבט חברו לאנשים העובדים במרכז גוונים מתנדבי חברה טובה.
גינה ומנגינה - אשקלון

 

המתנדבים והעובדים הקימו במקום גינה לתפארת. הם שתלו שתילי פרחים ונוי לצד שתילים של תבלינים שונים שהתקבלו בתרומה. לאחר השתילה התפנו כולם למסיבה קטנה בה שרו ואכלו פירות יבשים לציון החג. יום זה גיוון את חייהם של אנשי מרכז התעסוקה ונתן למתנדבים תחושת סיפוק ושמחה.

 

 

לראש העמוד 

 

 

 


פעילות ט"ו בשבט בבתי אבות ברעננה

 

רעננה הוצפה במתנדבים שהגיעו למועדוני קשישים ברחבי העיר להקמת גינות ולחגוג את ט"ו בשבט. המתנדבים הגיעו מבתי ספר בעיר, מישיבת בני עקיבא וממתנדבים נוספים מחברה טובה וארגון דרך ארץ. במסגרת חגיגות המועד נשתלו שתילים ועצים בגינות שהוקמו ויקשטו מעכשיו את הכניסות למרכז היום לקשיש, מועדון השחר, מועדון מגדל, מרכז התעסוקה לקשישי ובבית האבות אחוזת בית.

 

מספר הקשישים והמתנדבים השתנה בהתאם למקום. במרכז היום לקשיש התאספו כשמונים קשישים בעוד שבמרכז התעסוקה לקשיש האווירה הייתה יותר אינטימית והשתתפו בה כעשרים קשישים. במסגרת החגיגות שרו שירים לחג ושירי ארץ ישראל, נערכו סדרי ט"ו בשבט כולל כיבוד מגוון של פירות מיובשים. המתנדבים ומנהלי המועדונים מקווים שזו תחילתה של ידידות וקשר שימשיך בעתיד.

 

לראש העמוד


 

פגינה ומגינה - סביוןעילות ט"ו בשבט בבית האבות בצומת סביון

המפגש בין הקשישים בבית האבות בצומת סביון וחיילים המשרתים במצ"ח, היה מרגש ומשמח לשני הצדדים. שמונה חיילים המשרתים במצ"ח בתפקידים שונים כמו חוקרים פלילים, פקידים ומש"קיות התפנו מתפקידם למספר שעות על מנת לחגוג את ט"ו בשבט עם הקשישים בבית האבות בצומת סביון. הקשישים ישובים בכיסאות גלגלים חיכו לחיילים בקוצר רוח. 

 

במסיבה החיילים הקריאו קטעים הקשורים לחג, שרו שירים ורקדו עם הקשישים. כל קשיש קיבל שרשרת עם פרח עליו רשומה ברכה מהחיילים לקשישים. הקשישים העניקו לחיילים עציצים וברכות שהכינו מבעוד מועד.

 גינה ומנגינה - סביון

החלק הבא במפגש היה נטיעת שתילים בעציצים שהקשישים קישטו והכינו מראש. החיילים הנרגשים הופתעו לגלות ואמרו "רצינו לשמח אותם ואני חושבת שהצלחנו בגדול. התרגשתי שהם יותר נותנים לנו מאשר אנחנו נותנים להם."

 

העובדת הסוציאלית הביעה את התפעלותה מהארגון המופתי של האירוע ומהקשר שנוצר בין החיילים לקשישים. לקראת פרידה סיפרה אחת הקשישות שגם היא בעברה שירתה כחיילת ביחידת מצ"ח...

 

 

 לראש העמוד

 

 


ט"ו בשבט בבית חולים רעות בתל-אביב

 גינה ומנגינה - תל אביב
שישה מתנדבי חברה טובה חברו יחד כדי לחגוג את ט"ו בשבט בחברת מטופלים במועדון התעסוקה הטיפולית בי"ח רעות בתל-אביב. אחת העובדות במקום ריכזה את כולם וכך התחילה המסיבה.
 
אחת המתנדבות ליוותה בגיטרה את המתנדבים והמטופלים בשירים לחג. אחר כך התפזרו המתנדבים בין המטופלים ושתלו איתם שתילים בעציצים. תוך כדי קישוט העציצים נוצר קשר והתפתחה שיחה בין המטופלים והמתנדבים. בהמשך אחד המתנדבים הפעיל את הנוכחים בחידון בנושאי החג כך שהמטופלים נעזרו במתנדבים בהסברת השאלות והתשובות. קבוצת המתנדבים וחלק מהמטופלים ירדו למטה לשתול את יתרת השתילים בגינת בית החולים. הגנן של המקום עזר למתנדבים בעבודה תוך כדי המשך שיחה שלהם עם המטופלים שלא יכלו להשתתף פיזית בשתילה.
 
האירוע הסתיים בשיחת פרידה ובדברי תודה ממנהל בית החולים ד"ר אוחנה, ששיבח את המתנדבים ואת הפעילות שנעשתה במקצועיות ומקרב הלב.
 

ט"ו בשבט בעמותת אנוש בחולון

 

גינה ומנגינה - חולוןלעיתים קבוצה קטנה של מתנדבים, ארבעה בסך הכול, מצליחה לארגן אירוע שייזכר זמן רב אחרי שהוא הסתיים. ארבעת המתנדבים עובדים בחברת "אמרל" שבו לתרום לקהילה לאחר הצלחת האירוע בל"ג בעומר בשנה שעברה. המתנדבים הביאו עימם לסניף עמותת אנוש בחולון שתילי שפרחים וירקות שניתנו בתרומה.

 

האירוע החל בנטיעת השתילים על-ידי דיירי המקום ובתמיכת המתנדבים. לאחר מכן התכנסו כולם במועדון לשירה בציבור בעזרת מצגת שהכינו המתנדבים. אחד מהם הקריא דרשה לחג והסביר את מהותו.

גינה ומנגינה - חולוןבהמשך נעזרו המתנדבים בערכה לחג שהוכנה על-ידי חברה טובה, ממנה צולמו תשבצים לחג ומשחקי חברה שונים. האירוע המשיך במסיבת ריקודים ובכיבוד עשיר על פירות יבשים, פיצוחים ומאפים קלים באווירת החג.

 

אחד הדיירים בסוף האירוע ביקש: "אל תחכו לט"ו בשבט הבא, תבואו בפורים." המדריך אמר: "כל הכבוד על התרומה וההתנדבות מרצון לחגוג איתנו את החג. זה פשוט מדהים לראות איזה אושר גרמתם לדיירים." מנהלת המקום הודתה במילים חמות לארבעת המתנדבים וסיכמה: "אני מקווה כי נשתף פעולה בעתיד. היינו רוצים לשוב ולחגוג איתכם גם את החגים הבאים. תודה מקרב לב על הכול." 

כאמור, ארבעה מתנדבים יכולים לעורר שמחה ולארגן אירוע שלא יישכח.

 

לראש העמוד 


ט"ו בשבט במעון לפגועי נפש בירושלים

 

קריית משה היא שכונה פסטורלית בירושלים. בלב השכונה נמצא הוסטל לפגועי נפש. לכבוד ט"ו בשבט הגיעה להוסטל קבוצה של חיילים מתנדבים באמצעות חברה טובה בשיתוף קרן ישעי - מרפא לחיים לחגוג ולשמח את הדיירים. האירוע יצא לדרך בחידון בנושאי החג ובשירה משותפת של הדיירים והחיילים. אחד הדיירים הגדיל לעשות כשפצח בשירת קטע חזנות, שירה שריגשה את הסובבים. בחלוף הזמן יצאו כולם לחצר ההוסטל להקמת גינה. החצר נמלאה פרחים וצמחים שנשתלו על ידי הדיירים ובעזרת המתנדבים. ניתן היה לראות את התלהבות הדיירים מהחיילים והחיילות, מבקרים בלתי צפויים במקום.

בסיום האירוע הוגש כיבוד קל שכלל פירות ארץ ישראל. העובדת הסוציאלית של ההוסטל הייתה נרגשת לראות את הדיירים משתפים פעולה ומאושרים מהמחווה של המתנדבים הצעירים. היא מקווה שפעילות כזו תמשיך גם בעתיד, פעילות שללא ספק תוסיף אושר וגיוון לחייהם של הדיירים.

 

(הסוקר הוא נח גיל מנכ"ל קרן ישעי - מרפא לחיים )

 

לראש העמוד


 

ט"ו בשבט עם דיירי הוסטל לניצולי שואה ודיירי בית אבות עמיגור

 


לכבוד ט"ו בשבט התכנסו עשרות מתנדבים מהצפון ומהמרכז על מנת לחגוג את ט"ו בשבט יחד עם דיירי ההוסטל לניצולי שואה של עמותת יד עזר לחבר ועם דיירי בית האבות של עמיגור. המתנדבים הגיעו מבית הספר לאו-בק בחיפה, דרך אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה שאף תרמו תקליטן והדפיסו שירונים לאירוע. מתנדבים נוספים הגיעו מהפקולטה לרפואה בטכניון, ורבים נוספים הגיעו באופן עצמאי דרך האינטרנט. לאחר היכרות ראשונית בין המתנדבים והאורחים, התחלנו בפעילות ט"ו בשבט אשר כללה שתילת צמחי תבלין באדניות שנתרמו לאחר מכן לדיירי ההוסטל ובית האבות. בהמשך התכנסנו למטרת שירה בציבור ושיחה מרתקת עם האורחים החביבים. לבסוף נערך סדר ט"ו בשבט, אשר במהלכו דיברנו על משמעות החג במסורת היהודית, והתכבדנו בעוגיות ופירותי יבשים.

סדר הט"ו בשבט התקיים בשלוש שפות, עברית לטובת המתנדבים ומקצת האורחים, באנגלית לטובת סטודנטית לרפואה שהינה עולה חדשה אשר תרגמה לטובת הקשישים דוברי הרוסית. רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר כנרית ממוצא סיבירי הופיעה בפני האורחים בקטע קצר אחרי מספר שנים שלא הופיעה, וקצרה מחיאות כפיים רמות. מפלס ההתרגשות עלה עוד יותר כאשר אחד האורחים נתן ביצוע סולו של שיר עם רוסי, וסחף את כולם בהתלהבותו. ניכר כי האורחים, אשר שמחו להזדמנות להכיר מגוון של אנשים חדשים, מאוד התרגשו מהמפגש המשותף ומהפעילות החגיגית. הם ציינו את החשיבות של היציאה מהשגרה עבורם, וכמה זה חיוני בשלב זה של חייהם. האורחים הודו למתנדבים באופן אישי בחיבוקים ומילים טובות, והפרידה הייתה מאוד מרגשת.

אחרי שנפרדנו מהאורחים פנינו לסידור בית התמחוי בו נערך האירוע והשבנו אותו למנהלת המקום ללא רבב. בסיום האירוע סיפרו המתנדבים כי נוצר להם חיבור מקסים האורחים, שהייתה להם חוויה מדהימה ושישמחו להתנדב שוב בעתיד. פניתי למרכזת האירוע ושאלתי אותה מה תחושותיה בסיום האירוע: "אני מרוצה מאוד מהאופן בו התנהל האירוע, המתנדבים נרתמו מכל הלב, עמותת יד עזר לחבר שאיפשרה את קיום האירוע מכיוון שאירחה אותו וסייעה בידי לאסוף תרומות לטובת הכיבוד. למרות העומס ביום-יום ותקופת הבחינות אני שוקלת ברצינות לקחת על עצמי את ריכוז אירוע פורים בחיפה מטעם חברה טובה. אני מבקשת להודות לכל מתנדב ומתנדבת שהתקשרו אליי במהלך החודשיים האחרונים בעשרותיהם ועודדו אותי עם רוח הנתינה שלהם להמשיך ולארגן את האירוע במלוא הקיטור. התוצאה של ההשקעה של כולנו מדברת בעד עצמה. בנוסף, אני מבקשת להודות לעמותת יד עזר לחבר שסיפקה את כל הצרכים הלוגיסטיים של האירוע ובפרט למנהל העמותה, שמעון, על עזרתו". אחת המתנדבות סיפרה על חוויתה: "שמי יעל, אתמול הגעתי להוסטל לניצולי שואה בשביל להכניס אותם לאווירת חג לקראת האירוע היום, אני ועוד מתנדבת ישבנו בהוסטל עד עשר בלילה ונהנינו מאוד מקישוט ההוסטל לכבוד הח"ג ובמיוחד מפגישה מרתקת שנמשכה 6 שעות עם אחת הדיירות". ניתן לסכם את האירוע כהצלחה וכבעל תרומה רבה לאורחים כמו גם למתנדבים.

 

לראש העמוד


ט"ו בשבט במועדון קשישים רש"י בתל אביב

 גינה ומנגינה - תל אביבגינה ומנגינה - תל אביב

 

 

 

 

 

 

 

 

לראש העמוד 

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות