ארגוני המתנדבים הטובים ביותר בישראל

ההתנדבות היא חלק מהתרבות בישראל. עזרה תוך מתן שיא טבעי בו זמנית – זה win-win. להלן 10 ארגוני המתנדבים הטובים ביותר בישראל .

1. אמץ-א-ספטא

יוזמה זו משלבת בין צעירים בינלאומיים מקצועיים וישראלים לניצולי שואה שזקוקים למישהו לדבר איתו. מתנדבים צעירים "מאמצים" סבתא או סבא הזקוקים לאהבה ותשומת לב, ומבקרים אותם כדי לחלוק סיפורים, לעזור בעצות מעשיות או פשוט להעניק אוזן קשבת. המטרה היא להכשיר כמה שיותר מתנדבים ולחבר בין אנשי מקצוע צעירים המבקשים לתרום תרומה משמעותית עם הניצולים הזקוקים לחום וחיבור

2. הצילו את הלב של ילד (SACH)

ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח זה, שבסיסו בישראל, עוזר להציל חיים על ידי שיפור איכות הטיפול הלבבי בילדים ממדינות מתפתחות. מתנדבים מתכננים פעילויות ממריצות לילדים ולמלווים במהלך שהותם בישראל, המסייעות לנחם את הילדים בדרכם להחלמה. קרא עוד על התנדבות עם ילדים כאן.

אמץ-א-ספטא

3. המרכז לפיתוח פליטים אפריקאים (ARDC)

מבקשי מקלט אפריקאים יחד עם אזרחים ישראלים הקימו את המרכז לפיתוח פליטים אפריקאים (ARDC) לפני למעלה מעשר שנים במטרה לסייע, להגן ולהעצים פליטים ומבקשי מקלט אפריקאים. הארגון מבוסס ברובו על מתנדבים ומתנדבים מגיעים מרחבי העולם כדי להציע תמיכה ועצות מעשיות. ה-ARDC מתמקד גם בחינוך ורבים מתפקידי ההתנדבות כוללים לימוד של מבקשי המקלט שפות רלוונטיות, כמו גם מתן הכלים להמשיך בלימודים שנאלצו לנטוש.

4. אור שלום

מטרת צדקה זו היא לאפשר לילדים בסיכון של ישראל לממש את הפוטנציאל שלהם ואת זכותם לגדול נאהבים, מוגנים ומכובדים. בין אם ביחידים ובין אם בקבוצה, מתנדבים יכולים להיות מעורבים בהדרכה, ארגון טיולים ושימוש בכישוריהם המקצועיים לטובת הילדים ו התנדבות עם נוער בסיכון. מתנדבים יכולים להיות מעורבים גם בקייטנות המופעלות במהלך החגים ליתומים וילדים שמסוכנים מכדי לחזור הביתה.

5. האקדמיה לזרעי תפוחים

זהו אחד מארגוני המתנדבים הטובים ביותר בישראל . יוזמה חדשנית שמטרתה לצמצם פערים חברתיים בישראל על ידי מתן גישה למידע וטכנולוגיה, האקדמיה לזרעי תפוחים מציעה שנת התנדבות המעניקה הזדמנות לרכוש מיומנויות עבודה מקצועיות ולעשות שינוי אמיתי. האקדמיה מתמחה בבריאות, ניהול ותפעול תכניות טכנולוגיות ברחבי ישראל, ביצירת פרויקטים בני קיימא לטווח ארוך.

6. האגודה

האגודה הישראלית להומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים היא ארגון עממי המוקדש לקידום זכויות קהילת הלהט"ב בישראל. האגודה, כפי שהיא מוכרת במקום, מחויבת לספק תמיכה רגשית ופסיכולוגית לאנשי להט"ב [1]. קו המידע והסיוע, 'יש איים לי לדבר', מופעל על ידי מתנדבים מסורים. יש גם הזדמנויות להתנדב בכל אחת מעשרות קבוצות הנוער הנפגשות ברחבי הארץ.

7. קק"ל

הפכו לחלוצים מבית הספר הישן בהתנדבות בקק"ל-ג'אנק – הארגון הירוק הגדול והוותיק בישראל ואחד מארגוני המתנדבים הטובים ביותר בישראל, המוקדש לפיתוח הארץ בנגיעה אוהבת. אפשרויות ההתנדבות בקרן הלאומית לישראל נעות בין שיקום מערכות חקלאיות וגידול צמחים במשתלה, וכלה בהדרכת סיורים ואיוש דוכני מידע.

תמיכה בחינוך

8. שלהבת

ארגון מיוחד זה מאפשר למבוגרים עם מוגבלויות קשות לנהל חיים של אוטונומיה וממשל עצמי בקהילותיהם על ידי מתן ההזדמנויות הנדרשות, מסגרות מתאימות ושירותי תמיכה. המתנדבים עובדים עם מבוגרים שחיים במסגרת לא ממסדית, ומאפשרים להם לחיות בכבוד ולממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם.

9. לקט

בנק המזון ורשת הצלת המזון הגדולים במדינה פועלים להקלה על בעיית חוסר הביטחון התזונתי בקרב האוכלוסייה המגוונת בישראל. מתנדבים עוזרים להכניס אוכל לפה של הישראלים שהכי זקוקים לו. חלק מהדרכים לסייע כוללות: איסוף עודפי פירות וירקות משדות חקלאיים ומפרדסים וכן ממסעדות וחברות קייטרינג. למתנדבים יש גם הזדמנויות לסייע בהכנת כריכים בריאים ומזינים לילדים ממשפחות מעוטות יכולת.

10. רוח טובה

אם עדיין לא הבנתם בדיוק איזה סוג של התנדבות אתם רוצים לעשות, בדוק את 'רוח טובה', שמתאים בין מתעניינים לארגונים שזקוקים למתנדבים. מתוך מסד הנתונים העצום של הארגונים הרלוונטיים שלהם, רוח טובה עושה התאמות על סמך ההעדפות, הכישורים והמיקום הגיאוגרפי שלך. ניתן אפילו ליצור קשר עם המוקד ולשוחח עם נציג שימצא מיקום מותאם אישית לצרכים שלך.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן