7 המיתוסים המובילים על התנדבות הופרכו

התנדבות, פעולה חסרת אנוכיות של הענקת הזמן והכישורים של האדם למען שיפור אחרים, היא כוח רב עוצמה שמניע שינוי חיובי בקהילות ברחבי העולם. עם זאת, למרות השפעתה העמוקה, ההתנדבות נותרה מוקפת ברשת של תפיסות מוטעות ומיתוסים שלעתים קרובות מרתיעים מתנדבים פוטנציאליים לקחת חלק.

במאמר זה, נתעמק בתחום ההתנדבות ונפריך שבעה מיתוסים מתמשכים על התנדבות. על ידי קריאת תיגר על התפיסות השגויות הללו, אנו שואפים לשפוך אור על האמת שמאחורי המיתוסים על התנדבות ולהעניק השראה לאנשים לחקור את החוויה המתגמלת והמשנה הזו בעצמם.

להלן שבעה מיתוסים נפוצים על התנדבות, שהופרכו!

מיתוס מס' 1: אתה לא צריך שום כישורים או כישורים כדי להתנדב.

אחת התפיסות השגויות הנפוצות ביותר לגבי התנדבות היא שאין כישורים הדרושים לביצוע המשימות. למרות שאולי אינך זקוק לניסיון רב, רוב ההזדמנויות למתנדבים זקוקות לאנשים שיש להם מערך מיומנויות או זיקה מסוימת. אם יש צורך במדריכים, למשל, בקהילה מסוימת, ייתכן שיהיה עליך ידע בסיסי בשיטות הוראה וכן מיומנות בנושא.

ניקיון חופים

מיתוס מס' 2: אתה מכיר את הצרכים של הקהילה.

בפרפרזה על קו קולנוע מפורסם, התנדבות היא "כמו קופסת שוקולדים. אתה אף פעם לא יודע מה אתה הולך לקבל". וזה החלק הכי טוב בחוויה! לימוד דברים חדשים ומפגש עם אנשים מתחומי חיים שונים יכולים להעשיר את השקפתך. גם אם אתה עושה את המחקר שלך על ארגון מראש, אין כמו לחוות את המשימה שלהם ממקור ראשון.

המפתח הוא ליצור אינטראקציה עם אנשים ולהקשיב ולכבד את דעותיהם. פשוט בגלל שאתה רגיל לעשות משהו בדרך שלך לא אומר שזה יהיה ישים בהקשר של העבודה. היו צנועים וצנועים בידיעה שאולי אין לכם מענה לצרכיהם וייתכן שהרעיונות שלכם אינם הפתרון הטוב ביותר.

מיתוס מס' 3: אתה יכול להתנדב רק אם אתה סטודנט או בוגר טרי.

סטודנטים ובוגרים טריים בהחלט ילמדו הרבה כשהם מתנדבים, אבל הם לא היחידים שיכולים (ועשויים) להתנדב. כל אחד יכול לעזור. כל עוד אתה מוכן לעזור, אתה אף פעם לא יכול להיות מבוגר מדי (או צעיר מדי, לצורך העניין) להתנדב. זה הכל על מציאת הארגון הנכון שאתה נלהב ממנו והיכן אתה יכול להיות לעזר רב ביותר. קרא על התנדבות לאחר פרישה כאן.

מיתוס מס' 4: אינך יכול להרשות לעצמך חופש מהעבודה.

התנדבות לא חייבת לקרות בשעות העבודה הרגילות.. אתה יכול להציע את השירות שלך בסופי שבוע או בערב. אם אתה עובד בחברה, בדוק ותראה אם הם מציעים חופשת מתנדבים בתשלום (VTO). ייתכן שלמעסיק שלך הוקצו שעות עבור החזר לקהילה. (עובדה מהנה: התנדבות למעשה גורמת לך להרגיש שיש לך יותר זמן ביום שלך!)

יתר על כן, עבודה בהתנדבות יכולה לעזור לך לקדם את הקריירה שלך, בין אם אתה טרי בשוק העבודה או איש מקצוע ותיק. התנדבות לא רק מעניקה לך סט ייחודי של מיומנויות ובסיס ידע רחב, היא גורמת לך להיות בטוח יותר ועוזרת לך לגלות דברים חדשים על עצמך. התנדבות עשויה גם לפתוח אפיקים חדשים לקריירה שלך על ידי הרחבת הרשת שלך [1]. קרא על התנדבות מגבירה את התפתחות הקריירה כאן.

מיתוס מס' 5: אתה לא צריך לעבוד קשה כי אתה רק שם כדי לעזור.

כל מה ששווה לעשות בכלל שווה לעשות טוב. התנדבות למען מטרה טובה היא מדהימה, אבל רק אם אתה מחויב ונלהב. אתה לא עוזר אם אתה לא אמין או לא עקבי בשירות שלך. אז שקול את הזמן ואת משך המחויבות שלך לפני שאתה יוצא להרפתקה הבאה שלך בהתנדבות.

מיתוס מס' 6: אתה תשנה את העולם.

זה ראוי להערצה לתרום את חלקך לעזור לעולם להפוך למקום טוב יותר, אבל אתה צריך להיות מציאותי. ייתכן שלא תראה מיד את התוצאות של הפעולות שלך. עם זאת, התרומה הקטנה שלך עדיין משפיעה בסופו של דבר על התמונה הגדולה. ולא משנה מה, בהתנדבות תוכל לעזור לשפר את חייו של אדם אחד לפחות. זה פרס בפני עצמו!

התנדבות

מיתוס מס' 7: אתה צריך להיות חסר אנוכיות כדי להתנדב.

אתה לא יכול לנטוש את עצמך. זה לא הופך אותך לאנוכית. כשאתה נהנה לעזור למטרות טובות, אתה מרגיש שמח יותר, בריא יותר ובטוח בעצמך. וזה לא חייב להיות דבר רע. בריאות נפשית ופיזית משופרת הן שתי סיבות מצוינות להתנדב.

אם אתה מרגיש בודד או מדוכא, התנדבות יכולה להביא אותך לקשר עם אנשים בקהילה שלך. או אם אתה להוט ללמוד מיומנות מקצועית חדשה או להגמיש מיומנות קיימת על ידי מימושה, התנדבות מיומנת יכולה לעזור לך לעשות זאת. לא משנה מה הסיבה שלך, אם הכוונות שלך כנות, אתה תגרום לדברים טובים לקרות.

הטייק אווי: התנדבות היא תשוקה

בסופו של יום, התנדבות היא יותר מסתם עיבוד שעות הדרושות למשימה. זו דרך להראות לאחרים שהם חשובים.  אולי תרצה לקרוא כאן על התנדבות מהבית.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן