דלג על בר עליון
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על Banners
דלג על ניווט מהיר
דלג על Banners
מתי אתם עושים את זה?
דלג על Banners

הבקבוק בידיים שלנו: בואו לעזור בשוקחתן בפסטיבל איכות הסביבה בראשון לציון

ילדה עומדת מול ערימת ספרים. היא מתלבטת מספר דקות ולבסוף בוחרת באחד. הילד שלידה מוציא חולצה כחולה מערימת החולצות ומגיש אותה לאדם העומד לצדו. "זאת תהיה יפה עליך", הוא אומר לו. נראה כי הם מוכנים לשלם. "מזומן או אשראי?", מתבדח ה"מוכר", העומד מאחורי הדלפק.

במבט ראשון, הדוכן, המכיל בגדים, ספרים וצעצועים, נראה כדוכן שוק רגיל, אך במבט נוסף ניתן לראות שאת קופות התשלום מחליפים ארגזים ובתוכם בקבוקי פלסטיק. זהו דוכן שוק "קח-תן" שהוקם במסגרת "הכדור בידיים שלנו" - פסטיבל איכות הסביבה שמתקיים היום ומחר בראשון לציון. בדוכן אפשר לקבל כל פריט בתמורה לשלושה בקבוקים למחזור, בתוספת חיוך של נועם.

 

נועם הוא מתנדב מטעם "החברה העירונית" - ארגון המקדם את התרבות, הספורט והנופש בראשון לציון. "בחרתי להתנדב בדוכן הזה ולא באחרים בגלל שאני חושב שזה מיוחד שאנשים יכולים "לקנות" דברים בתמורה לבקבוקים. יוצא שגם הסביבה מרוויחה וגם הם", הוא מספר בהתלהבות ומביט באנשים נוספים שניגשים לדוכן.

"לא חשבתי שכל כך הרבה אנשים יביאו בקבוקים. אם יבואו יותר מתנדבים – זה מאוד יעזור כי יש לא רק הרבה אנשים, אלא גם הרבה חפצים". נועם וחבריו ישמחו אם תשתו משהו (חם מאוד) ותבואו עם הבקבוקים הריקים לפסטיבל, שמתקיים ביום חמישי 21.04.11 , בין השעות 11 בבוקר ל-17:00, בפארק נאות שקמה. עזרה בדוכן תתקבל בברכה.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה לפעילות

הדפסהשליחה לחברהגיבו לכתבה
דרונט בניית אתרים
מיסודה של עמותת נחשון
עבור לתוכן העמוד
התנדבות