דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

מתנדבים עם מוטק'ה

הגדלה

"היציאה לגמלאות מאפשר לאנשים לעשות היום מה שלא הספיקו לעשות כשהיו במרוץ החיים של עבודה, ילדים, משפחה וכל השאר" אומרת קרן גואטה מנהלת אתר מוטק'ה. האתר מציע לגולשים בגיל הזהב עולם תוכן עשיר לשעות הפנאי הכולל: רשת חברתית; בלוגים מעניינים; אפשרויות למציאת תעסוקה, הכרות עם אנשים חדשים ועוד.  הפורטל נותן מענה לצרכים של בני הגיל השלישי בהתמודדויות חדשות עם עזיבה של מקומות עבודה, יציאה לפנסיה ובעצם מספק להם נקודת מפגש חברתית", אומרת קרן.


צוות מוט'קה ממליצים לגולשיהם להתנדב "ההתנדבות תורמת ליצירת משמעות בחיי הגמלאי, הדבר משפר את הערך העצמי, מצב הרוח והמצב הבריאותי, מאריך את החיים ומצמצם בדידות". גלית פרטל, מנהלת הרשת החברתית מוסיפה "גמלאים מתנדבים כי ההתנדבות מספקת להם מסגרת חברתית בה הם יכולים להיפגש עם אנשים ולהרגיש שייכים. הנתינה במסגרת ההתנדבות היא חוויה ממלאת ומספקת".

 

"הקונספט שמציע ארגון חברה טובה של התנדבות נקודתית ולאו דווקא התנדבות עם התחייבות – מושך הרבה גמלאים שרוצים להתנדב אבל חוששים מאיזו שהיא התחייבות והגיוון בפעילויות מאפשר טעימה מכל העולמות".  קרן מוסיפה ומציינת שמהתקופה האחרונה שבה התפרסמו באתר פעילויות התנדבותיות שמציעה חברה טובה ניתן להבחין במוטיבציה הגוברת להתנדב והרצון להיות מעורבים חברתית. ההתנדבות גורמת להם להרגיש כמה שהם משמעותיים, שאנשים צריכים אותם ושיש להם את האפשרות לסייע. 

 
פורטל מוט'קה הוקם בשנת 2007 על ידי פרופסור מרדכי שני, שפעיל בתחום הבריאות והחברה הוא חתן פרס ישראל לשנת 2009. ובין פעולתו, שימש פעמיים כמנכ"ל משרד הבריאות. פרופסור שני היום בן 73 והוא ממשיך לפעול רבות גם בתחום הזקנה. האתר זכה לפופולריות רבה בקרב הגיל השלישי, ברשת החברתית רשומי מעל 22,000 אנשים ומעל ל 4000 אנשים מתעדכנים בדף הפייסבוק של הפורטל.

 

חברה טובה ומוטק'ה מקדמים את התנדבות הפנאי גם בגיל השלישי ומזמינים אתכם להצטרף.
במדור מיוחד באתר
מוטק'ה ריכזנו עבורכם התנדבויות שמתאימות לגיל הזהב.

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות