8 רעיונות להכרה בהתנדבות

יצירת שינוי דורשת רשת גדולה של אנשים שעובדים יחד כדי לבצע את העבודה. בזמן שהעובדים שלך עושים עבודה חשובה מונעת משימה מדי יום, כך גם המתנדבים שלך!

המתנדבים שלך הם חלק מרכזי בארגון שלך, והם ראויים להערכה על כל ההתלהבות והעבודה הקשה שלהם. רוב המתנדבים מקדישים מזמנם לעמותה כי הם מונעים מעניין או מתעניינים בעבודת הארגון. אבל כדי לקיים את המסירות והמוטיבציה הזו, הם צריכים להרגיש מוערכים.

חשוב ליישם מערכות ייעודיות כדי לזהות את המתנדבים שלך כדי להראות ביעילות את הכרת התודה שלך. תסתכל על שמונת הרעיונות להכרה בהתנדבות וקבע אילו סוגי הכרה יהיו המשמעותיים ביותר למתנדבים שלך.

1. שלח הודעות תודה אישיות

סביר להניח שהמלכ"ר שלך כבר מקדישה זמן לשליחת מכתבי תודה לתורמים והודעות תודה מתנדבות חשובות לא פחות. שליחת הודעות דוא"ל למתנדבים היא דרך מצוינת ובעלות נמוכה לתת להם לדעת שאתה מעריך את מה שהם עושים.

שלח הודעות תודה אישיות

השתמש בטיפים הבאים כדי להתאים אישית את הודעות הדוא"ל שלך עבור כל מתנדב:

 • פנה אל הממונה על המתנדב. שאל על התפקידים הספציפיים שהם מילאו, באילו אירועים קודמים הם התנדבו, וכל מה שהם עשו טוב במיוחד. לאחר מכן, כלול את הפרטים האלה בדוא"ל שלך כדי להראות שאתה מעריך את התרומות האישיות של המתנדב.
 • לחגוג אבני דרך. שלח הודעות תודה מיוחדות כדי לחגוג אבני דרך מסוימות של מתנדבים, כמו יום השנה של שישה חודשים או שנה עם הארגון שלך. אתה יכול גם לשלוח הודעות בימי ההולדת שלהם רק כדי ליידע אותם שאתה חושב עליהם.
 • הדגש את השפעתם. תבניות התודה למתנדבים של 'מכתבי גיוס כספים' מדגישות דרכים להתאים אישית את הודעות האימייל שלך על סמך ההשפעה הספציפית של תפקידי המתנדבים, מתמונות ועד אנקדוטות קצרות. הראה את הערכתך על ידי הסבר כיצד המאמצים שלהם מועילים לארגון שלך ולאנשים שאתה עוזר להם.

אימיילים מותאמים אישית של תודה עובדים טוב במיוחד בעמותות גדולות, שבהן לא תקבל הרבה זמן אחד על אחד עם מתנדבים. בנוסף, המשך הקשר יעזור לך להעמיק את הקשרים עם המתנדבים שלך ולגרום להם להרגיש שהם חלק מקהילה.

2. צור ספר שנתון להתנדבות

שנתונים של מתנדבים הם דרך מצוינת לחגוג את עבודתם של המתנדבים, להדגיש זיכרונות מיוחדים ולשתף את השפעתם על המשימה של הארגון שלך. אחרי הכל, גם אם מתנדב יכול להיות מעורב רק לפרק זמן קצר, הוא עדיין תורם תרומה חשובה לעמותה שלך ומפתח חברויות תוך כדי השלמת השירות.

כדי ליצור שנתון להתנדבות, בצע את השלבים הבאים:

 • אסוף תמונות מפרויקטים שונים, אירועים שנתיים ומסיבות חג.
 • בקשו מהמתנדבים לשלוח את הזיכרונות האהובים עליהם.
 • הוסף כמה ציטוטים מעוררי השראה על התנדבות כדי להזכיר להם מדוע הם הקדישו את זמנם לארגון שלך.
 • בקש מהמנהל המתנדב שלך, חבר הנהלה או המנהל שלך לכתוב הודעת אישור.
 • חבר הכל בספר שנתון מקוון או צור קשר עם מדפסת כדי להדפיס עותקים פיזיים.

ספרי שנתיים נותנים למתנדבים מזכרת מוחשית לשקף את הניסיון שלהם עם העמותה שלך וההבדל שהם עשו. תזכורות לזיכרונות הטובים הללו עשויים גם לתמרץ אותם לחזור בשנה הבאה!

3. הטמעת מערכת הערכה עמית לעמית

לתת כבוד למתנדב היא דרך קלה לזהות באופן אישי שהם עשו עבודה מצוינת. סביר להניח שהצוות שלך כבר עושה זאת מעת לעת, אבל אתה יכול לזהות יותר מתנדבים על בסיס קבוע על ידי פיתוח מערכת כבוד.

מערכת הערכה עמית לעמית מספקת דרך פשוטה ומובנית למנהלים, מפקחים ומתנדבים לזהות זה את עבודתו והישגיו של זה. הגדר מערכת באמצעות פתקים דביקים, לוח הערכה במשרד שלך או כרטיסים אלקטרוניים. כל אחד יכול לשים פתק דביק על הלוח או לשלוח ישירות למישהו כרטיס אלקטרוני כדי לתת לו כל הכבוד. על ידי מתן אפשרות למתנדבים לזהות זה את זה, תיצור תרבות של עידוד והערכה.

4. לזרוק מסיבה

אין כמו לערוך מסיבה עם אוכל חינם כדי לקרב אנשים, לשמור על מעורבות מתנדבים ולהכיר בהישגים. כשאתה יודע שקבוצה של מתנדבים תעזוב בסוף הקיץ או סמסטר בית ספר, ערוך מסיבה! אנשים יאהבו את ההזדמנות לראות אחד את השני פעם אחרונה לפני שהם הולכים לדרכים נפרדות.

וגם, אתה יכול לעשות יותר מסתם מסיבות פרידה. אתה יכול גם לערוך מסיבות כדי להעריך מתנדבים ותיקים, לקבל בברכה מתנדבים חדשים או לחגוג את השלמת פרויקט גדול.

5. תנו מתנות קטנות לאירועים מיוחדים

קח השראה מחברות שנותנות לצוות שלהם מתנות כדי לעודד מעורבות – תן מתנות הערכה קטנות למתנדבים שלך. שקול את ההזדמנויות הטבעיות האלה לשלוח מתנות מתנדבים:

 • ימי הולדת
 • יום נישואין להתנדבות
 • הישגים גדולים, כמו הפעלת אירוע בפעם הראשונה או כניסה לתפקיד חדש
 • הפניית חבר להתנדב

המתנות האלה לא צריכות לתפוס הרבה מקום בתקציב שלך. שלח סחורה ממותגת נוספת כמו חולצות או כובעים, או בקש כרטיסי מתנה שנתרמו מעסקים מקומיים שאתה שותף איתם באופן קבוע. מתנדבים יעריכו כל מתנה, קטנה ככל שתהיה, כסמל להכרת התודה שלך.

6. ארח משתה פרסים

אם יש לך את המשאבים, עלה רמה אחת מהמפלגות שלך כדי לארח משתה פרסים למתנדבים. בצע את אותה הנחת יסוד של מסיבה, למעט בקנה מידה רשמי יותר. לארגן קייטרינג אוכל ולבקש מכולם להתחפש לאירוע. הזמינו מתנדבים, משפחותיהם, אנשי צוות ואולי אפילו הלקוחות או המוטבים שלכם להשתתף בארוחת הערב ובטקס חלוקת הפרסים.

פרסים יכולים לכלול "הכי נלהב", "הכי מעורר השראה" ונושאים אחרים בנוסח זה. הענק גם פרסים קבוצתיים כדי לעודד חיבור צוות ולהכיר באלה שעובדים היטב ביחד. פרסים אלו יובילו לקשרים בין אישיים טובים יותר ותחושת הכרה משופרת בקרב המתנדבים שלכם.

7. צייר לחנייה טובה יותר

מדי שבוע, המפקחים יכלו למנות מתנדב כדי לקבל מקום חניה שמור ממש ליד דלת הכניסה. מערכת זו תהיה מרגשת במיוחד אם המגרש שלכם קטן וחניה היא לרוב אתגר. צייר באופן אקראי עבור מאמץ תודה מבוסס סיכוי או צור לוח זמנים מתחלף כדי שכולם יקבלו הזדמנות ליהנות מהפריבילגיה.

8. התחל סדרת צעקות במדיה חברתית

כדי לשמר מתנדבים יוצאי דופן ולגייס מתנדבים חדשים באמצעות מדיה חברתית, צור סדרה קבועה של קריאות מתנדבים באחד מהחשבונות של העמותה שלך. שלח סקר מהיר כדי לראות אילו מתנדבים מעוניינים לשתף את הסיפורים שלהם עם הציבור. לאחר מכן, ערכו ראיונות כדי לשאול שאלות כמו:

 • מדוע הם הסתבכו לראשונה עם העמותה שלך?
 • מה החלק האהוב עליהם בהתנדבות?
 • מה המשמעות של התנדבות בעמותה שלך עבורם?
 • מה דעתם על ההתנדבות והיתרונות האישיים שלה?

משוך ציטוטים מהראיונות כדי לפרסם וצמד אותם לתמונות שהמתנדבים שולחים. צעקות אלה יזהו בפומבי מתנדבים נאמנים ויעזרו בשיווק העמותה שלך על ידי הצגת המסירות של התומכים הגדולים ביותר שלך

קרא גם:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן