דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

"לא יכולה לוותר על ההתנדבות"

כששחר מספרת על "שכן טוב" - העמותה שבה היא מתנדבת, היא מדברת בהתלהבות. העמותה פועלת מזה 11 שנים ברחבי הארץ מירוחם עד קריית שמונה ומפעילה 4 פרוייקטים שונים, שהמרכזי בהם הוא חלוקת מזון למשפחות נזקקות מדי שבוע. "העמותה מבוססת על טהרת ההתנדבות", מתגאה שחר בייחודיות העמותה. "אין מקבלי שכר. הן המנכ"ל והן העובדים ה"פשוטים" הם מתנדבים בכל מובן המילה. כל התרומות שמתקבלות עוברות ישר לנזקקים. אין מערכת ביורוקרטית שבולעת את הכסף. התורם יכול לדעת בוודאות שהכסף יעבור לנזקקים".

 

אחד הפרוייקטים המעניינים של העמותה הוא בתי קפה נודדים שמגיעים לבתי חולים פסיכיאטריים, בתי אבות ומסגרות טיפוליות נוספות, המתנדבים יושבים עם המטופלים "על כוס קפה", משוחחים, צוחקים ומעניקים  בילוי נעים ושגרתי שכל-כך חסר להם. "אחת מהמטרות שלנו היא ללמד את המשפחות להתנהל כלכלית. במהלך 3 השנים האחרונות אנחנו מעניקים ייעוץ כלכלי למשפחות באמצעות כלכלנים ועובדים סוציאליים ועוזרים להם לצאת ממעגל העוני".

 

הפרויקט הרביעי שמפעילה העמותה הוא מרכזי למידה בירושלים שבהם חונכים עוזרים לתלמידי תיכון  בלימודיהם ומלווים אותם בהכנות למבחני הבגרות". "אנחנו תמיד זקוקים למתנדבים נוספים. בעיקר לחלוקת מזון ולמרכזי הלמידה. כמו כן, העמותה מזמינה אנשים ליזום רעיונות או פעילויות. כך למעשה התחלנו את הדרך: תוך כדי חלוקת מזון עלו יוזמות שונות של מתנדבים שנולדו מתוך העשייה". "אין אצלנו שווים ושווים פחות, אצלנו בשכן טוב כל המתנדבים חשובים באותה מידה", מעידה שחר, שלא מתכוונת להפסיק להתנדב בעתיד הנראה לעין. "הקשר האישי שנוצר. זה משהו שאפשר מיד להרגיש אותו. זה משהו שאחרי שאתה חווה אתה לא יכול לוותר עליו".

 

 

 

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות