איך להתנדב ניקוי חופים

כשאתם מתכוננים לצאת לחוף הקיץ הזה, קחו בחשבון את ההשפעה שתוכלו להשפיע על הסביבה על ידי הפיכתכם למתנדב ניקוי חופים. אין זה מפתיע שבחודשי הקיץ, זיהום החופים נמצא בשיאו. זה הזמן המושלם להיות פעיל ולעשות את חלקכם כדי להגן על הבריאות והיופי של החופים שאתם אוהבים.

לפי נתוני ה-Ocean Conservancy, יותר משמונה מיליון טונות של פלסטיק נמצא באוקיינוס מדי שנה. לעתים קרובות מדי, פיסות וחתיכות פלסטיק מוטעות על ידי החיים הימיים כמזון. מרכיבה את הבעיה הזו היא העובדה שהפלסטיק הזה מושך מזהמים רעילים שכאשר הם נבלעים, הופכים קטלניים ליצורים באוקיינוס.

מעבר לפלסטיק, פריטים כמו בדלי סיגריות, בקבוקי זכוכית ומיכלי קצף יכולים גם להמיט הרס על המערכת האקולוגית של החוף [1]. למרבה המזל, יש דרכים להקל על המצב המצער הזה. חינוך הוא ההגנה הראשונה על הסביבה, יחד עם נקיטת מעשה. כל פעולה נחשבת! אם יש לך קריאה להוסיף את השריר שלך למאמצים להגן על הגלישה והחול, המשך לקרוא כדי ללמוד כמה קל להיות מתנדב ניקוי חופים.

ניקיון חופים

משאבים לניקוי חופים

ל-Volunteer Match יש כלי חיפוש מעשי שיעזור לך למצוא אירועי ניקיון באזור שלך. לקרן Surfrider יש סניפים מקומיים בשני החופים ומהווה משאב נהדר הן לחינוך והן להצטרפות לאירוע ניקוי חופים. אתה יכול ליצור קשר עם ארגונים מקומיים, ממלכתיים או לאומיים ללא מטרות רווח כמו ה-Ocean Conservancy שמארגנים ניקוי חופים בקנה מידה גדול. לקבלת התוצאות הטובות ביותר שלך, בדוק עם האקווריום המקומי או מחלקת הפארקים והנופש כדי לראות אם יש להם ניקיון בלוח השנה שלהם.

איך אתה יכול להשפיע בגדול

שקול לארגן ניקיון חוף דרך בית הספר של ילדך. אתה יכול אפילו ליצור הזדמנויות חסות על סמך כמות האשפה שכל ילד או כיתה אוספים. זוהי דרך מצוינת לעורר השראה במשפחות לעשות שינוי, והיא מגדירה את הילדים לחיים שלמים של נתינה מעוררת השראה לכדור הארץ.

אסוף את החברים, המשפחה והשכנים שלך כדי ליצור ניקיון סוף שבוע משלך. צור פלייר לשלוח למתנדבים פוטנציאליים לגבי היכן להיפגש ומה להביא. אולי אפילו תרצו להפוך את זה לאירוע חודשי ולעודד את המתנדבים שלכם להפיץ את הבשורה להשפעה גדולה עוד יותר. כשתסיים, ארח פיקניק חוף ללא אשפה וידידותי לסביבה כדי ליהנות אחרי כל העבודה הקשה שלך בהגנה על החול והים.

דרך נוספת לשמור על החוף שלך נקי היא לתת קצת תשומת לב לנתיבי המים המובילים אל האוקיינוס. הרבה מהאשפה שאתה רואה בחוף עבר לשם ממקור אחר. זה הכרחי לשמור על נחלים ונהרות המובילים לאוקיינוס נקיים מאשפה ומזהמים אחרים. מקד חלק ממאמצי ההתנדבות שלך בזיהום במעלה הזרם, כולל ניקוז סערה. דמיינו את ההשפעה הסביבתית החיובית של ניקוי החופים או דרכי המים, קהילה מקומית אחת בכל פעם.

ניקיון חופים בהתנדבות

כמובן, ההגנה הטובה ביותר לשמירה על ניקיון החופים היא לא ליצור פסולת מלכתחילה. מאמצים כמו מיחזור, אריזות נטולות פלסטיק והתנועה לאסור על שקיות מכולת מפלסטיק בהחלט מטביעות את חותמם, אבל יש עוד דרך ארוכה בניהול זיהום החופים. המאמצים האישיים שלך נגד זיהום אולי נראים קטנים, אבל הם באמת עושים את ההבדל.

למה זה טוב

להתנדבות לעזור לשמור על ניקיון החופים ולהגן על החיים הימיים יש אינספור יתרונות עבור הסביבה. לקחת את הצעד הזה כדי לעשות את החלק שלך הוא כיף ומספק, ויכול להשפיע רבות על כדור הארץ.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן