התנדבות עם בעלי חיים

איך ואיפה אוכל להתנדב לעזור לבעלי חיים?

בעלי חיים באים בכל הצורות והגדלים, ובכל זאת כולם מצליחים איכשהו לגנוב את הלב שלנו בצורה כזו או אחרת. בין אם זו הקריירה שבחרת לעבוד עם בעלי חיים או פשוט תשוקה אישית, התנדבות בחו"ל עם בעלי חיים היא החלטה שתשנה לא רק את חייך, אלא את חייהם של בעלי החיים שאתה בוחר לעזור.

אז איך תבחרו איזה סוג של עבודת התנדבות לבעלי חיים מתאימה לכם? התחל בהסתכל על עשרת ההזדמנויות המובילות להתנדבות עם בעלי חיים!

שימור בעלי חיים וחיות בר

האם אני יכול לנסות להתנדב עם בעלי חיים בחו"ל בחינם?

אתה יכול לנסות, כן. אבל סביר להניח שלא תצליח. זה יכול להיות מאוד קשה להתנדב עם בעלי חיים בחו"ל בחינם. למה? מכיוון שלוקח זמן, מאמץ ומשאבים – כולם עולים כסף – כדי לתאם את מיקום ההתנדבות הבינלאומי שלך. מעבר לכך, אנשים וארגונים אלו מציעים שירותים כדי להפוך את חווית ההתנדבות שלכם לחיובית. דברים קטנים, כמו לאסוף אותך משדה התעופה או להכשיר אותך כיצד לטפל ביצורים ספציפיים, כולם מסתכמים.

פרויקטים מובילים להזדמנויות התנדבות של בעלי חיים בחו"ל

היכרות עם הזדמנויות ההתנדבות הפרוותיות, המטושטשות, השעירות, המעטפות, הקשקשות, הנוצות והמתכרבלות ביותר בחו"ל.

1. שימור ומחקר של צבי ים

כל שבעת המינים של צבי הים בעולם הולכים ופוחתים בקצב מדאיג, רובם כבר מסווגים בסכנת הכחדה. צבי ים מתמודדים עם סיכויים קטנים בגיל צעיר, כאשר רק אחד מכל 5,000 הגיע אי פעם לבגרות. אותם בני מזל בודדים שכן מצליחים לעשות את זה, מתרבים באיטיות רבה וצריכים להתמודד עם הרס בתי גידול, הסתבכות בציוד דיג והוצאה בשל הביצים, הבשר, העור והקונכיות שלהם.

התנדב עם צבים במקומות הנהדרים האלה:

למרות שכמעט כל מדינה עם קו חוף ואוכלוסיית צבים תהיה מאמץ כלשהו לשימור צבי ים, קוסטה ריקה היא המדינה הנפוצה ביותר לשימור צבי ים בהתנדבות בחו"ל. מכיוון שאכילת ומכירת חלקי צבים מושרשים מאוד מבחינה תרבותית וכלכלית בחייהם של המקומיים, מאמצי השימור מעניקים דגש רב ליצירת פתרונות ברי קיימא המועילים הדדית עבור אוכלוסיית האדם והצבים בקוסטה ריקה.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם צבי ים:

 • GoEco באיים המלדיביים
 • IVHQ בקוסטה ריקה

2. שימור וטיפוח פילים

ישנם שני מינים של פילים, אפריקאי ואסייתי, לכל אחד מספר תת-מינים. במהלך המאה ה-20, אוכלוסיות שני מיני הפילים חוו ירידה דרמטית כתוצאה מציד, סכסוך והרס בתי גידול. עם הערכה של כ-30,000 עד 38,000 פילים שנשלפים עבור השנהב שלהם מדי שנה, פילים אסייתים נחשבים כיום למין בסכנת הכחדה ובני דודיהם האפריקאים נמצאים במצב פגיע באותה מידה.

התנדב עם פילים במקומות הנהדרים האלה:

עם פחות מ-2,000 פילי בר שמאמינים שנותרו משוטטים בתאילנד, המדינה האסיאתית הזו היא המקום הפופולרי ביותר להתנדבות לשימור פילים בחו"ל. עם זאת, פילי בר אינם היחידים בצרות בגן עדן. אינספור פילים שבעבר בויתו לעבודה בתעשיית כריתת העצים האסורה כעת, ננטשו כדי להסתובב ברחובות בצורה מסוכנת או שימשו באופן לא אנושי כאטרקציות תיירותיות.

הפיל האפריקאי הוא חלק מקבוצת חיות הבר המכונה "חמשת הגדולים" באפריקה. דרום אפריקה נפוצה במיוחד להתנדבות בחו"ל עם פילים באפריקה, ותוכניות רבות מציבות מתנדבים בשמורות ציד גדולות המאפשרות אינטראקציה עם חמשת הגדולים הנותרים: אריות, נמרים, קרנפים ותאואים.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם פילים:

 • ELI בחו"ל בהודו ובתאילנד
 • GVI בתאילנד

3. הצלת כלבים

אוכלוסיות של כלבים פראיים ומשוטטים ממשיכות להוות בעיה באזורים רבים בעולם, ולכן מתנדבים בעלי דרגות שונות של ניסיון יכולים למצוא הזדמנויות רבות לעזור לחברו הטוב ביותר של האדם בחו"ל. בנוסף, כלבי רחוב מהווים איום בריאותי על בני אדם על ידי נשיאה והעברת מחלות ולעתים קרובות אינם מקבלים את הטיפול והטיפול המתאימים להם, כך שאוכלוסיית כלבים ספציפית זו מהווה מוקד נפוץ בפרויקטים להצלת כלבים בחו"ל.

Zoouniverse

התנדב עם כלבים במקומות הנהדרים האלה:

נפאל ומרכז אמריקה, בעיקר גואטמלה ומקסיקו, מספקות שפע של פרויקטים הכוללים התנדבות עם כלבים. תוכניות עיקור או סירוס, חיסון ושחרור הן מאמצים חשובים ופופולריים המציעים לאנשי מקצוע וטרינרים ולחובבי חיות כאחד את ההזדמנות לעשות שינוי מוחשי עבור אוכלוסיות הכלבים.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם כלבים:

 • מסעות התנדבות בפרו
 • GVI במקסיקו

4. שימור פרימטים

מאות מינים ותת-מינים שונים של פרימטים קיימים כיום ברחבי אפריקה, אסיה ואמריקה. אבל רוב תוכניות ההתנדבות מתמקדות בעיקר באורנגאוטן, קופים ושימפנזים, כולם ברשימת המינים בסכנת הכחדה.

התנדב עם קופים ופרימטים במקומות הנהדרים האלה:

אפריקה, תאילנד וגואטמלה מציעות כולן את המספר הגדול ביותר של מיקומים להתנדבות בשימור פרימטים בחו"ל, אולם אורנגאוטנים נמצאים כמעט אך ורק באינדונזיה. גם אורנגאוטנים סומטריים וגם אורנגאוטנים בורנאיים עומדים בפני הכחדה ככל הנראה בעשר השנים הבאות, כתוצאה מכריתת יערות על ידי תיעוש אנושי, מה שהופך אותם לאזור חשוב במיוחד של עבודת שימור פרימטים.

תוכנית מומלצת להתנדבות עם קופים ופרימטים:

 • אקו מסלולים בנמיביה

5. שימור אריות ושיקום

בעוד אריות היו קיימים ברחבי אפריקה, אסיה ואירופה, המין המפואר הזה חי כיום באופן טבעי רק באפריקה, והמספרים ממשיכים להתמעט גם שם. אובדן בתי גידול וסכסוך עם בני אדם תרמו לסיווגם כאוכלוסייה "פגיעה".

התנדב עם אריות במקומות הנהדרים האלה:

דרום אפריקה, קניה, זימבבואה וזמביה מהוות את המדינות האפריקניות הפופולריות ביותר להתנדבות לשימור אריות בחו"ל, עם מספרים גבוהים במיוחד של מיקומים בכל אחת מהן. פארק אנטילופות ומפלי ויקטוריה הם פארקים לאומיים מפורסמים בעולם (ועוצר נשימה) בזימבבואה המציעים מקומות שאין דומה להם להתנדבות בחו"ל עם אריות וחיות בר אפריקאיות אחרות.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם אריות:

 • השפעה אפריקאית בזימבבואה
 • GoEco בקניה
התנדבות

6. שימור ימי

שיטות דיג וזיהום בלתי קיימא, הרסניות, באמצעות דליפת נפט, ביוב, פלסטיק ופסולת כימית וחקלאית ממשיכים לגרום נזק משמעותי למערכות אקולוגיות ומינים ימיים. כשמעל 70 אחוז מהעולם מכוסה במימי האוקיינוס ​​ורק 0.6 אחוז מהאוקיינוסים הללו עומדים מוגנים, מתנדבים מהווים משאב חיוני הדרוש להצלחה במאמצי שימור ימיים.

התנדב עם החיים הימיים במקומות הנהדרים האלה:

מתנדבים יכולים לבחור מתוך מגוון תוכניות התנדבות לשימור ימי בחו"ל, כולל הצטרפות לצוותי צלילה הפועלים להגנה על המערכות האקולוגיות הימיות של מדגסקר או שייט עם דולפינים כדי לאסוף נתונים מול חופי איטליה.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם חיים ימיים:

 • השפעה ימית בגנסבאי
 • GVI בפיג'י

7. שימור חיות בר כללי

בעוד שפרויקטים רבים מתמקדים במיוחד בהגנה, שימור או טיפול במין ספציפי אחד, יש כל כך הרבה בעלי חיים מדהימים ברחבי העולם שלפעמים אי אפשר לבחור רק אחד! אל תפחד; יש גם תוכניות התנדבות זמינות המציעות למתנדבים את ההזדמנות לעבוד עם מספר רב של חיות הבר המקומיות.

עשה התנדבות לשימור במקומות הנהדרים האלה:

אוסטרליה היא מיקום מרגש במיוחד לחוויית חיות בר. מתנדבים יכולים לעזור לטפל בבעלי חיים פצועים ויתומים בסידני, החל מקנגורו ועד קקדו, או להצטרף לצוות של שומרי גן חיות באחד מפארקי חיות הבר המפורסמים ביותר בעולם.

תוכניות מומלצות להתנדבות לשימור:

 • מסלולים כפריים באוסטרליה
 • GVI בדרום אפריקה

8. סוסים

הקשר בין בני אדם לסוסים הוא כבר יחיד במינו, אבל בשילוב עם עבודה התנדבותית זו בטוח תהיה חוויה שלא תישכח במהרה. התנדבות רכיבה על סוסים בחו"ל עשויה לכלול הכשרה או מחקר, אך לרוב כרוכה בטיפול בעזרת סוסים או בטיפול ושיקום של סוסים שעברו התעללות ומוזנחים.

התנדב עם סוסים במקומות הנהדרים האלה:

דרום אפריקה וארגנטינה הם שניים מהמקומות הנפוצים ביותר להתנדבות סוסים בחו"ל, שבהם התפקידים עשויים לכלול ניקוי, האכלה, טיפוח וטיפול כללי בסוסים. כשעובדים עם סוסים שמתעללים בהם, פשוט להראות אהבה וחיבה נוספת היא גם משימה חשובה לא פחות.

תוכניות מומלצות להתנדבות עם סוסים:

 • חווית שימור אפריקה בדרום אפריקה
 • פרויקטים בחו"ל בארגנטינה

9. צילום חיות בר

למרות שזה אולי לא כרוך בכמות קקי או עבודה פיזית כמו עבודה התנדבותית אחרת עם בעלי חיים, צילום חיות בר אינו קל! מתנדבים ידחו את גבולות הצילום שלהם ויפתחו את תיק העבודות שלהם תוך היכרות מקרוב עם כמה מהמינים המדהימים בעולם.

התנדב כצלם בעלי חיים במקומות הנהדרים האלה:

אפריקה היא מיקום מרגש במיוחד לצילום חיות בר בהתנדבות בחו"ל, במיוחד דרום אפריקה וזימבבואה. ביתם של חמשת הגדולים המפורסמים, למתנדבים עשויה להיות הזדמנות לחיות בין אריות, נמרים, קרנפים, פילים ותאואים.

התנדבות עם בעלי חיים

תוכניות מומלצות להתנדבות כצלם בעלי חיים:

 • GoEco בזימבבואה
 • טיול אחראי בפיליפינים

10. עבודה וטרינרית

ניתן להתאים תוכניות התנדבות רבות לבעלי חיים בחו"ל על סמך מערכי מיומנויות אישיים, בעוד שתוכניות אחרות קיימות במיוחד עבור בעלי תחומי מומחיות מסוימים. סטודנטים וטרינרים המעוניינים לקבל למידה מעשית ולהגביר את קורות החיים שלהם יכולים למצוא הזדמנויות להתנדבות וטרינרית בחו"ל, החל משיקום חיות בר ועד ביצוע טיפול רפואי לחיות בית.

עשה עבודה וטרינרית התנדבותית במקומות הנהדרים הבאים:

דרום מזרח אסיה, אפריקה ומרכז אמריקה הם כולם מקומות אידיאליים למתנדבים המעוניינים לצבור ניסיון רפואי בהתנדבות בחו"ל עם בעלי חיים. מיקומים במרפאות וטרינריות מקומיות או בתוכניות חיות רחוב נפוצות במיוחד בדרום מזרח אסיה, בעוד שאפריקה מציעה אינספור תוכניות התנדבות וטרינריות מכובדות למתנדבים עם רמות השכלה ומיומנויות שונות.

תוכניות מומלצות להתנדבות וטרינרית:

 • GoEco במקסיקו
 • חווית שימור בדרום אפריקה

10 הזדמנויות להתנדב עם ילדים

בתור התחלה ניתן להתנדב בבתי ספר, במועדוני נוער או במחנות קיץ, להוביל את הצופים או המדריכים, או להתנדב כמאמן ספורט.

עם זאת, אם אתם מחפשים רעיונות ספציפיים יותר, מספר ארגוני צדקה לילדים מסתמכים על עזרתם של מתנדבים.

1. עזרה במרכז לילדים בפעולה לילדים

Action for Children עוזרת לאלפי תינוקות, ילדים ומשפחות ברחבי בריטניה. מטרת הצדקה היא לתת לילדים ולצעירים את התמיכה המעשית והרגשית הדרושה להם כדי לעזור להם להצליח. העמותה פועלת עם ילדים נכים ובני משפחותיהם, מטפלות צעירות, אמהות מתבגרות ואלו הנמצאים במערכת הטיפול.

ישנן מספר דרכים שבהן מתנדבים יכולים להיות מעורבים; אחת הדרכים הקלות ביותר היא לסייע לצוות באחד ממרכזי הילדים של הצדקה ברחבי בריטניה. כמתנדב במרכז לילדים, אתה יכול לקחת חלק במפגשי שהייה ומשחק, לסייע בשירותי בריאות ילדים ומשפחה, להשתתף בתוכניות תמיכה בדיבור ושפה, או לעזור לשמור ולפתח את הנוכחות של המרכז במדיה החברתית.

להתנדב עם ילדים

2. ענה לטלפונים של קו ילדים עם ה-NSPCC

במשך שנים Childline עוזרת לילדים ולצעירים בבריטניה, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, אבל כרגע יש להם את היכולת לענות רק לשלוש מכל ארבע שיחות מילדים נזקקים. זה המקום שבו מתנדבים יכולים לעזור.

מתן רק ארבע שעות מזמנכם בשבוע יכול להבטיח שכל ילד יקבל את האוזן הקשבת שמגיעה לו. כיועץ מתנדב תקבל הכשרה להציע נחמה, תמיכה ועצות מעשיות למתקשרים צעירים. אתה יכול לעזור גם כמנהל, יועץ דוא"ל או מתנדב מרכזיה.

3. הפוך למתנדב פעילויות נוער עם Whiz Kidz

Whiz Kidz מספקת לילדים וצעירים מוגבלים את ציוד הניידות להם הם זקוקים ותומכת בהם בלימוד מיומנויות חיים חיוניות.

עמדות התנדבות של פעילויות נוער זמינות ברחבי בריטניה ובדרך כלל דורשות ממך לוותר יום אחד בכל חודש. אתה תתמוך במשתמשים בכיסאות גלגלים בגילאי 8 עד 25 במגוון פעילויות, במגוון שירותים כולל הכשרה לכיסאות גלגלים, מועדוני שגרירים ומחנה וויז קידז. אתה תבטיח שכל הצעירים יהיו מעורבים ובטוחים ומספקים פעילויות מהנות ומעצימות. תזדקק להתלהבות וביטחון עצמי, כמו גם לגישה גמישה ויצירתית לעבודה עם צעירים.

אפשרויות התנדבות אחרות כוללות עזרה באירועים או להיות מתנדב להכשרת כיסא גלגלים.

4. התיידד עם ילד עם ברנאדו

כאחת מארגוני הצדקה המובילים לילדים בבריטניה, ברנאדו'ס עוזרת לשנות את חייהם של כמה מהילדים הפגיעים ביותר במדינה.

כחבר אתה תקדיש שלוש עד חמש שעות על בסיס שבועי או שבועיים כדי לשמש כחברה לילד או לאדם צעיר ולספק אוזן קשבת. אתה יכול להבטיח שהחבר החדש שלך ייהנה מזמן פנאי נחוץ על ידי לקחת אותו לפארק, לקולנוע, באולינג או למוזיאון, או שאתה יכול לספק תמיכה מעשית יותר על ידי עזרה בשיעורי בית או הסעת הצעיר לפעילויות קבוצתיות. שירותי התיידדות מתקיימים בדרך כלל בערבים או בסופי שבוע.

להתנדב

דרכים אחרות להתנדב עם ילדים בברנאדו כוללות עזרה במערך משחק מקומי, מתן הזדמנות למבקשי מקלט צעירים ללמוד ולתרגל אנגלית והפעלת קבוצות נוער מקומיות לבני נוער נכים.

5. לספק תמיכה אקדמית עם Action Tutoring

ארגון צדקה התומך בתלמידים מרקע מוחלש כדי להשיג רמה משמעותית של הישגים אקדמיים, Action Tutoring תמכה ב-5,528 תלמידים ברחבי הארץ בשנת 2020/21 באמצעות 31,763 מפגשי חונכות. למעלה מ-2,700 מתנדבים תמכו בעבודתם ב-2020/2021 ותוכלו להצטרף לשורותיהם כדי לעזור לשפר את הסיכויים של הדורות הבאים.

כמתנדב ב- Action Tutoring, אתה יכול לתת את זמנך באופן אישי או מקוון כדי לעזור לתלמידים לשפר את יכולות האנגלית והמתמטיקה שלהם. על ידי מתן שעה אחת בלבד בשבוע תוכלו לעשות שינוי בחייהם של ילדים מוחלשים המתגוררים באזורכם.

6. תמכו בהתפתחות הגיל הרך בסרי לנקה

אם תרצה להתנדב עם ילדים רחוקים יותר ולשלב את התשוקה שלך לעבוד עם צעירים עם האהבה שלך לטייל, יש מגוון הזדמנויות זמינות.

בעבודה בסיר לנקה עם פרויקטים בחו"ל, תעבוד בגני ילדים, מעונות יום ובמרכזים קהילתיים ותעזור לצוות בתפקידם היום-יומי. תארגן ותבצע פעילויות מהנות לקידום התפתחות בגיל הרך, תעניק טיפול מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים ותיצור משאבים חינוכיים. עם בסיס בעיירה קולומבו בסיר לנקה תגור עם משפחה מארחת.

7. טיפול בילדים מוחלשים בהודו

הודו נאבקת לטפל במספר ההולך וגדל של ילדים שנולדו לעוני; בגלל זה המדינה היא ביתם של אלפי צעירים. כמתנדב קאיה תפעל לפיתוח הכישורים הקוגניטיביים, האקדמיים, הרגשיים והחברתיים של ילדים על ידי סיוע למחנכים מקומיים בפעילויות היומיומיות שלהם.

בעבודה בבתי ספר, מעונות יום או בתי ספר לילדים עם לקויות למידה תלמדו מיומנויות בסיסיות של אנגלית ומתמטיקה, תוביל שירים וחרוזים, תשחק במשחקים, תבצע פעילויות בחוץ ותעקוב אחר התפתחות הילד. תוכל להשלים דוחות התקדמות שבועיים עבור כל ילד ולהשתתף במפגשי התנדבות.

8. עבודה על פרויקטים קהילתיים בגאנה

בהתבסס שעתיים וחצי מעיר הבירה אקרה, Pod Volunteer נותן לך את ההזדמנות להיתקע בפרויקטים קהילתיים המועילים ישירות לילדים בגאנה.

כמתנדב תהיה מעורב בבניית עתיד מזהיר יותר לכמה מהקהילות העניות ביותר. חיים ועבודה עם מקומיים תיתקעו למספר פרויקטים, כולל אספקת מנורות סולאריות לילדים ביישובים מרוחקים, מתן לילדים ביישובים מבודדים גישה לאופניים כדי שיוכלו להגיע לבית הספר, עזרה למועדונים לאחר בית הספר, קידום יוזמות היגיינה ב- בתי ספר למניעת מחלות ואימון ענפי ספורט כגון כדורגל וכדורעף.

בדרך כלל תעבוד חמישה ימים בשבוע ותהנה מיומיים חופש. בזמנכם הפנוי תוכלו לחוות את החיים והתרבות של גאנה ולבקר באתרים מקומיים, לרבות מפלים, פארקים לאומיים ושווקים תוססים.

9. לתמוך בהתפתחות הילדות ולשפר את האוריינות בג'מייקה

ממוקם במנדוויל ומתארח אצל משפחה מארחת מקומית, תעבוד עם מורים ומטפלים במעונות יום מוחלשים, גני ילדים או מרכזי צרכים מיוחדים. בתוכנית הספציפית הזו לפרויקטים בחו"ל תיצור חומרי למידה ותשתתף בפעילויות חינוכיות כדי לעזור לילדים לתרגל את הקריאה והכתיבה שלהם.

התנדבות עם ילדים

אתה תעבוד בימים שני עד שישי, בדרך כלל חמש עד שש שעות ביום. אתה תבלה את הערבים שלך עם המשפחה המארחת שלך ואת זמנך הפנוי בחקר חופים ומפלים מקומיים. הארגון גם מפעיל סדנאות חברתיות קבועות עבור מתנדבים להיפגש.

10. לספק תמיכה לנוער ברומא

באזורים מוחלשים ברומא אין להרבה צעירים גישה לפעילויות לאחר בית הספר כגון מועדונים לאחר בית הספר, תמיכה בשיעורי בית או משאבים ללמוד אנגלית המובילים להזדמנויות לא שוויוניות בשלב מאוחר יותר בחיים.

כמתנדב תמיכה לנוער במטה המתנדבים הבינלאומי, תיצור ותיישם פעילויות חוץ-לימודיות חדשות, תלמד ספורט, מוזיקה, שפות ו/או אומנויות ומלאכות, הכל תוך מתן מרחב בטוח לבני הנוער השוליים.

אתה תבלה שלוש שעות ביום בהתנדבות ושאר הזמן שלך פנוי לתכנון פעילויות חברתיות או לנצל את שיעורי השפה האיטלקית הניתנים. מתנדבים נהנים גם מסופי שבוע מחוץ לתפקיד, כך שיהיה לך מספיק זמן לחקור את המדינה העשירה מבחינה תרבותית זו. אתה תהיה חופשי לבקר באתרים היסטוריים, לשתות אספרסו ולטעום מהמטבח המפורסם בעולם. יתרה מכך, רומא היא ביתם של הקולוסיאום, הוותיקן והקפלה הסיסטינית.

9 מקומות להתנדב מהבית

מגיפת הקורונה החזיקה הרבה מאיתנו בבית במשך זמן רב יותר ממה שמישהו יכול היה לצפות, ועם כל הזמן הנוסף הזה בתוך הבית, קל להרגיש קצת חסר מטרה. אם אתם מחפשים תחושת מטרה בתוך הכאוס, שקול התנדבות מקוונת בבטחה מהנוחות של ביתכם.

התנדבות מקוונת מאפשרת לך לתרום את הזמן הווירטואלי שלך למרחב מטרה חשוב, מה שאומר שאתה יכול לעשות את ההבדל גם אם אינך יכול ללכת פיזית למקום להתנדב. עיין ברשימה שלנו למטה כדי ללמוד על כמה דרכים שונות שבהן תוכל ליצור השפעה על IRL באמצעות פעולה מקוונת.

1. מתנדבי האומות המאוחדות

אם אתה מחפש לקחת את ההתנדבות המקוונת שלך ברחבי העולם, זה המקום להתחיל. UNV מחבר אותך עם ארגונים הפועלים למען שלום ופיתוח הזקוקים למיומנויות כמו מחקר, כתיבה, אמנות ועיצוב. יש כבר למעלה מ-12,000 מתנדבים מ-187 מדינות המלוות את כישרונותיהם לארגונים ברחבי העולם.

מתנדבי האומות המאוחדות

2. Catchafire

כלי חיפוש מתנדבים זה מיועד אך ורק לפרויקטים התנדבותיים מקוונים. לכל אחד מהם יש ציר זמן שיכול לנוע בין שעה לכמה שבועות. אז בין אם יש לכם אחר צהריים או כמה, תוכלו לעזור ללא מטרות רווח במשימות כמו כתיבת מכתבי תודה או עריכת תמונות.

3. מתנדבי Smithsonian Digital

מוסד הסמיתסוניאן הוא מתחם המוזיאון, החינוך והמחקר הגדול בעולם, אבל אפילו הם יכולים להעזר במעט עזרה לפעמים. עזור להפוך את האוספים שלהם לנגישים יותר על ידי התנדבות מקוונת לתמלול מסמכים היסטוריים או עריכת מאמרי ויקיפדיה הקשורים לממצאים ולמחקר שלהם.

4. מפענחי אמנסטי

רשת זו של מתנדבים דיגיטליים, המופעלת על ידי אמנסטי אינטרנשיונל, מסייעת בביצוע מחקר על הפרות זכויות אדם גלובליות. מתנדבים השתמשו בטלפונים ובמחשבים שלהם כדי לאמת את המיקום של דליפת נפט, למצוא עדויות לתקיפות מל"טים ולסמן ציוצים פוגעניים לנשים פוליטיקאיות בהודו.

5. מתרגמים ללא גבולות

לאלו ששולטים ביותר משפה אחת, בדוק את העמותה הזו המשלבת כישורי שפה עם סיוע הומניטרי. מתנדבים מספקים תרגומים (10 מיליון מילים בשנה!) לארגונים בינלאומיים המתמקדים בסיוע במשבר, בריאות וחינוך.

6. שורת טקסט משבר

הנה דוגמה מושלמת לשימוש בטכנולוגיה לתמיד. הפוך למתנדב כדי לעזור ל-Crisis Text Line להמשיך להציע תמיכה חינם, 24/7 למי שנמצא במשבר. אם אתה לפחות בן 18 ויכול להתחייב להתנדב ארבע שעות בכל שבוע, אתה יכול להגיש בקשה להכשרה בחינם.

7. Zoouniverse

Zooniverse היא פלטפורמה למחקר מופעל על ידי אנשים, שממש לא היה אפשרי (או מעשי) ללא עזרתם של מתנדבים מקוונים. הקדישו כמה או מעט זמן שתרצו בזיהוי בעלי חיים בסכנת הכחדה, סיווג מערכות גלקסיות או תמלול כתבי יד שייקספיריים.

Zoouniverse

8. פרויקט גוטנברג

נוסדה בשנת 1971, ייתכן שזה רק מאמץ ההתנדבות הווירטואלי שהתחיל את הכל. המטרה היא ליצור את הספרייה הדיגיטלית הגדולה ביותר, ועד כה הם צברו 59,000 ספרים אלקטרוניים בחינם. התנדב על ידי תרומת חומרים זכאים, תמלול ספרים לטופס דיגיטלי או הגהה של עבודות של אחרים.

9. DoSomething.org

DoSomething מעצימה צעירים לחולל שינוי חברתי הן באינטרנט והן מחוץ. התנדב מקוון באמצעות אחד מהקמפיינים שלנו כדי לעזור בפתרון בעיות בעולם האמיתי. חברי DoSomething השתמשו באינטרנט כדי לדחוף בהצלחה את אפל לגוון את האימוג'ים שלהם, לשנות את ההגדרה המילונית של "שחור/שחור", וליצור מדריך לבריאות הנפש המופעל על ידי נוער לסטודנטים ברחבי הארץ.

התנדבות עם נוער בסיכון

רוצה להתנדב בחו"ל עם תוכניות חברתיות המסייעות לנוער בסיכון? מצא את התוכנית המושלמת עבורך:

קהילת סיימון: התנדבות מלאה וחלקית

www.simoncommunity.org.uk

חלק ניכר מהעבודה בקהילת סימון מתבצעת על ידי מתנדבים, המרכזים ומנהלים את עבודת המגורים וההסברה של סיימון. מתנדבים במשרה מלאה מתגוררים בבתים עם הדיירים, חולקים את החוזקות והחולשות ההדדיות ויוצרים קשר ייחודי.

Fundacion Bolivar Education: עבודה התנדבותית באקוודור

www.ecuadorvolunteers.org

Foundation Bolivar Education הוא ארגון ללא מטרות רווח שבסיסו בקיטו ונוסד בשנת 1995, נותן תמיכה לתחומים שונים שבהם מתנדבים עושים את ההבדל באמצעות עבודתם ותרומתם.

עבודה התנדבותית באקוודורויות התנדבות בישראל

AmeriSpan: מתנדב ומתמחה בחו"ל

www.amerispan.com

כל שפה, כל תרבות, בכל מקום, תוכניות AmeriSpan כוללות טבילה בשפה, תוכניות התנדבות והתמחות, לימודים במכללות בחו"ל, SALUD ספרדית ופורטוגזית רפואית, פיתוח מקצועי, תוכניות למחנכים, קיץ לבני נוער בחו"ל, שפה וכיף ותוכניות קבוצתיות.

ילדים ברחבי העולם: מיקומי התנדבות

www.kidsworldwide.org

KIDS Worldwide עוזרת לארגן מיקומים למתנדבים בינלאומיים להשתלב בפרויקטים לילדים הממוקמים במדינות מתפתחות ברחבי העולם. פרויקטים אלו מנוהלים על ידי ארגונים הרשומים במדינה בה הם עובדים. Kids Worldwide שונה מרוב הארגונים המתנדבים האחרים בכך שהם לא גובים כסף מהפרויקטים על היותם באתר האינטרנט שלהם או על השירותים שלהם. אין איש ביניים ולכן העלות סבירה מאוד למתנדבים.

התנדבות גלובלית: התנדבות קהילתית ומקצועית בבוליביה ובארגנטינה

www.voluntarioglobal.org.ar

האיזון של Voluntario Global בין עבודה וחיים בדרום אמריקה הופך אותה לאחת החוויות הייחודיות ביותר בסביבה. מתנדבים יכולים ליהנות ממקור ראשון מהתרבות הלטינית המרגשת, ללמוד ספרדית ולפתח מיומנויות חשובות לעתיד. לכל המתנדבים יש הזדמנות לגור בבית המרכזי בשדרת מאיו, בלב בואנוס איירס, או עם "פורטנו" (מקומי של בואנוס איירס) על מנת לקבל חוויה ארגנטינאית אותנטית.

UBECI: התנדב לטובת הילדים בסיכון של קיטו

ubeci.org

קרן UBECI שואפת לצמצם את שעות העבודה עבור למעלה מ-600 ילדים, בגילאי 1-17, אשר במקום להירשם לבית הספר, עובדים עד 12 שעות ביום בשווקים של קיטו. UBECI משיגה זאת על ידי מתן שירותים חינוכיים, חברתיים, רגשיים, רפואיים ודנטליים לילדים אלה ולמשפחותיהם. עבודה ישירה עם ילדי רחוב מאפשרת ל-UBECI להתמודד עם הבעיה הגדולה יותר של עוני ילדים. UBECI צופה קיטו שבו כל ילד יכול לקבל עתיד מלא בחינוך הולם, על מנת להיות מסוגל להיות חבר מצליח, בריא ותורם בקהילה שלו.

הילדים בסיכון

ICYE-UK – חילופי נוער בין-תרבותיים: מיקומים גלובליים בהתנדבות קצרים וארוכים

www.icye.org.uk

פרויקטים לטווח קצר וארוך זמינים למתנדבים שרוצים לעשות שינוי על ידי התנדבות זמנם בינלאומית. הפרויקטים מתקיימים באפריקה, אמריקה הלטינית ואסיה ונעים בין עבודה עם ילדי רחוב באקוודור, הוראת אנגלית או צרפתית במרוקו, קידום המודעות ל-HIV בקרב נשים בקניה ועד לעבודה בתקשורת בניגריה. מגוון רחב של פרויקטים סביבתיים זמינים בקוסטה ריקה.

קבוצת קקטוס: תכנית התנדבות ושפה

www.volunteers-abroad.com

תכנית התנדבות ושפה היא השילוב האידיאלי למי שרוצה לשקוע בתרבות ולהכיר באמת את תושבי המדינה בה הם מבקרים. התוכנית מתחילה בקורס שפה של 2 עד 12 שבועות, ולאחריו השמה בהתנדבות של 4 שבועות או 8 שבועות. מיקומים מוצעים בתחומים הבאים: עבודה סוציאלית וחינוך; סְבִיבָתִי; מינהל, שיווק ותרבות ובניה. שימו לב שמתנדבים לא יכולים לבחור את תחום העבודה הספציפי שלהם עד שהם הגישו את ההזמנה שלהם ומתנדבי קקטוס בחו"ל שלחו את טופס פרופיל המתנדבים שלהם.

ניסוי-צרפת: תוכנית התנדבות

www.experiment-france.org

תוכנית זו מיועדת לסטודנטים המחפשים חוויה ייחודית המאפשרת להם לגלות תרבות חדשה, לחיות במשפחה מארחת, תוך התנדבות בצרפת בעמותות ללא מטרות רווח. זוהי גם דרך מצוינת להכיר חברים חדשים, לפתח מיומנויות בינאישיות ולעתים קרובות לתרגל ולשפר את הצרפתית שלך כשפה זרה.

באמצעות מתנדבים: העשרה חינוכית בבית הילדים פיקללה

www.viavolunteers.com

בית הילדים פיקללה ממוקם באזור שקט של העיירה Khayelitsha לא הרחק מקייפטאון.

פיקללה מספקת טיפול ביתי בטוח, מאובטח ומטפח עד 40 ילדים בגילאי 0-8 שנים. הילדים מושפעים או נגועים ב-HIV/איידס. כל הילדים ננטשו והתייתמו, הוזנחו או התעללו.

United Planet (UP): התנדבות בחו"ל Quest

התוכנית הייחודית של United Planet, Volunteer Abroad Quest, משלבת התנדבות בחו"ל, לימוד שפות, פעילויות תרבות, טיולי למידה ופרויקטים מיוחדים למודעות תרבותית כדי לספק חוויה מספקת להפליא למתנדבים ותמיכה רבת ערך לקהילות נזקקות. קווסטים לטווח קצר (1-12 שבועות) ו-Quests לטווח ארוך (6-12 חודשים) זמינים. משימות ארוכות טווח מנוהלות באמצעות חילופי נוער תרבותיים בינלאומיים.

מתנדבים לשותפות בינלאומית (VIP): מתנדבים בחו"ל

מתנדבים לשותפות בינלאומית (VIP) מציעה הזדמנויות התנדבותיות ליחידים או לקבוצות לעשות שירות קהילתי בינלאומי בתחום הבריאות, השירותים החברתיים, הסביבה והחינוך. עבודה עם פרויקט פיתוח כפרי, התנדבות במרפאת בריאות, עבודה עם ילדים, מלמדת אנגלית.

COOPI – Cooperazione Internazionale: מתנדבים בינלאומיים

COPI מחויבת להילחם נגד אי צדק חברתי ועוני בדרום העולמי ולבנות עתיד המבטיח לכולם תנאי חיים הולמים, שוויון הזדמנויות וכיבוד זכויותיו. על מנת לבצע את פרויקטי הפיתוח והתערבויות החירום שלה, COPI זקוקה לכוח אדם מיומן ומתנדבים, אשר לאחר שקיבלו את ההצעה, מוכנים לעזוב ולהוציא את הידע שלהם לפועל.

מתנדבים בינלאומיים

WorldTeach: WorldTeach מורה מתנדב

WorldTeach מחפשת כעת אנשים חדורי מוטיבציה שישמשו כמורים מתנדבים בתכניות השנה, הסמסטר והקיץ שלנו השנה. המורים המתנדבים שלנו עובדים במדינות מגוונות באינספור מיקומים. מיקומי המיקום נעים בין כפרים של הסוואנה הטנזנית, למוקדים העירוניים של קולומביה, ליערות הגשם הצפופים של גיאנה ועד לאיים נידחים באמצע האוקיינוס השקט, בין היתר. מתנדבים מלמדים מקצועות רבים כולל אנגלית כשפה זרה, מתמטיקה, מדעים וטכנולוגיית מחשוב מידע.

מתנדבים הם מורים במשרה מלאה, ובתוכניות מסוימות יש להם גם הזדמנות לזכות בתעודת TEFL במהלך תקופת השירות שלהם. בעוד שמתנדבים חולקים את הכישורים והידע שלהם עם תלמידיהם וקהילותיהם, הם גם צוברים הבנה תרבותית, כישורי שפה זרה, מפתחים ניסיון מנהיגותי ולומדים כיצד להיות סתגלנים ובעלי תושייה יותר. מיומנויות מפתח אלו מהוות חלק בלתי נפרד מהפיכה לאזרח עולמי אחראי וישימות לכל מסלול קריירה.

קרן ההר: מתנדבת ההרים נפאל

The Mountain Volunteer Nepal היא תוכנית של The Mountain Fund, ארגון לא ממשלתי מבוסס ארה"ב עם ניסיון של עשור בפיתוח בנפאל. מייסד קרן ההר קיבל את מדליית סר אדמונד הילרי לשנת 2010 על העבודה שהוא וקרן ההר עשו במהלך העשור האחרון. תוכנית ההתנדבות שלנו היא חלק מהמשימה המתמשכת שלנו לעזור לתושבי נפאל. אנחנו צריכים מתנדבים ללמד אנגלית, לעבוד עם ילדים בסיכון או לעזור בבתי חולים. אנו נארח אתכם בבית היפה והיפה שלנו באזור VIP של קטמנדו והמשפחה שלנו וצוות מסור וארוך טווח יעזור לכם בזמן שהות בנפאל כדי להבטיח שיהיה לכם טיול של פעם בחיים תוך כדי עזרה לזולת. יש לנו משרד בארה"ב לבירורים.

מתנדבים קוסמיים: מתנדבים בחו"ל

Cosmic Volunteers מציעה תוכניות התנדבות באפריקה, אסיה ודרום אמריקה. תכניות אלו כוללות הוראת אנגלית, עבודה בבתי יתומים, בתחום הבריאות, בעיתונות, במרפאות HIV/איידס, בשימור ובסיורי תרבות.

מזהה הודו: הזדמנויות להתנדבות

מתנדבי AID India הם חלק בלתי נפרד מתפקידיה, שכן הם אלו שיוצרים את הקבוצות הראשוניות בכפרים ומספקים לאנשים את ההכשרה וההשכלה המתאימה במקצועות המסחר והמנהיגות. מיקומי מתנדבים נעים מהוראת ילדים ועד הדרכת מורים ביישומי מחשב, מעבודה על תוכנית מיקרו אשראי ועד הקמת רפתות.

התנדבות בישראל

הזדמנויות התנדבות בישראל

ההתנדבות בישראל עושה דרך ארוכה. האם תרצו לבלות את זמנכם הפנוי בבילוי בחוף הים או לבשל ארוחת שבת עם חברים? או אולי לצאת לכמה מהטיולים הטובים ביותר במזרח התיכון? התנדב בישראל ותראה על מה החיים הישראלים.

בישראל, ההתנדבות פופולרית מאוד שכן כ-32 אחוז מהמבוגרים בישראל עבדו כמתנדבים בשלב מסוים. בשל כך, ישנם סוגים רבים של הזדמנויות התנדבות בישראל זמינות. ולמקרה שתהיתם, אין צורך בידע בשפה העברית או הערבית.

שימור בעלי חיים וחיות בר

כמו במדינות רבות אחרות, לישראל יש בעיה עם כלבי רחוב וחתולים. ישנם מקלטים רבים לבעלי חיים שמטפלים בחיות מחמד נטושות ושזקוקים נואשות למתנדבים. רוב בתי המחסה לבעלי חיים לא יוכלו להישאר פתוחים ללא עזרתם של מתנדבים מכיוון שהם תלויים לעתים קרובות בתרומות של מקורות חיצוניים. בתורו, עזרתכם כמקלט לבעלי חיים מתנדבים מוערכת מאוד. אם תרצו לתרום את חלקכם כדי להפוך את העולם הזה למקום אנושי יותר עבור בעלי חיים, אז התנדבות במקלט לבעלי חיים היא בהחלט הדרך ללכת. המשימות שלך כמתנדב בישראל במקלט לבעלי חיים יהיו מגוונות ויעניקו לך ניסיון מעשי בעבודה עם בעלי חיים. כמתנדב בישראל, המשימות שלך יכולות לכלול:

שימור בעלי חיים וחיות בר
 • טיפול בבעלי חיים
 • ניקוי כלובים
 • סיוע בפעולות חילוץ
 • חלוקת מזון
 • יחסי ציבור
 • עבודה חינוכית

המגוון הביולוגי ושימורו

הטווח הגיאוגרפי של ישראל קובע את המגוון הביולוגי המרשים שלה, ומכיל למעלה מ-47,000 מיני צמחים ובעלי חיים. השילוב של חופי חול לבן טהור, הרים נישאים ומדבר צחיח הופכים את ישראל ליעד מפתה עבורכם לחקור. כך או כך, בשל שטחה המצומצם, גידול האוכלוסייה הגבוה ומחסור במשאבים, ישראל רגישה מאוד למשברים סביבתיים. 5 האתגרים הסביבתיים החשובים ביותר שישראל מתמודדת איתם כרגע הם הבאים:

 • מחסור במים
 • זיהום מים
 • ייצור וסילוק פסולת
 • זיהום אוויר

צפיפות אוכלוסין

כאן התנדבות תזכה להערכה רבה. כמתנדב בישראל, עבודתך בהתנדבות בפרויקטים סביבתיים יכולה לעזור לאנשים מקומיים לטפל בנושאים אלו ולהגן על כמה ממרחבי הטבע היקרים ביותר של ישראל.

תוכניות התנדבות בישראל מציעות משהו לכולם! בין היתר, התנדבות להגנה על שמורת חוף האלמוגים היא דבר נהדר. שמורת חוף האלמוגים הייתה אחת משמורות הטבע הראשונות שהוכרזו בישראל ומציעה שילוב מרהיב של אלמוגים; יצירת 'גנים' תת ימיים צבעוניים עם דגי פרפרים, דגי תוכים, דגי ג'ולי, דגי לילה ומינים רבים אחרים, כולל חבצלות ים, קונכיות ענק ועוד הרבה יותר. זוהי אחת משוניות האלמוגים הצפופות ביותר בעולם והיחידה בישראל. כמתנדב בישראל, אתה יכול להפוך לחלק בלתי נפרד מהצוות שמטרתו להגן על שונית האלמוגים השבירה הזו מפני אינספור איומים.

יוקר המחיה

התקציב היומי המוצע לחיים כמתנדב בישראל הוא בין 60 ל-95 דולר. זוהי הערכה שנעשתה בהתחשב במחיר הממוצע של חלק מהשירותים שאולי תזדקקו להם ודברים שאולי תרצו לקנות עבור אחת מהזדמנויות ההתנדבות בישראל. הוא נותן לכם סקירה כללית של כמה דברים עולים במדינה הזו, כך שתוכלו להיות מוכנים ולחסוך את הכסף שתצטרכו לאחת מתוכניות ההתנדבות בישראל.

התנדבות בישראל

1. מלגת יהל לשינוי חברתי: החוויה הבסיסית בישראל

מלגת יהל לשינוי חברתי היא מלגה בת 9 חודשים מבוססת שירות לבוגרי מכללות בגילאי 22-30 אשר נלהבים משינוי חברתי. התכנית מעמידה את העמיתים בחזית הסוגיות החברתיות העומדות בפני ישראל ומקנות אותם בכלים ליצירת שינוי אמיתי ומתמשך.

-לצמוח באופן מקצועי על ידי עבודה בסביבה ללא מטרות רווח, הוראה בבתי ספר מקומיים, עבודה עם נוער בסיכון, עבודה בגנים קהילתיים וטיפוח קשרים עמוקים עם חברי הקהילה.

לחקור את הארץ ולעסוק ביוזמות ישראליות לשינוי חברתי באמצעות מפגשים עם פעילים, יזמים חברתיים וקובעי מדיניות.

מלגת יהל לשינוי חברתי

-לחיות כחלק מקהילה ישראלית מקומית מגוונת ולחוות את התרבות, המסורת ואורח החיים של הקהילה.

-למד על שינוי חברתי ועבודה קהילתית ממקור ראשון

2. עזרה לנוער בסיכון באמצעות הוראת אנגלית בכפר ישראלי

הבנה לא מספקת של השפה האנגלית עלולה להוות מחסום סוציו-אקונומי גדול עבור ישראלים בפריפריה, שלעתים קרובות אין להם חשיפה קבועה לדוברי אנגלית שפת אם.

עמיתי הוראה של ישראל- כפרי נוער היא תכנית לימוד שירות בת 10 חודשים למבוגרים צעירים דוברי אנגלית.

עמיתי הוראה מעשה עולם-מסע ישראל פועלים לסגירת פערי ההישגים בישראל על ידי הבאת בוגרי מכללות ממדינות דוברות אנגלית לישראל כדי להדריך סטודנטים במסגרות אחד על אחד וקבוצות קטנות, לשמש כעזרי מורים לאנגלית ולהוביל מיוחדים. פעילות אנגלית בבתי ספר ובמרכזי נוער בישראל.

3. קציר ענבים – מתנדב בלב ישראל

הזדמנויות להתנדבות כוללות אפשרויות טיול של 3 שבועות ו-6 שבועות.

שבוע טיפוסי כולל 4 ימי בציר ענבים לחקלאים מקומיים, יומיים סיור באתרים היסטוריים ותנ"כיים בישראל, שבת למנוחה ושיתוף עם חברים.

4. תכנית סמינר מנהיגות בינלאומי ישראל (ILSI).

BBYO מזמינה בני נוער מצפון אמריקה ללמוד ולהתנדב בישראל! התוכנית הבינלאומית לסמינר מנהיגות ישראל (ILSI) מבית BBYO Passport מאפשרת לבני נוער לחקור את ישראל וההיסטוריה שלה תוך שהם חלק מקהילה של בני נוער אחרים מצפון אמריקה, ישראל ובולגריה.

בזמן טיול בישראל בהרפתקת הקיץ הזו של שלושה שבועות, למשתתפים תהיה הזדמנות לעבוד על מגוון פרויקטים של שירות קהילתי. מלגות ואשראי בית ספר זמינים בתוכנית ILSI.

מַנהִיגוּת

5. לבנות והבנות – תוכניות התנדבות בישראל

לבנות מחברת מבקרים מרחבי העולם עם פרויקטים משמעותיים של שירות קהילתי בצפת, ירושלים ובית שמש. התנדבות עם לבנות היא דרך מצוינת להשתתף ב"תיקון עולם" באחד מימי חופשה, סיור, טיול משפחתי או בית ספרי, שליחות קהילתית או בר/בת המצווה של ילדכם בישראל. מתנדבים יעבדו עם מנהיגי קהילה מקומיים בפרויקטים שונים ככל שיתעוררו צרכים שונים.

דילוג לתוכן