דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

"התנדבות היא ערך עליון בקהילה נרדפת"

בימים האחרונים הקהילה כואבת. הייתי רוצה לכתוב שהיא המומה אבל חלק מאתנו צפה זאת. היינו עדים לפעולות ההסתה כנגדנו בשנים האחרונות. כמעט כולנו מכירים מישהו שקיבל מכות כי הוא הומו, את אחד משלושת הנדקרים במצעד בירושלים, בקבוקים שנזרקו לעברנו רק כי העזנו להפגין נגד ההומופוביה וקריאות "חיות לגן חיות". למרות הכל, היינו רוצים להאמין שדווקא במרכז ת"א זה לא יקרה. יותר משזה קרה במרכז ת"א, זה התרחש באגודה, הארגון הותיק ביותר בישראל של קהילת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנס-סקסואלים ובי-סקסואלים) ששנים נותן מענה לאנשים מפוחדים, מבולבלים, או כאלו שרק רוצים להרגיש חלק מקהילה. הפגיעה בבית שלנו היא שכל כך כואבת, יותר מאשר פגיעה רנדומלית בלהט"ב הממוצע שברחוב.
 
בזמן הרצח ישבו במרתף האגודה קבוצת בני נוער. קבוצות בני הנוער הן הקבוצות החשובות ביותר במסגרת ארגונים שונים בקהילה. בני הנוער הם אלו שזקוקים לתמיכה הרבה ביותר. ברוב המקרים הם אינם מכירים להט"בים כדוגמתם והם מפחדים מתגובת הוריהם וחבריהם. הם גדלו בחברה שבה להיות להט"ב זה תמיד פחות טוב/נחשב מלהיות סטרייט מן השורה והם מבקשים לפרוק את תחושותיהם. הקבוצות הללו הן חלק חשוב בהתבגרות של להט"ב. במהלך השנים האחרונות בישראל, אלפי להט"בים נכחו בקבוצות כאלו ועדיין נוכחים ויצאו חזקים ומחוזקים משם. הם הכירו חברים שילוו אותם במסע הלא קל של להיות להט"ב בישראל והבינו שגם הם חלק מקולקטיב שעד היום לא מצאו את מקומם בו.
 
ההתנדבות של אנשים בקהילה להדרכה נובעת מהצורך לתרום. אותם מדריכים הם לרוב אנשים שכבר עברו את תהליכי היציאה מהארון וההשלמה העצמית ורוצים לעזור לבני נוער אחרים שכרגע בתחילת התהליך, או לכאלו שעברו את התהליך אבל עדיין זקוקים לתמיכה בסביבה שבה הם גדלים. המדריכים הללו עושים עבודת קודש אמיתית ולא אגזים אם אומר שחלקם מצילי חיים. חלק מהמדריכים מדברים עם להט"בים צעירים שרוצים להתאבד ומצליחים לשכנעם שלא לעשות זאת, על אף שאין בידם כל הכשרה מיוחדת לכך. בשנים האחרונות אותם מדריכים עוברים סדנאות הכשרה, בעיקר בחסות ארגון הנוער הגאה (igy), שמרכז בתוכו את כלל המדריכים והקבוצות בישראל והוא נותן את המענה העיקרי לנוער.
 
ההתנדבות היא ערך עליון, בעיקר בקהילה שנאלצת לסבול מרדיפות והשפלה יומיומית בכל תחומי החיים. אני מזמין אתכם ליצור קשר עם הארגון הלהט"בי הקרוב למקום מגוריכם ולראות במה אפשר לעזור. אפילו אם זה רק לתחושה עצמית טובה, תחושה שתרמת לשינוי קטן.

הכותב הינו הומו גאה ופעיל בפורום החיפאי למען זכויות הלהט"ב

אתר אגודת הלהט"ב    http://www.glbt.org.il

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אורי שמילוביץ (5/08/2009 14:51:16)
2. מבקר (22/08/2009 22:20:54)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות