4 בתי יתומים בינלאומיים להתנדבות עם יתומים

האם אני יכול להתנדב בבית יתומים? התשובה המילולית לשאלה זו היא כן! גוגל תראה לכם המון בתי יתומים בכל רחבי העולם הזקוקים נואשות לעוד ידיים ולבבות גדולים כדי לטפל בידיים הקטנות ובלבבות הפגיעים השוכנים שם.

תשובה כנה יותר, אני-הולכת-להיות-כנה-כי-אנחנו-חברים, התשובה היא לפעמים. עם הנסיבות הנכונות, הכוונות, העיתוי, סדר היום, המחויבות וכו'. עבודה התנדבותית בבתי יתומים יכולה להיות מתגמלת להפליא הן למתנדב והן לארגון המארח.

אז לפני שאנחנו שולחים אותך לאחת החוויות הטובות ביותר שתחווה כמתנדב בבית יתומים בחו"ל, אנחנו צריכים להיות אמיתיים. הנה העצה הטובה ביותר שלנו לגבי דברים שכדאי לחשוב עליהם – תחשוב באמת, באמת – לפני שאתה נרשם להיות מתנדב בבית יתומים בחו"ל כמוני.

יָתוֹם

מילת אזהרה כנה לפני התנדבות בחו"ל בבתי יתומים

בגלל אופי העבודה ההתנדבותית בבתי יתומים, הזהירות האמיתית הגדולה ביותר שאנו חייבים להתייחס אליה היא האתיקה. יתומים, נמלטים וילדים חסרי כל מנוצלים לעתים קרובות מדי. הניצול יכול לנוע בין התעללות/סחר מיני בדלתיים סגורות ועד ל"ברבי המושיעה הלבנה" שבאה לצלם סלפי לשבוע או חודש ויוצאת ללא עקבות. מה שאומר שאתה צריך לחקור כאן בשתי רמות אתיקה שונות – האתיקה האישית שלך והאתיקה של בית היתומים/הארגון.

שאלות של אתיקה אישית

מה מושך אותך להתנדב בבית יתומים? מה אתה מקווה להשיג בזמן שאתה שם? באילו כישורים או משאבים אתה יכול להשתמש כדי לעזור? האם בית היתומים הספציפי הזה צריך ורוצה את הכישורים או המשאבים האלה? האם העבודה או התרומה שלך יהיו בת קיימא? אנו מצטערים לומר, אבל לבלות שעות במשחק עם ילדים לפרק זמן קצר, אף כי כיף לכל המעורבים, לא ישנה את חייהם. לבלות שעות בעבודה עם אותם ילדים במשך 6 חודשים עד שנה (יצירת מערכות יחסים ומודל לחיקוי חיובי), יש לזה פוטנציאל.

שאלות של אתיקה ארגונית

מהם העקרונות והייעוד המייסדים של בית היתומים? מהי מדיניות הקבלה והיציאה שלהם לילדים? מאיפה הם מקבלים את המימון והתרומות שלהם? מי הצוות והדירקטוריון? כיצד הם מבטיחים את בריאותם ובטיחותם של הילדים? מה קורה לילדים ברגע שהם עוזבים את בית היתומים? מה שאתה באמת רוצה לגלות זה עד כמה הארגון שקוף ואמין ושיש בלמים ואיזונים. זה צריך להיות ברור שהכסף הולך לאן שהוא אמור להגיע (אתה תמיד יכול לבקש קבלות אם אתה תורם לרכישות ספציפיות), האתר וחשבונות המדיה החברתית צריכים להיות עקביים, ובמקרים הטובים ביותר, כבר צריך להיות מתנדבים לשעבר שיכולים לערוב עבורם.

מילה אחרונה של זהירות לגבי הונאות

ודא תמיד שהארגון בעל מוניטין לפני ביצוע תשלומים או הזמנות. תוכניות מזויפות ויציאות פרסום כוזבות. זכותך המלאה לבקש פירוט עלויות של אגרות התוכנית ואפילו דו"ח כספי של בית היתומים. ודא שההשפעה שלך אכן תעשה את ההשפעה שאתה מצפה ממנה! דבר עם מישהו באופן אישי, ב-face time, או לפחות בטלפון כדי להבטיח שזה לגיטימי כמו שזה נשמע.

אז מתי כדאי לחפש עבודה התנדבותית בבתי יתומים?

האם להתנדב בבית יתומים זו שאלה הרבה יותר טובה מאשר האם אני יכול להתנדב בבית יתומים. זוכרים את השאלות האלה על אתיקה אישית? אם אתה מרגיש שקיבלת כמה תגובות טובות, המשך לקרוא כדי לראות אם אתה מתאים לבתי יתומים שזקוקים למתנדבים.

המשאב הגדול ביותר שאתה יכול לתת לבית יתומים הוא מחויבות לטווח ארוך. אם אתה רציני לגבי הפיכתך למתנדב בית יתומים בחו"ל, אז תהיה רציני גם לגבי המחויבות שלך. שנה אחת היא התחלה מצוינת, או טיולים חוזרים של 3-6 חודשים במרווח מוגדר. המפתח הוא עקביות. זכרו שאתם תעבדו עם בני אדם, וזה בא יחד עם כל מה שבני אדם באים איתו: שמחה, עצב, כעס, אמון, דמעות, עבר כואב, עתיד מלא תקווה, הווה מבלבל. המציאות של רוב בתי היתומים ובתי הילדים היא שהילדים רגילים לראות אנשים באים והולכים. ממשפחה, לעמיתים, לצוות ועד למתנדבים.

התנדבות לילדים

שנית למחויבות בזמן היא מערך הכישורים שאתה יכול להביא. יש לך תואר בפסיכולוגיית ילדים או חינוך מוקדם? לגדל בייביסיטר בכל השכונה שלך? חווית טבילה תרבותית כבר במדינה האמורה? כל אלו הן דרכים נהדרות שבהן הרקע החינוכי והניסיון שלך יכולים להועיל לבתי יתומים הזקוקים למתנדבים. לפעמים, בית יתומים או בית ילדים מפעילים גם בית ספר במקום, וזו הזדמנות מצוינת להוראה בינלאומית או להתנסות ב-TEFL. מיומנויות מקצועיות נחוצות מאוד גם כדי לסייע בגיוס כספים, קשרים ארגוניים ותקשורת (שיכולים להשתלב גם בהתחייבויות ארוכות טווח קצרות יותר כמו 6 חודשים-שנה).

בתי יתומים שזקוקים למתנדבים

1. באדולה, סרי לנקה

בחיפוש אחר הזדמנויות התנדבותיות בבתי יתומים, Love Volunteers הוא ארגון שצץ במהירות ברשימה. ל-Love Volunteers יש שפע של פרויקטי התנדבות והתמחות אמינים ברחבי העולם. פרויקט אחד כזה ממוקם באחת הערים העתיקות ביותר בסרי לנקה בשם Badulla, עיירה על צלע גבעה באזור דרום המרכז. עם סיום מלחמת האזרחים של סרי לנקה ב-2009, המדינה נותרה עם ילדים יתומים רבים הזקוקים לטיפול. בית היתומים בבאדולה מחפש מתנדבים שיעזרו בטיפול כולל בילדים, בפעילויות והדרכה ותמיכה אחד על אחד.

תכונה מרכזית במיקום זה היא שהם מחפשים מספר מוגדר של מתנדבים במהלך פרקי זמן מוגדרים בשנה. זה נותן רמז לכך שה-NGO מאורגן באופן שבו הם משתמשים במתנדבים: יש להם תוכנית, תפקידים ספציפיים למלא, וככל הנראה דרך להבטיח שהילדים יהיו מוכנים לביקורי המתנדבים. (אם בכל חודש אפריל של השנה, הילדים נמצאים בשגרה של מתנדבים זרים שעובדים איתם, יש סיכוי גבוה יותר למעורבות חיובית ופחות סיכון למצוקה רגשית על הילדים… מאחר שהם מבינים שהמבקרים יבואו ויעזבו בזמן מוגדר). תכונה זו כשלעצמה, יחד עם לינה עם משפחות מארחות מקומיות (לא בתוך בית היתומים), והצורך בתמיכה רבה יותר של מבוגרים הופכים אותו לאתר מצוין לחפש בו עבודה התנדבותית של בית יתומים מעבר לים. התחילו לחשוב על הכישורים והכישרונות שתוכלו לחלוק!

2. לייטה, הפיליפינים

בשנת 2013, אחד מסופת הציקלון הטרופיים החזקים ביותר, הטייפון Haiyan, פרץ בפיליפינים, והותיר אזורים עניים כבר עם הרס נוסף. אלפי ילדים באזורים אלו מגיעים תחת השגחת בית הילדים מאחר והוריהם אינם מסוגלים לדאוג לרווחתם. עם כל כך הרבה ילדים, קשה לשמור על יחס הולם בין צוות לילד, וכאן מתנדבים מוזמנים בחום לעזור.

בגלל מספר הילדים, נדרשת עזרה רבה בבתי ילדים בפיליפינים כדי לספק את תשומת הלב הדרושה לתינוקות ופעוטות להתפתח פיזית, חברתית ורגשית. פחות אינטראקציה של מבוגרים עלולה לגרום לעיכובים בהתפתחות הילד. מתנדבים למתנדבי הוויזיאנים יכולים למלא את תפקידם כדי לספק את תשומת הלב הפיזית והרגשית הדרושה כאשר הצוות מתוח. זה יכול להיות מיקום נפלא לסטודנטים לפסיכולוגיה, חינוך מוקדם והתפתחות ילדים המחפשים עבודת שטח, התמחויות ומקום ללמוד וגם לחלוק עם אחרים.

3. קייפטאון, דרום אפריקה

אין זה סוד שהצוות בבתי היתומים, בעיקר באזורים עניים, עמוס במשימות השוטפות הנדרשות לטיפול בעשרות ילדים. זה המצב עבור בתי יתומים רבים הזקוקים למתנדבים בדרום אפריקה [1]. תכונה מרשימה בעבודה עם בתי היתומים בקייפטאון באמצעות פתרונות התנדבות היא שלעיתים קרובות מוטלת המשימה של המתנדבים למצוא פתרונות ברי קיימא שיועילו לצוות – הפיכת העבודה ליעילה יותר גם עם יחס נמוך בין צוות לילד ומניעת שחיקה של המטפלים. לבוא עם פרספקטיבה בינלאומית והשקפה של "אאוטסיידר" זה לפעמים מה שצריך כדי להעלות רעיונות חדשים בפתרון בעיות.

מעבודה ישירה עם הילדים או עזרה במשימות היומיומיות של בישול וניקיון, אתה לא משפיע רק על חיי הילדים אלא גם של הצוות. על ידי הקלת הנטל של הצוות, אתה מאפשר להם לתת יותר זמן ואנרגיה לילדים – ויותר חשוב מזמן התנדבות עם ילדים הוא זמן הצוות עם ילדים.

4. סן איגנסיו, בליז

ההזדמנות הזו פשוט טובה מכדי לוותר עליה. מכיוון שעברנו על כמה מהזהירות שיש לנקוט לפני התנדבות בבית יתומים, עבודה על פרויקט לבניית בתים ליתומים היא בחירה מצוינת כדי להשפיע בכל זאת מבלי להפר את חייהם האישיים.

התנדבות ליתום

בניית בתים ליתומים בבליז עוסקת רק בקיימות ומסיבה טובה מאוד. נערות צעירות מופנות לפרויקט הזה מהרשויות המקומיות כשאין להן לאן ללכת. בעבודה על הפרויקט הזה, אתם לא רק עוזרים לבנות בתים, אתם גם עוזרים ליצור חוות, חקלאות, קהילה וסביבה בריאה, בת קיימא לחייהן של הבנות הללו. זה win-win לכל המעורבים.

חלופות להתנדבות בבית יתומים בחו"ל

לא בטוח שיש לך את מה שצריך כדי להתנדב בבית יתומים? ישנן דרכים רבות אחרות שבהן תוכל להתנדב עם ילדים בחו"ל מבלי להיכנס לבית יתומים. ואם אתה מנסה לבחון את מימיו של עבודה עם ילדים, מחפש משרה לטווח קצר, או שיש לך מיומנויות שתוכננו טוב יותר עבור מיקומים אחרים, הנה כמה הצעות שאנו חושבים שתהנה.

חינוך

לקרוא לכל בוגרי TEFL – לימוד אנגלית בחו"ל היא דרך נפלאה לעבוד עם ילדים מבלי להתערבב בסביבה הפגיעה של בתי יתומים. התלמידים יודעים שהמורים וצוות התמיכה הם זמניים (המורה שלך בכיתה ב' היא רק המורה שלך בכיתה ב'), כך שההיקשרות הרגשית אינה זהה. אתה יכול ללמד קבוצה של ילדים רק שיעור אחד ביום ועדיין להשפיע עצום על חייהם! בריאות ובטיחות, היגיינה, תיאטרון, מוזיקה, וכמובן מקצועות ליבה אחרים כמו מתמטיקה ומדעים זמינים כולם ללמד בחו"ל. כמובן, עדיף שתהיה לך איזושהי הכשרה או ניסיון בהוראה אם התפקיד שלך יהיה מורה בפועל, אבל אם אתה נכנס כצוות תמיכה עבור המורים/בית הספר, נדרש פחות ניסיון ויותר כדי ללמוד!

ילדי רחוב

אם נסעתם למדינות מתפתחות, אתם יודעים כמה ילדים נמצאים ברחובות ומנסים להסתדר בעצמם. לרוע המזל, עם הקשיים ברחובות, רבים מהם מסתבכים עם כנופיות או הופכים לקורבנות של סחר. פנייה לילדי רחוב יכולה להיות מאתגרת רגשית, ולכן היא לא מיועדת לבעלי לב חלש. אבל אם אתם מוכנים להעלים שביב של תקווה לאנשים שאיבדו את כולם, התנדבות עם ילדי רחוב היא דרך לעזור. סוגים שונים של פרויקטים יכולים לכלול אימון ספורט, הוראת אמנויות, מודעות למחלות מין ומניעת הריון, חינוך לבריאות וסמים, שיעורי עזר, הצעת מזון וביגוד והסברה למקלטים מקומיים. אלה שמחפשים קריירה בעבודה סוציאלית, בריאות, הסברה ופיתוח קהילתי יקבלו הרבה תובנות באמצעות פרויקטים מסוג זה.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן