התנדבות בישראל

הזדמנויות התנדבות בישראל

ההתנדבות בישראל עושה דרך ארוכה. האם תרצו לבלות את זמנכם הפנוי בבילוי בחוף הים או לבשל ארוחת שבת עם חברים? או אולי לצאת לכמה מהטיולים הטובים ביותר במזרח התיכון? התנדב בישראל ותראה על מה החיים הישראלים.

בישראל, ההתנדבות פופולרית מאוד שכן כ-32 אחוז מהמבוגרים בישראל עבדו כמתנדבים בשלב מסוים. בשל כך, ישנם סוגים רבים של הזדמנויות התנדבות בישראל זמינות. ולמקרה שתהיתם, אין צורך בידע בשפה העברית או הערבית.

שימור בעלי חיים וחיות בר

כמו במדינות רבות אחרות, לישראל יש בעיה עם כלבי רחוב וחתולים. ישנם מקלטים רבים לבעלי חיים שמטפלים בחיות מחמד נטושות ושזקוקים נואשות למתנדבים. רוב בתי המחסה לבעלי חיים לא יוכלו להישאר פתוחים ללא עזרתם של מתנדבים מכיוון שהם תלויים לעתים קרובות בתרומות של מקורות חיצוניים. בתורו, עזרתכם כמקלט לבעלי חיים מתנדבים מוערכת מאוד. אם תרצו לתרום את חלקכם כדי להפוך את העולם הזה למקום אנושי יותר עבור בעלי חיים, אז התנדבות במקלט לבעלי חיים היא בהחלט הדרך ללכת. המשימות שלך כמתנדב בישראל במקלט לבעלי חיים יהיו מגוונות ויעניקו לך ניסיון מעשי בעבודה עם בעלי חיים. כמתנדב בישראל, המשימות שלך יכולות לכלול:

שימור בעלי חיים וחיות בר
  • טיפול בבעלי חיים
  • ניקוי כלובים
  • סיוע בפעולות חילוץ
  • חלוקת מזון
  • יחסי ציבור
  • עבודה חינוכית

המגוון הביולוגי ושימורו

הטווח הגיאוגרפי של ישראל קובע את המגוון הביולוגי המרשים שלה, ומכיל למעלה מ-47,000 מיני צמחים ובעלי חיים. השילוב של חופי חול לבן טהור, הרים נישאים ומדבר צחיח הופכים את ישראל ליעד מפתה עבורכם לחקור. כך או כך, בשל שטחה המצומצם, גידול האוכלוסייה הגבוה ומחסור במשאבים, ישראל רגישה מאוד למשברים סביבתיים. 5 האתגרים הסביבתיים החשובים ביותר שישראל מתמודדת איתם כרגע הם הבאים:

  • מחסור במים
  • זיהום מים
  • ייצור וסילוק פסולת
  • זיהום אוויר

צפיפות אוכלוסין

כאן התנדבות תזכה להערכה רבה. כמתנדב בישראל, עבודתך בהתנדבות בפרויקטים סביבתיים יכולה לעזור לאנשים מקומיים לטפל בנושאים אלו ולהגן על כמה ממרחבי הטבע היקרים ביותר של ישראל.

תוכניות התנדבות בישראל מציעות משהו לכולם! בין היתר, התנדבות להגנה על שמורת חוף האלמוגים היא דבר נהדר. שמורת חוף האלמוגים הייתה אחת משמורות הטבע הראשונות שהוכרזו בישראל ומציעה שילוב מרהיב של אלמוגים; יצירת 'גנים' תת ימיים צבעוניים עם דגי פרפרים, דגי תוכים, דגי ג'ולי, דגי לילה ומינים רבים אחרים, כולל חבצלות ים, קונכיות ענק ועוד הרבה יותר. זוהי אחת משוניות האלמוגים הצפופות ביותר בעולם והיחידה בישראל. כמתנדב בישראל, אתה יכול להפוך לחלק בלתי נפרד מהצוות שמטרתו להגן על שונית האלמוגים השבירה הזו מפני אינספור איומים.

יוקר המחיה

התקציב היומי המוצע לחיים כמתנדב בישראל הוא בין 60 ל-95 דולר. זוהי הערכה שנעשתה בהתחשב במחיר הממוצע של חלק מהשירותים שאולי תזדקקו להם ודברים שאולי תרצו לקנות עבור אחת מהזדמנויות ההתנדבות בישראל. הוא נותן לכם סקירה כללית של כמה דברים עולים במדינה הזו, כך שתוכלו להיות מוכנים ולחסוך את הכסף שתצטרכו לאחת מתוכניות ההתנדבות בישראל.

התנדבות בישראל

1. מלגת יהל לשינוי חברתי: החוויה הבסיסית בישראל

מלגת יהל לשינוי חברתי היא מלגה בת 9 חודשים מבוססת שירות לבוגרי מכללות בגילאי 22-30 אשר נלהבים משינוי חברתי. התכנית מעמידה את העמיתים בחזית הסוגיות החברתיות העומדות בפני ישראל ומקנות אותם בכלים ליצירת שינוי אמיתי ומתמשך.

-לצמוח באופן מקצועי על ידי עבודה בסביבה ללא מטרות רווח, הוראה בבתי ספר מקומיים, עבודה עם נוער בסיכון, עבודה בגנים קהילתיים וטיפוח קשרים עמוקים עם חברי הקהילה.

לחקור את הארץ ולעסוק ביוזמות ישראליות לשינוי חברתי באמצעות מפגשים עם פעילים, יזמים חברתיים וקובעי מדיניות.

מלגת יהל לשינוי חברתי

-לחיות כחלק מקהילה ישראלית מקומית מגוונת ולחוות את התרבות, המסורת ואורח החיים של הקהילה.

-למד על שינוי חברתי ועבודה קהילתית ממקור ראשון

2. עזרה לנוער בסיכון באמצעות הוראת אנגלית בכפר ישראלי

הבנה לא מספקת של השפה האנגלית עלולה להוות מחסום סוציו-אקונומי גדול עבור ישראלים בפריפריה, שלעתים קרובות אין להם חשיפה קבועה לדוברי אנגלית שפת אם.

עמיתי הוראה של ישראל- כפרי נוער היא תכנית לימוד שירות בת 10 חודשים למבוגרים צעירים דוברי אנגלית.

עמיתי הוראה מעשה עולם-מסע ישראל פועלים לסגירת פערי ההישגים בישראל על ידי הבאת בוגרי מכללות ממדינות דוברות אנגלית לישראל כדי להדריך סטודנטים במסגרות אחד על אחד וקבוצות קטנות, לשמש כעזרי מורים לאנגלית ולהוביל מיוחדים. פעילות אנגלית בבתי ספר ובמרכזי נוער בישראל.

3. קציר ענבים – מתנדב בלב ישראל

הזדמנויות להתנדבות כוללות אפשרויות טיול של 3 שבועות ו-6 שבועות.

שבוע טיפוסי כולל 4 ימי בציר ענבים לחקלאים מקומיים, יומיים סיור באתרים היסטוריים ותנ"כיים בישראל, שבת למנוחה ושיתוף עם חברים.

4. תכנית סמינר מנהיגות בינלאומי ישראל (ILSI).

BBYO מזמינה בני נוער מצפון אמריקה ללמוד ולהתנדב בישראל! התוכנית הבינלאומית לסמינר מנהיגות ישראל (ILSI) מבית BBYO Passport מאפשרת לבני נוער לחקור את ישראל וההיסטוריה שלה תוך שהם חלק מקהילה של בני נוער אחרים מצפון אמריקה, ישראל ובולגריה.

בזמן טיול בישראל בהרפתקת הקיץ הזו של שלושה שבועות, למשתתפים תהיה הזדמנות לעבוד על מגוון פרויקטים של שירות קהילתי. מלגות ואשראי בית ספר זמינים בתוכנית ILSI.

מַנהִיגוּת

5. לבנות והבנות – תוכניות התנדבות בישראל

לבנות מחברת מבקרים מרחבי העולם עם פרויקטים משמעותיים של שירות קהילתי בצפת, ירושלים ובית שמש. התנדבות עם לבנות היא דרך מצוינת להשתתף ב"תיקון עולם" באחד מימי חופשה, סיור, טיול משפחתי או בית ספרי, שליחות קהילתית או בר/בת המצווה של ילדכם בישראל. מתנדבים יעבדו עם מנהיגי קהילה מקומיים בפרויקטים שונים ככל שיתעוררו צרכים שונים.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן