תהליך תכנון אירוע הצדקה: 5 שלבים פשוטים

אירוע צדקה משרת שתי מטרות: להעלות את המודעות למטרה מסוימת ולגייס כסף. אנשים מטבעם הם מאוד צדקה ומוכנים לתת לארגון שלך כדי לעשות את ההבדל.

עם זאת, זה תלוי בך להסביר מהי הצדקה שלך וכיצד היא משפיעה על החיים. לתכנון טוב יותר של אירועי צדקה, יישם את השלבים האלה כדי למקסם את הנוכחות והתרומות הכספיות.

1. הגדר תקציב

כארגון ללא מטרות רווח, אתה תסתמך בסופו של דבר על חסות, תרומות ומכירת כרטיסים לכיסוי עלויות האירוע. ייתכן שיהיה צורך להשתמש בחלק מהכסף שגויס גם לכיסוי התקורה. הגיוני אם כן להגדיר תקציב ולעמוד בו. למרות שאתה רוצה להדהים את האורחים שלך, אתה גם לא רוצה להפוך את האירוע לכל כך מפואר שבסופו של דבר נשאר לך מעט כסף לתת לצדקה בפועל.

ניהול אירועים

טיפים לתקציב שיש לקחת בחשבון כוללים:

 • ארוחה עם צלחת אחת:

בחירה בארוחה בצלחת בודדת בניגוד למזנון, או הקפדה על כיבוד קל

 • בידור:

במקום לשכור בדרן מקצועי, חפש אחד שמוכן להתנדב מזמנו.

 • פריטי הסוואג :

הגבל את הסוואג לפריטים קטנים שניתן לייצר לפי הכמות בעלות נמוכה, כגון עטים, תחתיות ומחזיקי מפתחות.

2. בחר ערכת נושא

נושא תמיד עושה אירוע הרבה יותר כיף. זה חשוב; אנשים חושבים שמכיוון שתכנון אירועי צדקה מעלה את המודעות למטרה חמורה, שהאירוע אמור איכשהו להיות רציני לגמרי. זה לא חייב להיות ככה בכלל. צור אווירה תוססת עם נושא מתאים.

הנה כמה רעיונות לנושא:

 • ערב קזינו:

הגדר שולחנות משחק קלפים שונים שבהם האורחים יכולים לבחון את מזלם. זה עוזר להכניס כסף נוסף. האורחים יכולים גם לתרום את הכסף מרצון.

 • ערב קרנבל:

זה טוב אם האורחים מביאים ילדים. האורחים יכולים לרכוש אסימונים לשימוש בדוכני משחקי הקרנבל. שוב, כסף שגויס מהאסימונים עוזר להכניס כספים נוספים.

 • מכירות פומביות:

מכירות פומביות הן עיקר אירוע צדקה. פריטים למכירה פומבית כוללים ציורים בעבודת יד, מלאכת יד ופריטים שנתרמו על ידי חברות שאוהדות את המטרה שלך.

 • הופעה:

אטרקציה טובה לאירוע התרמה יכולה להיות הופעות של להקות או אפילו סטנדאפ.

3. בחר מקום מתאים

זה קשור לתקציב שלך. כן, אתה רוצה מקום מורגש, אבל זכור שהמקום הוא בדרך כלל העלות הגדולה ביותר של האירוע. אמנם אינך רוצה להשתמש באולם התעמלות של בית ספר תיכון, אבל אתה גם לא רוצה שיהיה לך חשיבה חסרת הוצאות. עקוב אחר הטיפים הבאים בעת בחירת מקום במהלך תכנון אירועי צדקה:

 • בחר מקום שמתאים לנושא שלך. אם זה נושא גן לאור ירח, למשל, אז צריכה להיות גישה חיצונית.
 • יש מספיק מקום כדי להכיל את ההצבעה הצפויה, כמו גם ציוד נוסף, כגון דוכני משחק.
 • שקול מקום המשמש באופן שגרתי לאירועי צדקה בעלי פרופיל גבוה. כך תוכלו לשווק את המקום ככזה.
 • חלק מהמקומות מתאימים גם לסוגים מסוימים של אירועי צדקה. אם הארגון שלך מקדם חינוך מבוסס מדע לילדים מוחלשים, למשל, אז מקום כמו אולמי האדמה של לונדון הוא מושלם, מכיוון שהוא למעשה מוזיאון מדע.

4. קדם את האירוע ברשתות חברתיות

מדיה חברתית היא המקום הטוב ביותר לקדם את הצדקה שלך תוך שמירה על עלויות למינימום. בשבועות שקדמו לאירוע, צור האשטאג לאירוע והשתמש בו בכל הפוסטים שלך ועודדו את המשתתפים לעשות את אותו הדבר. פוסטים יכולים לכלול עדכונים, לעודד תרומות או לספק עובדות סטטיסטיות לגבי המטרה שלך (למשל, 1 מכל 4 ילדים סובל מתת תזונה עד גיל 10). 

הפקת אירועים

זה יכול לכלול גם סיפורים מעוררי השראה על איך חייהם של אנשים הושפעו לטובה עקב קבוצות צדקה כמו שלך. במהלך תכנון אירועי צדקה, אתה יכול גם לקשר לתמונות או סרטונים שממחישים מדוע המטרה שלך כל כך חשובה. המדיה החברתית היא גם פלטפורמה לגיוס כספים לפני האירוע.

קרא גם את המדריך שלנו CRM לארגוני צדקה ולמותות כאן.

5. המשך לקדם לאחר האירוע

המטרה שלך היא משימה מתמשכת, וזו הסיבה שהמודעות והתרומות צריכות להימשך גם לאחר האירוע. המשיכו להשתמש בהאשטאג של האירוע עוד כמה ימים וגם עודדו אנשים להמשיך לתרום, כל זאת תוך עדכון של העוקבים שלכם לגבי סכום התרומה הכולל וכיצד יפוזר הכספים.

בשבועות שלאחר מכן, שתף תמונות או פוסטים הקשורים לפעילות לאחר האירוע. אולי זו יכולה להיות תמונה שלך מציגה צ'ק ענק לבית החולים לילדים שגייסת עבורו כספים, או עבודות בנייה לבניית הפארק הזה בשכונת העיר הפנימית שהאירוע שלך עזר לשלם עבורו.

אנשים תורמים כי אכפת להם מהעניין, אז הזכירו להם את ההבדל שהם חלק ממנו. אנשים כמוך והארגון שלך ללא מטרות רווח באמת עושים את ההבדל. על ידי ביצוע ההנחיות הללו במהלך תכנון אירועי צדקה, תמקסם את ההשפעה החיובית ותהפוך למגדלור של תקווה למטרה האצילית שלך.

כשזה מגיע ללוגיסטיקה, אל תשאיר שום דבר ליד המקרה. קבל את המיטב של דיאגרמות אירועים, ניהול אורחים, מיקור מקומות וצ'ק-אין "הכל באחד" האפליקציה החינמית לתכנון אירועים.

מחפש מידע נוסף על תכנון אירועי צדקה?

מה המטרה של אירוע צדקה?

כל אירוע שמטרתו העיקרית היא לייצר כספים למטרה, צדקה או מלכ"ר נחשב לאירוע צדקה. לפיכך, המטרה היא גיוס כסף.

מהם הגיוסים הרווחיים ביותר?

עבור מלכ"רים גדולים יותר, חלק מאירועי גיוס הכספים המוצלחים ביותר הם חגיגות בקנה מידה גדול או אירועים מרגשים אחרים. מכיוון שזה למטרה טובה, אנשים עשירים ישלמו סכומי כסף גדולים כדי להשתתף.

קרא גם את מדריך מתנדב בבתי מלון בישראל שלנו כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן