דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

שהחסד יהיה נר לרגלנו ושנזכה להיות חברה של חסד

כל הסיוע והתמיכה תחת קורת גג אחת
מאת: נורית ריינר

לעמותת חסדי נעמי התוודעתי רק בשבועות האחרונים. לפני כן היא היתה עבורי רק מודעה עם תמונה של עוף אשר מופצת בכל פינה. לאחר שגיששתי נוכחתי, כי היא יותר מזה. למעשה... הרבה יותר מזה.
"חסדי נעמי" הוקמה במטרה לתת מענה לצרכים הבסיסיים של משפחות נזקקות ולאפשר להם להתקיים, תוך שמירה על כבודם, והשבתם המהירה לחיי עצמאות. העמותה הוקמה בשנת 1984 על ידי הרב יוסף כהן שלא יכול היה לעמוד מנגד לנוכח מימדי העוני בקרבת ביתו והחליט לעשות מעשה. בראשית ימיה של העמותה הרב היה עובר ואוסף בעצמו מצרכי מזון מבית לבית ומחלק אותם לעניים. כיום מסייעת העמותה לכ- 5,000 משפחות נזקקות באופן קבוע ולעוד אלפי משפחות נוספות בתקופות החגים. בעזרת צוות מקצועי וכ- 4,000 מתנדבים מסורים, מפעילה "חסדי נעמי" 40 מוקדים לחלוקת מזון בכל רחבי הארץ, מבאר שבע בדרום, בני ברק ופתח תקווה במרכז ועד העיר צפת בצפון.
כששוחחתי העוסקים במלאכה יכולתי לחוש את האנרגיות החיוביות שהבזיקו מהם כניצוצות, בשעה שאלה תיארו את חוויית התנדבותם, אין צורך שאכביר במילים, תראו מה יש להם להגיד:
דינה, רכזת פעילויות חסדי נעמי מספרת " אני מרגישה התעלות. מרגישה טוב, אני הולכת עם משהו שהוא שלי, משהו חשוב שעשיתי היום. רק מי שעוסק בזה מבין. זה מלמעלה, יש פתגם שאומר: הבא לסייע מסייעים בידו. אנשים לא יודעים שלתת זה בעצם לקבל, וזה לא תמיד בכסף לפעמים אפילו בעצה טובה חיוך והכי חשוב סיפוק. הדברים האלה פשוט מתחברים אליך וזה עושה טוב, נשאבים פנימה, זה עולם מיוחד- עולם החסד". אפילו ברמה הקבוצתית ניכר כי רוח ההתנדבות אינה חסה על שום גורם חיצוני, אבי, מחנך ישיבת בני עקיבא, גבעת שמואל, אומר "אם תלמידים מוכנים ללכת ארבעים וחמש דקות בגשם כדי להתנדב- זה מדבר בעד עצמו". לדבריו "השנה היקף הפעילות קצת ירד. המחסן היה קטן והיה קשה לעבוד עם כיתה שלמה. הפעילות כוללת סידור המחסן, העברה לקופסאות ואריזת חבילות מזון. כולם הרגישו שזה חשוב." דינה:"אנחנו לא רק מכינים אריזות מזון למשפחות נזקקות, אנחנו עוזרים למשפחות שקשה להם לחתן את ילדם, לצורך כך יש אולם מיוחד. מסייעים לאנשים שאין להם משפחה תומכת ולא יכולים לממן ולקיים בית, גם בתחום הרפואי מסייעים לחולים ולמשפחתם, גם בקרב משפחה שנקלעה למשבר נפשי אנחנו נכנסים לפעולה. בחגים אנו נוהגים להלביש ילדים ולשמח אותם. מגיעים בחורים שאין להם חליפה לחתונה, הייתה ילדה מושתלת כבד שדאגנו להטיסה לבלגיה. היריעה קצרה ואין מספיק דיו כדי לספר את שלל הסיפורים הרבים והמופלאים". כשנשאל אבי איזו משמעות מעניקה לך ההתנדבות בחיי היומיום שלכם וכיצד היא תורמת לך בהיבטים שונים של החיים? אמר "ברגע שאתה עושה זאת פעם אחת זה נהיה חלק מהשגרה. עושים זאת לא בשביל חסדי נעמי אלא כחלק מדרך ארץ. אביטל, אחת המתנדבות סיפרה "אני חושבת שההתנדבות מכניסה לפרופורציות. גורמת להסתכל מסביב ולהבין את החיים, לי זה גרם להבין את הדברים האמיתיים, זה לא ברור מאיליו שיש לי אוכל כי יש אנשים שאין להם".
את השיחה סיכמה אביטל באומרה "אני מאמינה שכל אדם צריך לעצור באמצע החיים ולבדוק מה הוא עשה בשביל אחרים ולא רק בשבילו", וכולם הנהנו לאות הסכמה.
אז מה אתם עשיתם בשביל אחרים?

אתר העמותה: www.naomi.org.il

*עמותת חסדי נעמי זקוקה למתנדבים בין 5-15, שיגיעו ויסייעו באריזת חבילות מזון למשפחות נזקקות. המחסן פועל חמישה ימים בשבוע בשעות 8:00-20:00. ניתן להתנדב בתיאום מראש, בטלפון 03-6777-777 שלוחה 226 .

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות