דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

חוף המריבה

תחילת המאבק בהחלטתו של שחף רטר לצאת נגד גביית התשלום בכניסה לחוף בית ינאי. לדעתו, החוף המוכרז, שנמצא תחת חסותה של רשות הטבע והגנים בישראל ובשטחה של מועצה אזורית עמק חפר, הינו שטח פתוח המהווה נכס ציבורי ועל כן שייך לנחלת הכלל. רטר טען בתוקף, כי התשלום בכניסה לחוף הוא עוול חברתי שיש להפסיקו ומיד. במחשבה שהדבר יחיש את תגובת נציבות תלונות הציבור למכתביו ואת הטיפול בתלונתו, החליט רטר לרתום למאבק את בעלי הנכות הפיסית ובעלי הצרכים המיוחדים בישראל, שההגעה לתחומי החוף היפהפה באמצעות רכב היא הכרח ממשי עבורם. 

 מכתבה של ח"כ ציפי חוטובלי

 

בעקבות הלחץ הציבורי החל משרד מבקר המדינה לדון בעניין, ואף התקיים מפגש בין הצדדים. למרות ניסיונות שונים להרע לרטר מצד רשות הטבע והגנים, הלה המשיך במאבקו ושקל הבאת אנשי מדידה מקצועיים שיבדקו את שטחה של חניית הגן הלאומי על מנת להוכיח שהוא נמצא מחוצה לו (כפי שנראה על גבי המפות שנמסרו לידיו ממשרד הפנים). המאבק החל לתפוס תאוצה לאחר שמספר שרים וחברי כנסת נרתמו גם הם לעניין ובעקבות פנייתו של רטר למקומון ידיעות אחרונות, "ידיעות נתניה".

 

 

                                                   

מכתבו של ח"כ (לשעבר) אבו-וילן 

 

בעקבות פירסום הכתבה בנושא ורצף המכתבים שנתקבלו, פירסמה רשות הטבע והגנים מכתב רשמי בו היא מסכימה לאשר כניסה ללא תשלום לכלל הציבור לתחומי הגן הלאומי, בעוד שהחנייה במגרש הצמוד לחוף תהיה כרוכה בתשלום. ציבור הנכים (פיסית) שירצה להחנות את רכבו בחניית חוף בית ינאי יוכל לעשות זאת ללא תשלום. המענה לא סיפק את רטר.

 

 

 

 

 

 

 

מה דעתכם? האם המשך המאבק מוצדק? האם יש להלחם על כניסה חופשית לכלל רכבי מבקרי הגן הלאומי? ואם כן, איך ניתן להמשיך את המאבק על השבת החוף לציבור? ואולי, בעצם, גביית התשלום היא הכרחית לצרכי הגן ולמבקריו? הביעו עמדתכם!

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. ג'ניה (25/07/2009 20:43:39)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות