דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

ההתנדבות שלי היא לשחק בוצ'ה

גם החודש סרקתי את הפעילויות באתר חברה טובה ובדקתי אילו פעילויות מעניינות התווספו לאחרונה.  משכה אותי במיוחד הפעילות הבאה: מתנדבים לאימוני קבוצת הנכים של בוצ'יה חיפה. נרשמתי להתנדבות. חשבתי שאני אגיע למקום ואפגוש בו אנשים עצובים ומדוכדכים ובפועל נכנסתי לאולם ספורט מלא תקווה וגאווה.

האחראית על ההתנדבות הציגה את השחקנים בפניי ואותי בפני עשרת השחקנים. המשתתפים, להוטים לשחק התחלקו לשתי קבוצות: הכחולים והאדומים. כל קבוצה מנסה לזרוק כדור ולהגיע כמה שיותר קרוב לכדור הלבן. להפתעתי הצלחתי מהר מאוד להשתלב במשחק ובפעם הראשונה בחיי הייתי שופטת ועוזרת מאמן. הסיבוב הראשון נגמר, מכריזים על הקבוצה המנצחת ואנחנו המתנדבים עוזרים באיסוף הכדורים.

אני מתבוננת במבט מלא הלהט בעיניים של השחקנים לפני ואחרי הזריקה, רואה את השמחה והאתגר בפניהם ושוב מבינה שאין פה אנשים מסכנים. יש כאן אנשים, שבדיוק כמוני רוצים להציב לעצמם אתגרים ולהצליח להתגבר על קשיים. להרגיש את חווית הניצחון.

הגיעה ההפסקה והנה ההזדמנות שלי להכיר את האנשים הנחמדים האלו עוד יותר. ניגשתי לשמוליק, והוא סיפר לי את הסיפור האישי שלו. מסתבר, שלפני שהמערכת הגופנית שלו התחילה לקרוס, הוא היה ספורטאי: שחקן כדורסל, טניס שדה, טניס שולחן. הוא גילה את המשחק הזה והסביר שמשחק הבוצ'ה הוא עוד הזדמנות עבור אנשים עם נכות בינונית עד גבוהה להיות חלק מקבוצת בפורט.

משחק הבוצ'ה קיים בארץ משנת 2011 והשאיפה היא להגיע למשחקים האולימפים, כרגע אין לזה עדיין מימון.
כל השחקנים מצפים לעונה שתיפתח באוקטובר. שתי הקבוצות - חיפה ורמת גן מתחרות בינהן. 

בסוף היום נפרדתי מהקבוצה החמה, שמחתי לגלות תחביב שמאפשר לאנשים להרגיש כאלו תחושות של הצלחה והתגברות על מכשולים. בהחלט התנדבות מעוררת השראה!

אני מזמינה גם אתכם להגיע, פעם אחת לפחות, לתת יד לקבוצה של אנשים ולעזור להם באימונים.

התנדבות בקבוצת הנכים של בוצ'יה חיפה - הקליקו להצטרפות ולפרטים נוספים.

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות