דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

מדורת השבט עם ילדי עובדים זרים בתל-אביב

ילד קטנטן, שחום עור מחבק את נועה , ומביט בי במבט חודר בעיניים גדולות, עיניים מדהימות. קשה לי להסיר את מבטי ממנו, ובכל זאת אני מביט סביבי, ילדים לעובדים זרים, בנים ובנות, לבנים ושחורים, קטנים וגדולים, כולם חוגגים סביב מדורה חג לא להם, חג יהודי. הם רוקדים, משתוללים, אוכלים פיצות, ערימות של פיצות, כולם בשמחה אמיתית.

שמעתי רבות על בעיית העובדים הזרים והמהגרים הלא חוקיים, ולמרות זאת זו פעם ראשונה עבורי שהייתה לי הזכות לפגוש "בבעיה" מקרוב, לראות את העצב של הילדים, הניתוק החברתי וחוסר השייכות שלהם. פעם ראשונה לראות ולחוות אירוע יוצא דופן שהוא רק קצה של קרחון, טיפה בים של פעילות למען הילדים האלה.

ארגון חברה טובה, פועל ללא לאות בכל רחבי הארץ למען ילדים בסיכון ולמען הפעלת מתנדבים בתחומי התנדבות רחבים ומגוונים בכל קצוות הארץ. כאן בלב שכונת שפירא, סמוך לתחנה המרכזית החדשה של תל אביב, בשולי החברה ממש, פועלים במסירות חבורה של מתנדבים לקרב את הילדים, לחמם את הלבבות, לתת תחושת שייכות, להקל על הקושי.

כולם נראים מאושרים, הם רוקדים בעליזות סביב המדורה לצלילי המוסיקה העכשוויות, משתתפים בסדנת תופים, מוסיפים עצים למדורה ועיניהם נוצצות בשמחה, בהכרת תודה אילמת.

נדהמתי לראות את המציאות הזו מקרוב, הילדים כמו כל הילדים בכל מקום ברחבי העולם מחפשים חום, אהבה, חיוך וחיבוק מלטף. ילדים שנקלעו למקום לא להם בעל כורחם, נקלעו אליו ומוצאים עצמם מתמודדים עם חיים קשים בכל מובן שהוא.

נדהמתי לראות את כמויות האהבה, את מונה חובקת ילדים נושקת להם ומרעיפה עליהם אהבה מעומק הלב, את קבוצת המתנדבים הקטנה, מתרוצצת ללא לאות, דואגת ואכפתית.

הילד הקטנטן, מביט בי ואני בו, חושב שהלילה כמו בכל לילה הוא הולך לישון בפינת הגינה הציבורית הסמוכה, הוא ובני משפחתו גרים שם כבר זמן רב, הלילה הוא יתכרבל שם עטוף בשמיכות מטולאות, ריח העשן דבוק לבגדיו. עוד לילה קר וחשוך. אך בעיניו, הבעת תודה, הן מספרות על החום שבלב, על הכרת התודה לרגעי האושר שזכה בהם, לכמה שעות בהן יכול היה להרגיש ילד כמו שילדים אמורים להרגיש.

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. שולה ענב (23/03/2011 22:47:45)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות