דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

מנוער שבורח לנוער שצומח

הגדלה

הגעתי לביקור בבית לקידום נוער, אחד הדברים שמאוד הלהיבו אותי הייתה הגישה השונה ששוררת במקום: אוראל, נער בן 18 אשר עבר פה תהליך יפה של צמיחה, סיפר "יש פה רוח שונה מכל המקומות שהכרתי לפני כן, פה דוחפים אותך לעשות, חשוב להם שתצליח ואם נכשלת- הכישלון הוא שלהם ולא שלך! המנהל דיבר איתי בגובה העיניים, הוא כמו אח, אבא".

 

הבית לקידום נוער בקיבוץ עמיר שהוקם לפני כשלוש עשרה שנה מיועד לנערים שלא הצליחו להשתלב במערכת החינוך הרגילה מפאת קשיים שונים. לכל תלמיד מוצמדת תכנית אשר במסגרתה כל נער בונה לעצמו מערכת שעות אישית, בהתאם ליכולותיו ורצונותיו ודרכה ניתנת האפשרות ללמוד ולגשת לבחינות הבגרות העיוניים. נוסף לכך יש גם תכניות לימוד אחרות, כמו רכיבה על סוסים, נגינה, פיתוח קול, אומנות וכדומה. המקום גם מציע מגוון פעילויות חברתיות, טיולים והכנה לצה''ל. 

אופיר נערה בת 18, סיפרה איך הבית לקידום נוער שינה את חייה: "ראיתי את הסביבה פה ושמעתי את התגובות של התלמידים שעברו לכאן, התהליך שהם עברו ונהיו אנשים חדשים-  רציתי את זה לעצמי. הבטחתי לעשות את כל המאמצים לסיים שתיים עשרה שנות לימוד והנה אני מסיימת אותן, אני עושה הכול על מנת להצליח ואם הם נותנים לי את הצ'אנס - אז אעשה את המקסימום כדי שאוכל להסתכל אחורה ולומר עשיתי והרווחתי".

נראה כי המקום מאפשר לאותם נערים לפתוח דף חדש בחייהם ולצוות העובדים והמתנדבים זה בהחלט מחמם את הלב. עדית אשר אחראית על חוגים ותרומה לקהילה מספרת "הקסם במקום הזה הוא לראות  שמגיעים לפה ילדים מפוחדים ונבולים ואז לראות אותם פורחים מחדש.  כמו צמח שהתייבש שמגלה מחדש את יכולותיו שדוכאו". גילת, האחראית על הפעילות החברתית, הקשר עם הצבא והדרכת הסטודנטים מספרת "זה מקום מקסים עם נשמה גדולה ואני מאוד אוהבת אותו. אנחנו מנסים להגיע לכל נער ונער, להתגמש איתם ולמצוא עם כל אחד שפה משותפת, כל אחד מבחינת רמת יכולותיו ומה שהוא מסוגל כרגע. בסוף י''ב הם יודעים מאוד להעריך ולהגיד תודה ולראות את התהליך שעברו פה, וזה מה שנותן לי כוח להתחיל עוד שנה".

 

נוסף לשלל הפעילויות המגוונות שהחברים עוברים, חלק משמעותי הינו התרומה לקהילה. "אנחנו מאמינים שאם אנחנו נותנים להם כל כך הרבה הם צריכים לדעת להחזיר" מסבירה עדית, "ביוזמתו של אחד הנערים הגענו בחופשת פסח לאיילת השחר למרכז הקליטה. הנערים הגיעו מרצונם החופשי ועשינו שם הפקה ענקית עם כדורגל, הרקדות, פופקורן ועוד... היה מרגש לראות את ההעצמה שהם זוכים לה" מאז החברים פעילים בגנים ובבתי התינוקות שבקיבוץ, במשק החי, בשיקום טחנת הקמח דרבשייה ובפרויקטים משתנים.

 
אנו מזמינים אתכם לקחת חלק ולהתנדב במקום ייחודי זה: להכיר את הנערים, לגלות איתם עולמות חדשים, להעביר להם מהידע או מהכישרון שלכם וללמוד מהכשרונות שלהם.


ניתן גם להגיע  באופן חד פעמי להעביר סדנא, הרצאה או פעילות חברתית או אפילו לעזור בפעילויות אחזקה של הבית.

 


לפרטים והתנדבות בבית לקידום נוער

ניתן לפנות לעדית 04-6954595

הפעילות במקום הנה בשעות הבוקר


 

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות