דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

מופע התרמה מוסיקלי למען שכונות דרום תל אביב

עמותת הפרדס, עמותה לפיתוח קהילתי בשכונות דרום תל-אביב, מזמינה אתכם לערב התרמה שיערך ב- 23.04.12 בשעה 21:30 במועדון ה"בארבי" בתל אביב, בהשתתפות רמי פורטיס, שלומי שבן, ירמי קפלן ואמיר דדון ובהנחיית מודי בר און, חבר בועד המנהל של העמותה.
הגדלה

 נסו להיזכר מתי לאחרונה הזדמן לכם לעשות מעשה טוב ו"על הדרך" גם לתת לעצמכם מתנה - הופעה טובה עם מוסיקאים מהשורה הראשונה בארץ?

ב-23 לאפריל, במועדון הבארבי בתל-אביב, תהיה לכולנו הזדמנות כזו: רמי פורטיס, שלומי שבן ואחרים יופיעו במופע התרמה לעמותת הפרדס, עמותה לפיתוח קהילתי בשכונות דרום תל אביב.

 ערב התרמה על שום מה?

"ערב ההתרמה הוא כמו אויר לנשימה לעמותת הפרדס, אחרי שכל מקורות התקציב שלנו התייבשו", אומר איתי סראג', בן 26, המשמש בשנה האחרונה כמנהל העמותה. "למזלנו עומדים לרשותנו מתנדבים רבים תושבי השכונות ויש גם פרויקטים שהצלחנו לגייס אליהם שותפים ואפילו את הרשויות, אבל אם אנחנו רוצים להמשיך וליזום פרויקטים חדשים אנחנו חייבים מימון. רק ערב התרמה יוכל לעזור לנו להפוך את כל הרעיונות למציאות".

איך הכול התחיל...

לפני 6 שנים חברו תושבי שכונות שפירא וקריית שלום, וותיקים  וגם צעירים שהגיעו לשכונות כתושבים חדשים, והחליטו להקים עמותה שתפעל לשיפור איכות החיים ולחיזוק הקהילה. כיום מפעילה עמותת הפרדס מרכז מידע וסיוע לתושבים, גינות קהילתיות, הרצאות וירידים וקבוצת מנהיגות סטודנטים.
עם השנים עברה העמותה תהליך שינוי מבורך שבו עבר מרכז כובד הפעילות  מן התושבים החדשים לחברי הקהילה הוותיקים. את התהליך הובילו בני הדור הצעיר של האוכלוסייה הוותיקה שגדלו בשכונות וביקשו להישאר בן ולהפוך אותן למקום טוב יותר. מנהל העמותה  הנוכחי מהווה דוגמא טובה לכך: איתי סראג' גדל בשכונת שפירא והגיע לפעילות בעמותה בתור מתנדב מהשורה. כעבור כמה שנים נבחר סראג' לנהל את מרכז המידע וכעת, עם סיום לימודיו במכללת ת"א-יפו, התמנה למנהל העמותה.
 "הפעילות בעמותת הפרדס שינתה את הדרך בה אני מתייחסת לשכונה שבה גדלתי", אומרת לירון סיוה, בת 30, שנולדה בקרית-שלום ומשמשת כיום כיו"ר הוועד המנהל של העמותה. "בעבר לא חיבבתי את השכונה, ממש הרגשתי צורך להתנצל שאני משם, היום יש לי תחושה חזקה של חיבור לקהילה. זה נפלא לגלות מגוון רחב של תושבים, וותיקים וחדשים, שעובדים יחד".
ומדוע עמותה חשובה כל-כך הגיעה למצב שהיא זקוקה לערב התרמה על מנת להתקיים? "בתחילת הדרך קיבלנו תמיכה דרך התקציב הממשלתי של "שיקום שכונות" עד שביום בהיר אחד הממשלה החליטה שאין יותר שכונות שצריכות סיוע בדרום תל-אביב", מסביר סראג'. "ההחלטה הזו בעצם מפילה את האחריות על קרנות פרטיות ועל הרשות המקומית. אנחנו מאוד גאים שהצלחנו לגייס קרנות, ומאוד מרוצים שהצלחנו לרתום גם את עיריית ת"א-יפו לתמיכה בחלק מהפרויקטים שלנו, אבל אנחנו חייבים את ערב ההתרמה כדי שיהיו יוזמות ופרויקטים חדשים, וכדי לוודא שהפרויקטים הקיימים יוכלו להמשיך להתקיים".

סראג' מתכוון, בין היתר, למועדון הנוער של קרית-שלום שהוקם ע"י העמותה והועבר למסגרת "אכפת" של עיריית ת"א-יפו וגם לתמיכה הברוכה של העירייה במרכז המידע שניצל מסגירה לפני כשנה. "הפרדס הוא כמו חממה לפרויקטים ויוזמות קהילתיות, כשלכל יוזמה יש שותפים אחרים וחיים משל עצמה. הרגע הכי מרגש הוא כשפרויקט כבר עומד על הרגליים, מתנהל לבד ומסוגל גם לממן את עצמו, או נכנס לספר התקציב של אחת הרשויות", אומר סראג'. "אבל כדי שהחממה תמשיך להתקיים ולהפריח יוזמות קהילתיות, אנחנו חייבים את ערב ההתרמה".

 גם אתם רוצים לעזור לעמותת הפרדס? בואו לתרום לעמותה תוך כדי הנאה ממופע מוסיקלי חד פעמי. אמנים מהשורה הראשונה של המוסיקה הישראלית העכשווית – רמי פורטיס, שלומי שבן, ירמי קפלן ואמיר דדון – התגייסו לתת מזמנם וכשרונם, מתוך הבנה שעמותת הפרדס מצליחה לעשות שינוי אמיתי בשכונות. את הערב ינחה מודי בר און, תושב שכונת שפירא וחבר הועד המנהל של עמותת הפרדס.

המופע ייתקיים במועדון ה"בארבי" בתל אביב, בתאריך 23.4.2012, פתיחת דלתות החל מהשעה 21:30. מכירת כרטיסים באתר מיסטר טיקט לפרטים נוספים חפשו את עמותת הפרדס בפייסבוק

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות