ביטוח לעמותות

ארגוני צדקה ממלאים תפקיד חיוני בחברה שלנו, דוגלים במטרות שונות ומשפיעים לטובה על חייהם של אינספור אנשים. עם זאת, הדרך בה הם צועדים אינה נטולת סיכונים. זה המקום שבו נכנס ביטוח לארגוני צדקה, ומציע רשת ביטחון מקיפה כדי להגן על עבודתם שלא יסולא בפז.

ביטוח לעמותות מספקת פתרון מותאם שתוכנן במיוחד כדי להתמודד עם האתגרים הייחודיים איתם מתמודדים עמותות. מסיכוני חבות ועד נזק לרכוש, הכיסוי הביטוחי הנכון מבטיח שארגוני צדקה יכולים להתמקד במה שחשוב באמת – לעשות את ההבדל. בין אם מדובר בהגנה מפני תאונות בלתי צפויות, הגנה על מתנדבים ועובדים, או הפחתת התחייבויות פיננסיות, ביטוח לארגוני צדקה מציע את השקט הנפשי הדרוש כדי לבצע את המשימה שלהם בביטחון.

בבסיסה, ביטוח לעמותות מגלמת מחויבות משותפת להגן ולהעצים את אלה שמקדישים את זמנם ומשאביהם למטרות נעלות. הוא משמש כמגן מפני הבלתי צפוי, ומאפשר לארגוני צדקה לשגשג בנוף המשתנה ללא הרף. אז, הצטרפו אלינו כשאנו חוקרים את עולם הביטוח לעמותות ומגלים כיצד הוא יכול לחזק ולקיים את הארגונים השואפים להפוך את העולם למקום טוב יותר.

איך עובד ביטוח

מבטחים קובעים כמה לגבות לכל פוליסה בהתבסס על ההסתברות שתהיה תביעה על אותה פוליסה. ייתכן שלארגון שלך מעולם לא הייתה תביעה או בעיה, אבל הפרמיות שלך יתבססו על הנתונים הסטטיסטיים הלאומיים של המבטח שלך עבור ארגונים דומים.

איך עובד ביטוח

בכל הנוגע לשאלה האם עמותות בישראל זקוקות לביטוח, התשובה היא בהחלט כן. בעוד שארגוני צדקה מונעים על ידי כוונות אצילות ופועלות למען שינוי חיובי, הם אינם חסינים מפני סיכונים ונסיבות בלתי צפויות. ביטוח לארגוני צדקה בישראל מספק שכבת הגנה מכרעת, המכסה מגוון רחב של התחייבויות פוטנציאליות.

מתאונות או פציעות שעלולות להתרחש במהלך אירועים או פעילות התנדבותית ועד נזקי רכוש ושיפוי מקצועי, הביטוח מעניק ביטחון כלכלי ושקט נפשי. זה מבטיח שארגוני צדקה יכולים להתמקד בעבודתם החיונית ללא דאגה מתמדת מכשלים משפטיים או פיננסיים אפשריים. בסופו של דבר, ביטוח לארגוני צדקה בישראל הוא בחירה נבונה ואחראית לשמור על פעילותם ולקיים את המאמצים המשפיעים שלהם.

פוליסות ביטוח לעמותות

הביטוח נועד בדרך כלל לסייע למבוטחים להתמודד עם ההשלכות הכספיות של אירועים בלתי צפויים שהם "פתאומיים ומקריים". אין חוזי ביטוח משלמים עבור כל סיכון או בעיה פוטנציאלית איתם מתמודד ארגון. פוליסות ביטוח שאולי תזדקק להן מתאימות בדרך כלל לשתי קטגוריות:

 • כיסוי הפסד. פוליסות אלו מספקות כיסוי לפריטים או מקומות שבבעלות העמותה שלך (למשל בניינים, כלי רכב, שולחנות עבודה, מחשבים, ניירות חשובים) במקרה שהם יאבדו, ייגנבו או ייפגעו.
 • כיסוי תביעה משפטית. פוליסות אלה, הנקראות פוליסות אחריות, מכסות את הארגון והאנשים שלך מתביעה משפטית.

ביטוח קווים אישיים (כגון ביטוח רכב, ביטוח דירה) מכסה נכסים שבבעלותו של מבוטח או משכיר או לתביעות משפטיות נגד המבוטח באופן אישי. ביטוח קווים מסחריים מיועד לארגונים ועסקים ומכסה את הנכסים שארגון או עסק מחזיק או משכיר או לתביעות נגדו.

מדיניות נפוצה לארגוני צדקה ולעמותות

ביטוח אחריות עמותות צריך לשקול מתאר בקצרה שמונה פוליסות הרלוונטיות לעמותות. כיסויים ביטוחיים עמותות וארגוני צדקה צריכים להבין הוא סיכום מפורט מצוין של כיסויים ביטוחיים שעמותות ועמותות עשויות להזדקק וצריך להכיר.

מדיניות נפוצה

אחריות כללית מסחרית (CGL)

כיסויים: נזקי גוף ונזקי רכוש, נזקי גוף, תשלומים רפואיים (ללא תביעה), אחריות משפטית של דיירים, אישורים כמו אחריות לרכב שאינו בבעלות.

אחריות דירקטורים וקצינים

דירקטורים ונושאי משרה בארגונים ללא מטרות רווח נמצאים בסיכון מכיוון שניתן להחזיק אותם:

 • אחראי באופן אישי להחלטותיהם.
 • אחראי למעשים שביצעו דירקטורים אחרים רק בגלל שהם יושבים באותו דירקטוריון.

כיצד לקרוא מדיניות

מדיניות החידוש שלך הגיעה זה עתה בדואר. מעבר לתשובות לכל שאלה שנשאלת, הקדישו את הזמן לקריאת המדיניות והבטיחו שתוכלו לענות על השאלות הבאות:

 • מה מכוסה ומה לא מכוסה (המפתח הוא לעיין בהחרגות);
 • מי מכוסה (ראה אילו קבוצות אנשים מוגדרות כמבוטחים בשם – למשל, מתנדבים); ו
 • שאינו מכוסה (למשל, מתנדבים, ועדות מיוחדות).
ביטוח לעמותות

אם משהו לא ברור, בקש עזרה. אם אינכם מוצאים זאת בפוליסה, בקשו תשובה חיובית ("כן הם מכוסים") בכתב (אימייל זה בסדר). שמור את האימייל הזה עם מסמכי הביטוח האחרים שלך.

אל תהיה עצבני לפנות לסוכן הביטוח או לסוכן שלך בשאלות. קריאת נוסח הפוליסה שלך תהיה מייגעת ומסורבלת, אבל אתה תשמח שעשית זאת אם תביעה תגיע או שהכיסוי שלך יוטל בספק על ידי בעל עניין.

קניית ביטוח: מה לעשות, מה לא לעשות

מה לעשות

 • מצא סוכן ביטוח או מתווך שיש לו ידע רב בעמותות. שאל איזה אחוז מהעסקים של החברה מיוצג על ידי פרמיות המשולמות על ידי עמותות ומספר העמותות שהם משרתים. שאל גם לגבי סוגי העמותות שהם מבטחים (ייתכן שמדובר בעיקר בתאגידים משותפים או איגודים מקצועיים). בקש הפניות מלקוחות אחרים ללא מטרות רווח.
 • קח את הזמן להבין מה אתה קונה.
 • תשאל על עסקה טובה יותר. אלא אם כן אתה שואל, עלות הביטוח לא צפויה לרדת.
 • התעדכן בתנאי השוק. שוק ביטוח "רך" אומר שבדרך כלל זה זמן מצוין למצוא כיסוי חזק במחיר סביר. כמה חודשים לפני תאריך החידוש שלך, צור קשר עם המתווך שלך ושאל מה הם מצפים לגבי פרמיות חידוש (או אפשרויות כיסוי). שאל גם אם הם מתכננים לפנות למבטחים אחרים בחידוש וכמה.
 • קבל ייעוץ עצמאי. אם העמותה שלך מסתמכת על סוכן ביטוח או מתווך המכהן גם בדירקטוריון שלך, הסר את ניגוד העניינים החמור הזה בהקדם האפשרי. או שהסוכן/מתווך צריך לפרוש מהדירקטוריון, או שאתה צריך למצוא סוכן או מתווך חדש.

 מה לא לעשות

 • אל תניח שהפרמיות שלך ירדו עם הזמן מכיוון שהמלכ"ר שלך לא הגיש תביעה, שכן הפרמיות מושפעות רק באופן חלקי מההיסטוריה שלך. עם זאת, לא מזיק לשאול.
 • אל תניח שהמבטח שלך מחויב לטווח ארוך. מבטחים עשויים להחליט שלא לחדש פוליסות, לפעמים בגלל שהם מחליטים להפסיק לבטח פלח מסוים במגזרהעמותות. ביטוח זה עסק, אחרי הכל. 
 • אל תאמין יותר מדי. יש לך חובה להגן על נכסי העמותה שלך, אז הקדיש זמן להבין את הכיסוי הביטוחי שלך במקום רק לחכות לשמוע "אל תדאג, אתה מכוסה". בקש זאת בכתב אם המתווך או הסוכן שלך אינם יכולים להראות לך את התשובה בצורה ברורה בנוסח הפוליסה.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן