דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

פרח השכונות

סביר להניח שאתם לא מכירים אותי באופן אישי, אבל את הסיפור שלי אתם בוודאי מכירים בגוף ראשון. שמי שני ארהרדט ואני סטודנטית ללימודי מדע המדינה וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים ואני רוצה לספר לכם על חוויה אישית מדהימה שעברתי בשנת הלימודים הקודמת.

 

בשנה"ל תשס"ז נרשמתי ללימודי מדע המדינה וסוציולוגיה, אך בשל השביתה שפרצה במערכת ההשכלה הגבוהה הוקפאו קורסים שהועברו על ידי מרצים בכירים, בעוד המרצים השייכים לסגל זוטר והמרצים מן החוץ המשיכו ללמד כרגיל. כך מצאתי את עצמי במצב לא ברור לחלוטין, עם חצי רגל בפנים וחצי רגל בחוץ - לא לימודים במשרה מלאה ולא עבודה במשרה מלאה. נוסף לכך, הייתי בטוחה שאהיה כל כך עמוסה בלימודים, שסיימתי את פעילותיי בכל ארגון אפשרי ופיניתי זמן ללימודים. מטבע הדברים הקורסים החלקיים אותם למדנו אמנם דרשו הגשת עבודות וקריאה מייגעת, אך בשל ביטולם של קורסים אחרים נותרתי עם זמן בלתי מנוצל ופנוי בשפע.

 

ימים ספורים לאחר מכן, בעודי הולכת במסדרונות האוניברסיטה העברית, הגיעה לאוזני שמועה שאני יכולה להתנדב ולהשפיע על חייהם של ילד או ילדה המחפשים אח או אחות בוגרים -  וגם לקבל "סוכריה" בדמות מלגת לימודים. לא ממש ידעתי מה זה פר"ח ומה עושים שם, אבל ביקרתי באתר פרח ונרשמתי לארגון.

 

לאחר כמה ימים זימן אותי לראיון רכז מאוד נחמד -גם הוא סטודנט - ויצאתי לדרך. קיבלתי שם של חניך ובי"ס בעיר שאני לא כל כך מכירה, אבל לומדת בה. התקשרתי למספר הטלפון שניתן לי ושמעתי קול נרגש מעבר לקו, הצגתי את עצמי ומשם, אני חייבת לומר, כל חששותיי התפוגגו. הגעתי למשפחה מקסימה וחמה, לילד מבריק, שופע פוטנציאל וכשרון, שרק היה צריך דחיפה קלה בכיוון הנכון.

 

אני והחניך שלי הכנו שיעורי בית יחד, ראינו המון סרטים וגם הלכנו לקולנוע, שיחקנו משחקים ועשינו יחד יצירות מגניבות, הוא אפילו בא אלי מספר פעמים ונסענו ברכבי למוזיאונים ומסעדות בירושלים. אני חייבת לציין שפר"ח היה הדבר הכי שפוי בשנה ה-מ-א-ו-ד ארוכה ומתישה שעברה עלי ואני אפילו אודה שהמלגה שנכנסה לי לחשבון כל 3 חודשים נתנה לי אויר לנשימה. למדתי להכיר טוב יותר את האוכלוסייה בעזרת הילד וחונכים אחרים וילדיהם, למדתי להכיר את מבשרת ואת ירושלים שהיו זרות לי והתאהבתי במקום.

 

היום אני רכזת פר"ח במבשרת ציון, ואת החניכה האישית שאני עשיתי במבשרת יכולים גם אתם לעשות באזור מגוריכם, בכל עיר בארץ. אז אם אתם סטודנטים שמחפשים מסגרת התנדבותית, אני מזמינה אתכם להצטרף לפרוייקט פר"ח! גם בימים אלו מנהלת פר"ח ירושלים עדין מחפשת אתכם! הסוכריה עדיין קיימת - בעבור 4 שעות שבועיות תוכלו לקבל מלגה בשווי 4,500 ₪, שלא לדבר על תחושת הסיפוק העצמי העצומה!!! ירושלמים שיירשמו לפרוייקט פר"ח במבשרת ציון יקבלו מלגה מוגדלת בשווי 5,500 ₪, אז הרשמו עכשיו באתר פר"ח.

 

הקליקו והגיבו למאמר זה 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. 
שאלה?
שרון מדמוני (17/12/2008 20:53:32)
2. שרון מדמוני (17/12/2008 20:54:58)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות