איך להתנדב ניקוי חופים

כשאתם מתכוננים לצאת לחוף הקיץ הזה, קחו בחשבון את ההשפעה שתוכלו להשפיע על הסביבה על ידי הפיכתכם למתנדב ניקוי חופים. אין זה מפתיע שבחודשי הקיץ, זיהום החופים נמצא בשיאו. זה הזמן המושלם להיות פעיל ולעשות את חלקכם כדי להגן על הבריאות והיופי של החופים שאתם אוהבים.

לפי נתוני ה-Ocean Conservancy, יותר משמונה מיליון טונות של פלסטיק נמצא באוקיינוס מדי שנה. לעתים קרובות מדי, פיסות וחתיכות פלסטיק מוטעות על ידי החיים הימיים כמזון. מרכיבה את הבעיה הזו היא העובדה שהפלסטיק הזה מושך מזהמים רעילים שכאשר הם נבלעים, הופכים קטלניים ליצורים באוקיינוס.

מעבר לפלסטיק, פריטים כמו בדלי סיגריות, בקבוקי זכוכית ומיכלי קצף יכולים גם להמיט הרס על המערכת האקולוגית של החוף [1]. למרבה המזל, יש דרכים להקל על המצב המצער הזה. חינוך הוא ההגנה הראשונה על הסביבה, יחד עם נקיטת מעשה. כל פעולה נחשבת! אם יש לך קריאה להוסיף את השריר שלך למאמצים להגן על הגלישה והחול, המשך לקרוא כדי ללמוד כמה קל להיות מתנדב ניקוי חופים.

ניקיון חופים

משאבים לניקוי חופים

ל-Volunteer Match יש כלי חיפוש מעשי שיעזור לך למצוא אירועי ניקיון באזור שלך. לקרן Surfrider יש סניפים מקומיים בשני החופים ומהווה משאב נהדר הן לחינוך והן להצטרפות לאירוע ניקוי חופים. אתה יכול ליצור קשר עם ארגונים מקומיים, ממלכתיים או לאומיים ללא מטרות רווח כמו ה-Ocean Conservancy שמארגנים ניקוי חופים בקנה מידה גדול. לקבלת התוצאות הטובות ביותר שלך, בדוק עם האקווריום המקומי או מחלקת הפארקים והנופש כדי לראות אם יש להם ניקיון בלוח השנה שלהם.

איך אתה יכול להשפיע בגדול

שקול לארגן ניקיון חוף דרך בית הספר של ילדך. אתה יכול אפילו ליצור הזדמנויות חסות על סמך כמות האשפה שכל ילד או כיתה אוספים. זוהי דרך מצוינת לעורר השראה במשפחות לעשות שינוי, והיא מגדירה את הילדים לחיים שלמים של נתינה מעוררת השראה לכדור הארץ.

אסוף את החברים, המשפחה והשכנים שלך כדי ליצור ניקיון סוף שבוע משלך. צור פלייר לשלוח למתנדבים פוטנציאליים לגבי היכן להיפגש ומה להביא. אולי אפילו תרצו להפוך את זה לאירוע חודשי ולעודד את המתנדבים שלכם להפיץ את הבשורה להשפעה גדולה עוד יותר. כשתסיים, ארח פיקניק חוף ללא אשפה וידידותי לסביבה כדי ליהנות אחרי כל העבודה הקשה שלך בהגנה על החול והים.

דרך נוספת לשמור על החוף שלך נקי היא לתת קצת תשומת לב לנתיבי המים המובילים אל האוקיינוס. הרבה מהאשפה שאתה רואה בחוף עבר לשם ממקור אחר. זה הכרחי לשמור על נחלים ונהרות המובילים לאוקיינוס נקיים מאשפה ומזהמים אחרים. מקד חלק ממאמצי ההתנדבות שלך בזיהום במעלה הזרם, כולל ניקוז סערה. דמיינו את ההשפעה הסביבתית החיובית של ניקוי החופים או דרכי המים, קהילה מקומית אחת בכל פעם.

ניקיון חופים בהתנדבות

כמובן, ההגנה הטובה ביותר לשמירה על ניקיון החופים היא לא ליצור פסולת מלכתחילה. מאמצים כמו מיחזור, אריזות נטולות פלסטיק והתנועה לאסור על שקיות מכולת מפלסטיק בהחלט מטביעות את חותמם, אבל יש עוד דרך ארוכה בניהול זיהום החופים. המאמצים האישיים שלך נגד זיהום אולי נראים קטנים, אבל הם באמת עושים את ההבדל.

למה זה טוב

להתנדבות לעזור לשמור על ניקיון החופים ולהגן על החיים הימיים יש אינספור יתרונות עבור הסביבה. לקחת את הצעד הזה כדי לעשות את החלק שלך הוא כיף ומספק, ויכול להשפיע רבות על כדור הארץ.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

התנדבות באפריקה

התנדבות באפריקה

בימים אלה, טיולי ההתנדבות המובילים באפריקה משרתים כמה מההזדמנויות הטובות ביותר לחולל שינוי בר קיימא בקהילות מעבר לים. עם 54 מדינות, למתנדבים באפריקה יש מגוון

התנדבות במשטרה

התנדבות במשטרה

אגף המתנדבים של משטרת ישראל הוקם בשנת 1974 בעקבות הפיגוע במעלות. בשנותיו הראשונות תפח המשמר האזרחי למימדים בלתי ניתנים לניהול, בשלב מסוים כלל 130,000 מתנדבים.

מתנדבי האומות המאוחדות

התנדבות באוקראינה

רופאים מתנדבים, אחיות, מטפלים, רופאי שיניים, עובדים סוציאליים, רופאים רפואיים ואנשי מקצוע רפואיים אחרים מספקים סיוע הומניטרי לצרכים הפיזיים, הנפשיים והרגשיים של האוקראינים. הם גם

יצירת מרחבים בטוחים לנוער בסיכון

התנדבות בירושלים

ירושלים, עם ההיסטוריה הענפה שלה וחשיבותה הדתית העמוקה ליהדות, לנצרות ולאסלאם, כבשה את הנפש והנשמה במשך אלפי שנים. הסמטאות העתיקות המפותלות של העיר, השווקים השוקקים

התנדבות

התנדבות בתל אביב

התנדבות היא אחת הדרכים הטובות ביותר להחזיר לקהילה, בנוסף זה כיף ואתה זוכה לפגוש אנשים מדהימים בתהליך! יש המון ארגונים מעולים וארגוני צדקה שזקוקים לעזרתך

דילוג לתוכן