דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

בצפת מקבלים את הנתינה

לפני כשנתיים נפתח במרכז 'אסנט' ללימודי קבלה שבצפת מסלול התנדבות מיוחד: אורחי המרכז מוזמנים להאריך את שהותם תמורת התנדבות יומית בת שלוש שעות ב'מרכז יום לקשיש' או ב'בית התבשיל'. הנה טעימה ממה שמתבשל שם
אהוד, מספר בהתנדבות את הקשישים להנאתם. ולהנאתו
אהוד, מספר בהתנדבות את הקשישים להנאתם. ולהנאתו

בקצה העיר צפת, אל מול נוף עוצר נשימה, ממוקם מרכז 'אסנט' המעביר את חוויית הקבלה.
את המרכז הקמנו לפני כ-27 שנים ומאז עברו דרכו עשרות אלפי אנשים מרחבי העולם שבאו במטרה להעשיר את ידיעותיהם בעולם היהדות, עם דגש על תורת הקבלה. ב'"אסנט' מתקיימים שיעורים, הרצאות וסדנאות במהלך השבוע, כמו גם בשבתות ובחגים. אל המרכז מגיעים אנשים מכל הסוגים, הרקעים, והגילאים, והכי מעניין -  מכל קצוות תבל.

לפני כשנתיים פתחנו במרכז מסלול התנדבות המאפשר למתארחים בו להאריך את שהותם במרכז תמורת התנדבות יומית בת שלוש שעות. לבחירת האורחים האם להתנדב במרכז יום לקשיש 'סביונים' ו/או ב'בית התבשיל' שבצפת. כך נוצר במרכז שילוב ייחודי של לימודים רוחניים עם עשיית חסד גשמי ועזרה לזולת.

הפעילות במרכז יום לקשיש מעניקה סיפוק רב למתנדבים ולקשישים גם יחד: בנוסף לפעילויות הרגילות במרכז, מעשירים המתנדבים את האווירה בשמחה ואנרגיות טובות. הם יושבים עם הקשישים, קוראים איתם עיתונים, מספרים להם מה קורה בארץ ובעולם, משתפים אותם בתוכן הלימודי ב'אסנט', וממש מרימים אותם מחיי היומיום השגרתיים. 

גם ב'בית התבשיל' מוצאים המתנדבים סיפוק רב והנאה מעצם הסיוע בהאכלת הנזקקים ובהכנת סנדוויצ'ים לילדים מבתים מעוטי יכולת.

ייחוד התכנית  שאנו מציעים טמון בגמישותה ובכך שהיא מאפשרת להגיע לפרק זמן שהמתנדב בוחר (עד שבוע). במשך זמן זה המתנדב נהנה מתכנית לימודית עשירה הכוללת בקיץ, בין היתר, גם שיעור יוגה יומי, סדנת אמנות, וסדנת מדיטציה.

לפני כשנה הגיע אלינו אהוד שבחר להתנדב במרכז יום לקשיש 'סביונים'. מהר מאוד גילו במרכז שאהוד הוא ספר במקצועו, וכבר שבועיים לאחר מכן הוא חזר למרכז עם הציוד ועשה 'מרתון' של 3 ימי תספורות לקשישים. מאז הוא מגיע אחת לחודש וחצי ומספר שם את כולם.

את השמחה שהוא מכניס למרכז בימים שהוא מגיע ואת האושר שהוא מעניק לקשישים - מילים לא יוכלו לתאר.

מעוניינים בפרטים נוספים על מרכז 'אסנט' ?
צרו קשר עם נדב: 054-9770959, nadav@ascent.co.il
לאתר המרכז: http://ascent.co.il

 

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
ז'נט כהן (8/07/2010 10:05:20)
1. קשת פיינברג (25/08/2010 14:45:36)
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות