דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

"גיליתי שיש לי יכולת נתינה"

לליאור מוגמי בן ה-21 מפתח תקווה, אין זמן. הבחור עסוק. כשנכנס לאתר "חברה טובה" הוא לא רצה להתחייב. בפעם הראשונה שהתנדב "בדיוק היה חג החנוכה", הוא נזכר, "אז חיפשתי פעילות לחג שקרובה לבית, וגם רציתי לעבוד עם קשישים כי חשבתי שיהיה כיף לעבוד עם האוכלוסייה הזאת. הייתי בטוח שאהיה מסופק".

 

 לכן, בחנוכה האחרון, ליאור התנדב ל"אור בלב" - פרויקט שנערך ברחבי הארץ, במסגרתו הגיעו המתנדבים אל מחלקות ילדים בבתי חולים או אל מועדוני קשישים והעבירו פעילויות חברתיות. "אירגנו משחקי בינגו, הפעלות מוזיקה, שוחחנו עם הקשישים", מספר ליאור, ונזכר ברגע מיוחד בפעילות: "כמה קשישים באו וחיבקו אותי והודו לי על ההתנדבות".  אמנם זו היתה פעילות חד פעמית, אך משהו משך את ליאור להמשיך להתנדב: "התנדבתי עם הקשישים רק פעם אחת", הוא מספר,  "אבל ראיתי כמה כיף להתנדב וזה עשה לי חשק לעזור לארגונים אחרים בתור אחד מהצוות. לתרום" 

 

כיום ליאור מתנדב פעמיים בשבוע. בימי א' בגבעתיים במועדון נכים. "אני עוזר עם הסידור של המועדון לפעילות חברתית וגם נשאר עם הנכים. מדבר איתם ומארח להם חברה". בימי ג' הוא מתנדב בבית קפה שמפעילה עמותת "אנוש", למען נפגעי נפש. "אני ועוד מספר אנשים מפעילים את בית הקפה: מגישים להם אוכל ושתייה, תמורת סכום סמלי וכמובן מדברים איתם. והכי חשוב: מקשיבים להם". 

 

ליאור מרגיש את השינוי העצום שחל בו מאז אותה פעם ראשונה שמשכה אותו להתמיד בפעילות ההתנדבותית: "למדתי שאני יותר סובלני לאנשים ממה שחשבתי. לפני כן אף פעם לא התנדבתי, למרות שתמיד רציתי. פשוט לא ידעתי איך להתחיל. גיליתי שיש לי יכולת נתינה, תכונה שקודם לא ראיתי, ולמדתי שאפילו חצי שעה זה מספיק זמן כדי לעזור. עצם העזרה היא זאת שחשובה".

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות