התנדבות עם בעלי חיים

איך ואיפה אוכל להתנדב לעזור לבעלי חיים?

בעלי חיים באים בכל הצורות והגדלים, ובכל זאת כולם מצליחים איכשהו לגנוב את הלב שלנו בצורה כזו או אחרת. בין אם זו הקריירה שבחרת לעבוד עם בעלי חיים או פשוט תשוקה אישית, התנדבות בחו"ל עם בעלי חיים היא החלטה שתשנה לא רק את חייך, אלא את חייהם של בעלי החיים שאתה בוחר לעזור.

אז איך תבחרו איזה סוג של עבודת התנדבות לבעלי חיים מתאימה לכם? התחל בהסתכל על עשרת ההזדמנויות המובילות להתנדבות עם בעלי חיים!

שימור בעלי חיים וחיות בר

האם אני יכול לנסות להתנדב עם בעלי חיים בחו"ל בחינם?

אתה יכול לנסות, כן. אבל סביר להניח שלא תצליח. זה יכול להיות מאוד קשה להתנדב עם בעלי חיים בחו"ל בחינם. למה? מכיוון שלוקח זמן, מאמץ ומשאבים – כולם עולים כסף – כדי לתאם את מיקום ההתנדבות הבינלאומי שלך. מעבר לכך, אנשים וארגונים אלו מציעים שירותים כדי להפוך את חווית ההתנדבות שלכם לחיובית. דברים קטנים, כמו לאסוף אותך משדה התעופה או להכשיר אותך כיצד לטפל ביצורים ספציפיים, כולם מסתכמים.

פרויקטים מובילים להזדמנויות התנדבות של בעלי חיים בחו"ל

היכרות עם הזדמנויות ההתנדבות הפרוותיות, המטושטשות, השעירות, המעטפות, הקשקשות, הנוצות והמתכרבלות ביותר בחו"ל.

1. שימור ומחקר של צבי ים

כל שבעת המינים של צבי הים בעולם הולכים ופוחתים בקצב מדאיג, רובם כבר מסווגים בסכנת הכחדה. צבי ים מתמודדים עם סיכויים קטנים בגיל צעיר, כאשר רק אחד מכל 5,000 הגיע אי פעם לבגרות. אותם בני מזל בודדים שכן מצליחים לעשות את זה, מתרבים באיטיות רבה וצריכים להתמודד עם הרס בתי גידול, הסתבכות בציוד דיג והוצאה בשל הביצים, הבשר, העור והקונכיות שלהם.

התנדב עם צבים במקומות הנהדרים האלה:

למרות שכמעט כל מדינה עם קו חוף ואוכלוסיית צבים תהיה מאמץ כלשהו לשימור צבי ים, קוסטה ריקה היא המדינה הנפוצה ביותר לשימור צבי ים בהתנדבות בחו"ל. מכיוון שאכילת ומכירת חלקי צבים מושרשים מאוד מבחינה תרבותית וכלכלית בחייהם של המקומיים, מאמצי השימור מעניקים דגש רב ליצירת פתרונות ברי קיימא המועילים הדדית עבור אוכלוסיית האדם והצבים בקוסטה ריקה.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם צבי ים:

 • GoEco באיים המלדיביים
 • IVHQ בקוסטה ריקה

2. שימור וטיפוח פילים

ישנם שני מינים של פילים, אפריקאי ואסייתי, לכל אחד מספר תת-מינים. במהלך המאה ה-20, אוכלוסיות שני מיני הפילים חוו ירידה דרמטית כתוצאה מציד, סכסוך והרס בתי גידול. עם הערכה של כ-30,000 עד 38,000 פילים שנשלפים עבור השנהב שלהם מדי שנה, פילים אסייתים נחשבים כיום למין בסכנת הכחדה ובני דודיהם האפריקאים נמצאים במצב פגיע באותה מידה.

התנדב עם פילים במקומות הנהדרים האלה:

עם פחות מ-2,000 פילי בר שמאמינים שנותרו משוטטים בתאילנד, המדינה האסיאתית הזו היא המקום הפופולרי ביותר להתנדבות לשימור פילים בחו"ל. עם זאת, פילי בר אינם היחידים בצרות בגן עדן. אינספור פילים שבעבר בויתו לעבודה בתעשיית כריתת העצים האסורה כעת, ננטשו כדי להסתובב ברחובות בצורה מסוכנת או שימשו באופן לא אנושי כאטרקציות תיירותיות.

הפיל האפריקאי הוא חלק מקבוצת חיות הבר המכונה "חמשת הגדולים" באפריקה. דרום אפריקה נפוצה במיוחד להתנדבות בחו"ל עם פילים באפריקה, ותוכניות רבות מציבות מתנדבים בשמורות ציד גדולות המאפשרות אינטראקציה עם חמשת הגדולים הנותרים: אריות, נמרים, קרנפים ותאואים.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם פילים:

 • ELI בחו"ל בהודו ובתאילנד
 • GVI בתאילנד

3. הצלת כלבים

אוכלוסיות של כלבים פראיים ומשוטטים ממשיכות להוות בעיה באזורים רבים בעולם, ולכן מתנדבים בעלי דרגות שונות של ניסיון יכולים למצוא הזדמנויות רבות לעזור לחברו הטוב ביותר של האדם בחו"ל. בנוסף, כלבי רחוב מהווים איום בריאותי על בני אדם על ידי נשיאה והעברת מחלות ולעתים קרובות אינם מקבלים את הטיפול והטיפול המתאימים להם, כך שאוכלוסיית כלבים ספציפית זו מהווה מוקד נפוץ בפרויקטים להצלת כלבים בחו"ל.

Zoouniverse

התנדב עם כלבים במקומות הנהדרים האלה:

נפאל ומרכז אמריקה, בעיקר גואטמלה ומקסיקו, מספקות שפע של פרויקטים הכוללים התנדבות עם כלבים. תוכניות עיקור או סירוס, חיסון ושחרור הן מאמצים חשובים ופופולריים המציעים לאנשי מקצוע וטרינרים ולחובבי חיות כאחד את ההזדמנות לעשות שינוי מוחשי עבור אוכלוסיות הכלבים.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם כלבים:

 • מסעות התנדבות בפרו
 • GVI במקסיקו

4. שימור פרימטים

מאות מינים ותת-מינים שונים של פרימטים קיימים כיום ברחבי אפריקה, אסיה ואמריקה. אבל רוב תוכניות ההתנדבות מתמקדות בעיקר באורנגאוטן, קופים ושימפנזים, כולם ברשימת המינים בסכנת הכחדה.

התנדב עם קופים ופרימטים במקומות הנהדרים האלה:

אפריקה, תאילנד וגואטמלה מציעות כולן את המספר הגדול ביותר של מיקומים להתנדבות בשימור פרימטים בחו"ל, אולם אורנגאוטנים נמצאים כמעט אך ורק באינדונזיה. גם אורנגאוטנים סומטריים וגם אורנגאוטנים בורנאיים עומדים בפני הכחדה ככל הנראה בעשר השנים הבאות, כתוצאה מכריתת יערות על ידי תיעוש אנושי, מה שהופך אותם לאזור חשוב במיוחד של עבודת שימור פרימטים.

תוכנית מומלצת להתנדבות עם קופים ופרימטים:

 • אקו מסלולים בנמיביה

5. שימור אריות ושיקום

בעוד אריות היו קיימים ברחבי אפריקה, אסיה ואירופה, המין המפואר הזה חי כיום באופן טבעי רק באפריקה, והמספרים ממשיכים להתמעט גם שם. אובדן בתי גידול וסכסוך עם בני אדם תרמו לסיווגם כאוכלוסייה "פגיעה".

התנדב עם אריות במקומות הנהדרים האלה:

דרום אפריקה, קניה, זימבבואה וזמביה מהוות את המדינות האפריקניות הפופולריות ביותר להתנדבות לשימור אריות בחו"ל, עם מספרים גבוהים במיוחד של מיקומים בכל אחת מהן. פארק אנטילופות ומפלי ויקטוריה הם פארקים לאומיים מפורסמים בעולם (ועוצר נשימה) בזימבבואה המציעים מקומות שאין דומה להם להתנדבות בחו"ל עם אריות וחיות בר אפריקאיות אחרות.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם אריות:

 • השפעה אפריקאית בזימבבואה
 • GoEco בקניה
התנדבות

6. שימור ימי

שיטות דיג וזיהום בלתי קיימא, הרסניות, באמצעות דליפת נפט, ביוב, פלסטיק ופסולת כימית וחקלאית ממשיכים לגרום נזק משמעותי למערכות אקולוגיות ומינים ימיים. כשמעל 70 אחוז מהעולם מכוסה במימי האוקיינוס ​​ורק 0.6 אחוז מהאוקיינוסים הללו עומדים מוגנים, מתנדבים מהווים משאב חיוני הדרוש להצלחה במאמצי שימור ימיים.

התנדב עם החיים הימיים במקומות הנהדרים האלה:

מתנדבים יכולים לבחור מתוך מגוון תוכניות התנדבות לשימור ימי בחו"ל, כולל הצטרפות לצוותי צלילה הפועלים להגנה על המערכות האקולוגיות הימיות של מדגסקר או שייט עם דולפינים כדי לאסוף נתונים מול חופי איטליה.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם חיים ימיים:

 • השפעה ימית בגנסבאי
 • GVI בפיג'י

7. שימור חיות בר כללי

בעוד שפרויקטים רבים מתמקדים במיוחד בהגנה, שימור או טיפול במין ספציפי אחד, יש כל כך הרבה בעלי חיים מדהימים ברחבי העולם שלפעמים אי אפשר לבחור רק אחד! אל תפחד; יש גם תוכניות התנדבות זמינות המציעות למתנדבים את ההזדמנות לעבוד עם מספר רב של חיות הבר המקומיות.

עשה התנדבות לשימור במקומות הנהדרים האלה:

אוסטרליה היא מיקום מרגש במיוחד לחוויית חיות בר. מתנדבים יכולים לעזור לטפל בבעלי חיים פצועים ויתומים בסידני, החל מקנגורו ועד קקדו, או להצטרף לצוות של שומרי גן חיות באחד מפארקי חיות הבר המפורסמים ביותר בעולם.

תוכניות מומלצות להתנדבות לשימור:

 • מסלולים כפריים באוסטרליה
 • GVI בדרום אפריקה

8. סוסים

הקשר בין בני אדם לסוסים הוא כבר יחיד במינו, אבל בשילוב עם עבודה התנדבותית זו בטוח תהיה חוויה שלא תישכח במהרה. התנדבות רכיבה על סוסים בחו"ל עשויה לכלול הכשרה או מחקר, אך לרוב כרוכה בטיפול בעזרת סוסים או בטיפול ושיקום של סוסים שעברו התעללות ומוזנחים.

התנדב עם סוסים במקומות הנהדרים האלה:

דרום אפריקה וארגנטינה הם שניים מהמקומות הנפוצים ביותר להתנדבות סוסים בחו"ל, שבהם התפקידים עשויים לכלול ניקוי, האכלה, טיפוח וטיפול כללי בסוסים. כשעובדים עם סוסים שמתעללים בהם, פשוט להראות אהבה וחיבה נוספת היא גם משימה חשובה לא פחות.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם סוסים:

 • חווית שימור אפריקה בדרום אפריקה
 • פרויקטים בחו"ל בארגנטינה

9. צילום חיות בר

למרות שזה אולי לא כרוך בכמות קקי או עבודה פיזית כמו עבודה התנדבותית אחרת עם בעלי חיים, צילום חיות בר אינו קל! מתנדבים ידחו את גבולות הצילום שלהם ויפתחו את תיק העבודות שלהם תוך היכרות מקרוב עם כמה מהמינים המדהימים בעולם.

התנדב כצלם בעלי חיים במקומות הנהדרים האלה:

אפריקה היא מיקום מרגש במיוחד לצילום חיות בר בהתנדבות בחו"ל, במיוחד דרום אפריקה וזימבבואה. ביתם של חמשת הגדולים המפורסמים, למתנדבים עשויה להיות הזדמנות לחיות בין אריות, נמרים, קרנפים, פילים ותאואים.

התנדבות עם בעלי חיים

תוכניות מומלצות להתנדבות כצלם בעלי חיים:

 • GoEco בזימבבואה
 • טיול אחראי בפיליפינים

10. עבודה וטרינרית

ניתן להתאים תוכניות התנדבות רבות לבעלי חיים בחו"ל על סמך מערכי מיומנויות אישיים, בעוד שתוכניות אחרות קיימות במיוחד עבור בעלי תחומי מומחיות מסוימים. סטודנטים וטרינרים המעוניינים לקבל למידה מעשית ולהגביר את קורות החיים שלהם יכולים למצוא הזדמנויות להתנדבות וטרינרית בחו"ל, החל משיקום חיות בר ועד ביצוע טיפול רפואי לחיות בית.

עשה עבודה וטרינרית התנדבותית במקומות הנהדרים הבאים:

דרום מזרח אסיה, אפריקה ומרכז אמריקה הם כולם מקומות אידיאליים למתנדבים המעוניינים לצבור ניסיון רפואי בהתנדבות בחו"ל עם בעלי חיים. מיקומים במרפאות וטרינריות מקומיות או בתוכניות חיות רחוב נפוצות במיוחד בדרום מזרח אסיה, בעוד שאפריקה מציעה אינספור תוכניות התנדבות וטרינריות מכובדות למתנדבים עם רמות השכלה ומיומנויות שונות.

תוכניות מומלצות להתנדבות וטרינרית:

 • GoEco במקסיקו
 • חווית שימור בדרום אפריקה
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן