דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

לקחת את החבר'ה להתנדב

אם חשבתם שהדרך הכי כיפית לבלות עם חברים היא נסיעה לטיול משותף בצפון, או יציאה למועדון או לסרט, אז איתן אלחדז ורון וולדבאום מעמותת "רצון טוב" ישמחו להציע לכם דרך נוספת לבלות עם החברים: להתנדב ביחד. לצאת לטבע ולעשות פיקניק עם ילדים בסיכון, להגיע להוסטל של בעלי צרכים מיוחדים ולארגן מסיבת קריוקי, ועוד. "אנחנו קבוצה מגובשת של כ-6 חברים ואנחנו עושים יחד כל כמה זמן פעילות התנדבותית, כל פעם במקום אחר ועם אוכלוסייה אחרת", אומר רון.


תעבירו את זה הלאה

כל אחד מכם יכול לארגן מספר חברים או בני משפחה, וכך יווצרו קהילות קטנות שמתנדבות מידי חודש וחצי–חודשיים במקום אחר. זה הקונספט של עמותת "רצון טוב", לעזור לקבוצות חברים להעביר את זה הלאה. ההתנדבות מיועדת לכולם: "יכולה להיות קבוצה של חבר'ה מילואימניקים, שאחרי המילואים רוצים לעשות משהו ביחד, לעזור. אפשר גם להתנדב כמשפחות ולמצוא פעילות התנדבותית שמתאימה גם לילדים, זה מגבש וזה כיף", אמר רון. איתן מוסיף "אפשר לקחת את הרעיון הזה של המעגל החברתי, החברי, הסחבקי, המאוד ישראלי ולתעל אותו לטובת ערך חברתי מסויים - ואז גם נהנים עם החברים וגם תורמים לכל הצדדים, מפגשים חברתיים עם החבר'ה יוצרים שביעות רצון ואושר, אבל גם ההתנדבות יוצרת את זה. אז אם אפשר לשלב ביניהם, וגם להכניס לזה אומנות ויצירתיות, אז למה לא?"


לעשות טוב לא רק לעצמך

צביה באום, מנהלת עמותת ילדים מחייכים המפעילה מועדונית לילדים בסיכון מספרת בהתרגשות על רון, איתן וחבריהם שבאו לשמח את הילדים של העמותה, שאותה היא מנהלת מזה 11 שנים ופועלת בה בהתנדבות "רון ואיתן! הם היו מדהימים! הם באו איתי לטיול לשמורת אפק עם הילדים והאימהות, נהננו, טיילנו, שרנו. היה באמת יום מצוין. עשינו כיף גדול. אפק וקריית ים זה מרחק נגיעה, זה מאוד קרוב אבל ההורים האלה יחד עם הילדים בחיים לא היו מגיעים לשם לולא הטיול הזה. זאת הייתה חוויה מרגשת ביותר".


ככה יוצאים מהבועה
"יש אנשים שרוצים להתנדב, אבל קשה להם להתחייב להגיע בתדירות הגבוהה והקבועה שדרושה במקומות כמו מד"א או המשמר האזרחי. פה יש התחייבות לטווח הארוך אבל בתדירות נמוכה – כך שלאנשים יותר קל להצטרף", מסביר רון ומדגיש את חשיבות ההתנדבות במקומות השונים: "העניין של ההתנדבות כל פעם במקום אחר היא על מנת להכיר מגוון אוכלוסיות. אני מאמין, שאם כל אחד ייצא מהבועה שלו ויכיר אוכלוסיות חדשות ומקומות חדשים בארץ – זה יוכל לעזור לעתיד של המדינה. נוכל להבין את הצרכים של תושבי ישראל ולתת להם מענה טוב יותר". איתן מרגיש שהעשייה החברתית היא סוג של שליחות: "אני ממש חי את העולם החברתי" הוא אומר "מהרגע הראשון שנכנסתי לעניין החברתי – אמרתי לעצמי, זה משהו שאני אעשה כל החיים". רון הצטרף לדבריו: "אני מרגיש שלעודד אנשים להיות מעורבים חברתית זה חלק מהתפקיד שלי בעולם הזה, ואני קרוב להגשים את זה".


מסיבות קונספט

בתקופה האחרונה התהדק הקשר בין "רצון טוב" לבין אתר חברה טובה. "בשיתוף הפעולה הזה אנחנו מתכננים להפיץ ולשווק את האירועים שלנו באמצעות אתר חברה טובה", אומר איתן, "ובמסגרתם להפיץ את קונספט ההתנדבות שלנו, שהוא: מספר חברים, ששותפים למען מטרה חברתית והולכים להתנדב ביחד".

במסגרת הפעילויות השונות, של "רצון טוב", נערכים גם ערבי קריוקי. "למוסיקה יש ערך גדול בהשפעה על אנשים וביצירת חיבור ביניהם", מדגיש איתן. "המוזיקה היא אולי המדיום האולטימטיבי, שמגשר בין כל הפערים שיש. מוזיקה מדברת אל כולם וחודרת אל כל הלבבות. בקריוקי, אנחנו נותנים במה לבן אדם, ובאותו הרגע הוא מרכז העניינים. בן אדם שהיה נחבא אל הכלים – פתאום באירועים שלנו אנחנו גורמים לו לקום מהכיסא ולשיר. זה מבחינתי שווה הכל". 

החבר'ה עם הרצון הטוב מזמינים אותנו להצטרף בחג סוכות בתאריך 18/10
למסיבת קריוקי וריקודים עם חבר'ה מאנוש
בבית קפה בכיוון הרוח בתל אביב
הקליקו כאן לפרטים נוספים והרשמה לפעילות

בואו להשתתף במסיבת קריוקי בראש טוב, לבד או עם החברים שלכם,
להדביק את החברים שלכם בחיידק ולהעביר את זה הלאה.

 

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות