דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

אודי ואלדד - "מגש הכסף" שלנו

הגדלה


   זה נגמר,
   זה עבר,
   קצה חלום ודי.
   כל הזמן שנשב בין אצבעותיי.

   זה נגמר,
   זה עבר,
   לתמיד אולי.
   מעגל שנסגר, ונשארת חי.

   ניפגש, נתראה,
   לב אוהב אינו טועה.

   כמו אל ים נזרום נזרום,
   נבקש עד שנגיע
   וניגע אל החלום.

קצה חלום שקינן בכולנו במשך שנתיים הגיע לסופו הנורא מכל. רק רצינו לחבק אותם ולספר להם כמה התגעגענו. מוזר להתגעגע למישהו שאתה לא מכיר, אבל מי לא מתגעגע לאודי ואלדד? אודי ואלדד – מגש הכסף שלנו.

שנתיים מייסרות "ואין אות אם חיים הם או אם ירויים". ואנחנו, שטופי דמע וקסם, הלומי יגון וצער, חדורי תחושת הערכה עמוקה לשני הבחורים יוצאי הדופן שלא זכינו להכיר. חזרנו היום מהלוויתו של אלדד. ולצד העצב האינסופי, אני חש תחושת גאווה עמוקה. גאווה על הארץ שהצמיחה את אודי ואלדד. גאווה על המשפחות המופלאות שלימדו אותנו אצילות מהי. גאווה על מדינה שמרוב הלקאה עצמית מתקשה לעיתים להבחין כי היא מופת ערכי של רעות, סולידריות ואחווה שאין כמותו בעולם כולו.

למראה חגיגות הזוועה של הקניבל מביירות, המנהיג חבורת מופרעים העולצת לשובו של רוצח ילדות קטנות, ומתהוללת אל מול חולשתנו, אני גאה. אני גאה להיות חלש. חולשה שכולה עוצמה מוסרית שאין כדוגמתה. זר לא יבין זאת. אנחנו חיים בעידן פוסט מודרני, שבו נדמה לעיתים כי גאווה לאומית היא חטא וכי הנאורות האמיתית באה לידי ביטויה בערך העליון של סובלנות מוחלטת כלפי כל מערכת חברתית ותרבותית שונה מאיתנו.

"אנוש הנני וכל דבר אנושי אינו זר לי" כתב פובליוס. גם הוא לא שיער שפלות אנושית כזו. המניפולציות הרגשיות והשקריות של השנתיים האחרונות, החגיגות בצידו השני של הגבול, מעמד החילופים המבחיל במעבר ראש הנקרה, מדובר בפשיטת רגל מוחלטת של כל ערך אנושי בסיסי. וכאן בדיוק נכנסות מילותיה החודרות של מיקי גולדווסר, שבהלוויתו של אודי, בשעתה הקשה ביותר, קראה לכולנו לזקוף קומתנו בגאווה. גאווה לאומית. ויש לנו על מה. כי בין פוליטיקה קטנה אחת לאחרת, בין שמאל לימין, בין מחלוקות והתלהמויות, בין כל אלו, יש לנו מגדלור של ענווה והקרבה הניבט אלינו מעיניהם של אודי ואלדד, שני בחורים צעירים, בתחילת חייהם, בנים, אחים, חברים, חיילי מילואים שיצאו להגן על גבולה הצפוני של מדינת ישראל, ונהרגו עם חבריהם במהלך הקרב.

לפני כעשרה חודשים יצאה משפחת חברה טובה למסע התנדבות אותו הקדשנו למשפחות החטופים. לאורך כל השנה האחרונה שמרנו על קשר חם עם המשפחות ונחשפנו לתעצומות הנפש הבלתי נדלות שלהן. ובליבנו, קיווינו, בכל מאודנו, שנזכה להכיר את אודי ואלדד. משפחת חברה טובה אבלה ומרכינה ראש, ומחבקת חיבוק גדול את משפחות גולדווסר ורגב.

יהי זכרם של אודי ואלדד ברוך.

הקליקו והגיבו למאמר זה

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. דנה (21/07/2008 17:51:09)
2. עומרי (22/07/2008 13:41:33)
3. מיכל שוקרון- צוות חברה טובה (22/07/2008 15:11:35)
4. יעל (27/07/2008 10:33:16)
5. מושיק (29/07/2008 00:05:35)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות