CRM לארגוני צדקה ולעמותות

מערכת צדקה לניהול קשרי לקוחות (CRM) היא המנוע של ארגוני גיוס כספים מצליחים רבים. ה-CRM מפגיש את כל מערכות היחסים של ארגון צדקה למקום אחד, עם תכונות לניתוח, דיווח ואוטומציה, אבל זה יכול להוכיח הרבה יותר מסתם מקום לאחסון וארגון נתוני תורמים.

מערכות ה CRM לארגוני צדקה ולעמותות מציעות אינספור הטבות, כולל:

  • פילוח תורמים לתקשורת ממוקדת יותר
  • ניהול אפקטיבי של קמפיינים לגיוס כספים
  • דיווח מהיר ומדויק על פעילויות התוכנית וההשפעה

ארגוני צדקה רבים גילו שחיבור מודיעין נתונים לאסטרטגיית גיוס הכספים שלהם באמצעות מערכת CRM יכולה לעזור להם לבצע ביצועים טובים יותר, לחסוך זמן ולעודד שימור תורמים ומעורבות.

מה לחפש במערכת CRM לצדקה

יש הרבה מה לשקול בעת הבחירה. כמה שאלות שכדאי לשאול כוללות:

האם אתה צריך פתרון מבוסס ענן או מקומי?

כמה משתמשים יהיו? האם זה ישתנה עם הזמן והאם המערכת יכולה להתרחב?

האם אתה יכול להשתמש בפתרון מחוץ לקופסה, או שתצטרך משהו מותאם אישית?

האם תוכל להגדיר את המערכת לאורך זמן וליצור פונקציונליות חדשה בעת הצורך?

האם המערכת יכולה להשתלב עם תוכנות קיימות, כמו פיננסים ומייל, והאתר שלך?

עבודה משרדית

מערכות ה CRM המובילות לארגוני צדקה

ארגוני צדקה קטנים-בינוניים (הכנסה של פחות ממיליון ליש"ט)

1. Blackbaud eTapestry

Blackbaud eTapestry נועד להעניק לעמותות צדקה קטנות יותר גישה לתכונות ה-CRM המעודדות גיוס כספים וניהול תומכים, כך שהם יכולים להתקדם מהגליונות האלקטרוניים ולהתחיל להתחכם עם הנתונים שלהם כדי לייעל תהליכים ולהגביר את המעורבות.

יתרונות:

תוכנן במיוחד עבור ארגונים צומחים, eTapestry מעניקה לארגוני צדקה ניהול נתוני תורמים פשוט ומאפשרת להם להפיק תועלת מניתוח דפוסי נתינה והתנהגות תורמים ללא עקומת הלמידה התלולה.

eTapestry יכולה לאחד את עיבוד התשלומים, אוטומציה של דוא"ל, מדיה חברתית וניהול אירועים בפלטפורמה אחת ומכיוון שהיא מבוססת ענן, היא יכולה להתרחב ככל שצורכי הארגון גדלים.

חסרונות:

למרות קלים לשימוש, הכלים לניתוח ובדיקות משתמשים מוגבלים והמערכת פחות גמישה מה-Edge NXT של Raiser או Blackbaud CRM.

2. DONORFY

כפי שהשם מרמז, DONORFY הוא כלי לניהול תרומות שנועד לסייע לארגונים קטנים ובינוניים ללא מטרות רווח. זהו כלי מבוסס ענן הממוקד לצדקה עם תכונות לייבוא נתונים, גיוס כספים, הזנת מתנות, מעקב אחר לקוחות פוטנציאליים, ניהול אירועים וניהול קמפיינים.

יתרונות:

DONORFY נבנה מהיסוד למטרה ספציפית לעזור לעמותות צדקה ללמוד יותר על התנהגות התורמים שלהן ולפשט ולהפוך היבטים רבים של גיוס כספים לאוטומטיים. מכיוון שזו מערכת חדשה למדי ומיועדת לארגוני צדקה קטנים יותר, היא לא מורכבת מדי והיא ידידותית למשתמש ונועדת להיות קלה ללמידה, עם תכונות שבדרך כלל מובילות לפי מה שבסיס הלקוחות צריך.

חסרונות:

ככלי מסד נתונים לגיוס כספים, ל DONORFY חסרים הרבה מהתכונות המתוחכמות יותר שתמצאו במערכות CRM מעוגלות יותר. אם אתה מחפש כלי שניתן להרחיב כך שיכלול נתונים ותובנות על מתן השירות שלך, מתנדבים או היבטים אחרים של הארגון שלך, זה המקום שבו Donorfy מוגבל.

ארגוני צדקה גדולים (1-10 מיליון ליש"ט)

1. BLACKBAUD RAISER'S EDGE NXT

ה-CRM הבינוני של Blackbaud מתוכנן מתוך מחשבה על ארגונים קטנים ובינוניים ללא מטרות רווח, עם תכונות רבות שיעזרו להנחות את קבלת החלטות לצדקה ולחסוך זמן להתמקד במשימתם. .

יתרונות:

עם התמקדות בגיוס כספים, ל-Raiser's Edge NXT יש תכונות מגוונות ומתקדמות רבות במיוחד עבור גיוסי תרומות לצדקה, כגון ניתוח רב עוצמה המציע באופן אוטומטי המלצות חכמות לגבי איך לטפח לקוחות פוטנציאליים או למנוע ביטול תורמים – אך עם התמקדות בלהיות ידידותי ואינטואיטיבי למשתמש עבור מנהלי פיתוח פוטנציאליים.

חסרונות:

למרות ש-NXT אכן מציג עיצוב ידידותי למשתמש הרבה יותר מקודמיו, עדיין יש סט תכונות רחב עם עקומת למידה בלתי נמנעת לתוכנה זו, והשקעה בעלות להתאים. ארגונים יצטרכו להשקיע זמן ומשאבים כדי להפיק ממנו את המרב, תוך התחשבות בכל הדרכה שתצטרך לקנות מ-Blackbaud.

3. MICROSOFT DYNAMICS 365

ענקית נוספת בתעשיית ה-CRM, Microsoft Dynamics 365 היא מערכת מבוססת ענן עם הרבה תכונות CRM מהבסיס ועד ליכולות למידת מכונה ו-AI מתקדמות, כך שארגונים יכולים לנהל את כל תחומי המפתח של הפעילות שלהם מול התומכים.

יתרונות:

Microsoft Dynamics 365 היא מערכת עשירה בתכונות ובגלל שהיא מודולרית אתה יכול להוסיף או לקחת את הפונקציונליות הדרושה לך כדי לעקוב אחר יעדי גיוס כספים, להפוך את התקשורת עם התומכים לאוטומטי, לעבד הכנסות וסיוע במתנה ואפילו לנהל אירועים ומתנדבים. מכיוון שמדובר במיקרוסופט, המערכת משתלבת בצורה חלקה עם כלי ענן כמו Office 365 ו-Outlook והפריסה תהיה אינטואיטיבית למדי לאנשים שכבר מכירים את מיקרוסופט.

עובד
חסרונות:

המערכת לא בנויה עבור ארגוני צדקה מחוץ לקופסה, כך שתזדקק לכלי או שותף של צד שלישי שיעזור להתאים אותו לצרכים שלך, שיש לקחת בחשבון בכל עלות.

3. DONORPERFECT

DonorPerfect הוא פתרון ניהול תורמים מבוסס אינטרנט המציע מגוון רחב של פונקציונליות סטנדרטית של גיוס כספים. הוא מתגאה בנוחות השימוש, בפלטפורמות מקוונות לתרומות ותשלום ודיווח רב עוצמה על תורמים.

יתרונות:

מיועד לארגוני צדקה קטנים עד בינוניים, DonorPerfect הוא פתרון גיוס כספים רב-תכליתי עם הרבה אפשרויות התאמה אישית כדי להתאים את המערכת להגדרות ולצרכים הספציפיים של הארגון שלך.

חסרונות:

יש עקומת למידה למערכת הניתנת להתאמה אישית זו ותצטרך קצת זמן כדי לוודא שכולם מפיקים את המרב מהתכונות שלה, עבור אלה שרוצים להעמיק.

4. ACCESS CHARITY CRM

Access Charity CRM הוא שדרוג של ההיצע הקודם של Access, thankQ, ונמצא כיום בשימוש על ידי יותר מ-10,000 אנשי מקצוע לגיוס כספים מארגוני צדקה מכל הצורות והגדלים, אך המקום שבו הוא מתעורר לחיים הוא עבור ארגוני צדקה בינוניים שמתמקדים בצמיחה הכנסתם והגברת המעורבות עם התומכים שלהם.

יתרונות:

Access Charity CRM מגיע גם עם ממשק ייחודי ופשוט, Fundraising Hub, המספק נתיב נגיש בקלות לנתוני תורמים. עם מרכז גיוס תרומות יש לך דרך פשוטה עבור הארגון שלך להציג את נתוני הליבה של התורמים ולנקוט בפעולה, ללא צורך בידע מומחה או הכשרה מעמיקה.

חסרונות:

זוהי תוכנה המיועדת לגיוס כספים וניהול חברות, כך שהיא פחות ניתנת להגדרה לצרכים ארגוניים אחרים סביב נתוני אספקת שירות.

ארגוני צדקה גדולים (10 מ'+)

1. כוח מכירות לעמותות

כוח מכירות היא ענקית עולמית במערכות CRM, המשמשת ארגוני מכירות מובילים רבים. הגרסה ללא מטרות רווח של הפלטפורמה, המתארחת באופן בלעדי בענן, מגיעה עם מגוון תכונות ספציפיות לתעשייה לשימור וגיוס תורמים, ולניטור משאבים ומימון.

יתרונות:

כוח מכירות היא חיה של מערכת CRM עם כל מיני תכונות למעקב ואופטימיזציה של כל היבט של ארגון צדקה. המערכת בנויה להתאמה אישית כמעט אינסופית ויכולה לבצע כמעט כל סוג של אוטומציה או זרימת עבודה שאתה יכול לחלום על.

חסרונות:

למרות שזה מרשים, זה לא באמת עבור ארגון צדקה קטן בתקציב. כוח מכירות היא אחת המערכות הכי מזמרות-כל-רוקדות, ונקודת המחיר שלה משקפת את זה. ייתכן שתרצה לנצל את הצעת הצדקה הנדיבה של עד עשרה רישיונות חינם, אולם ניסיון קודם עם כוח מכירות מומלץ מאוד מכיוון שיכולה להיות עקומת למידה תלולה.

2. BLACKBAUD CRM

Blackbaud CRM, שנבנתה במיוחד עבור המגזר ללא מטרות רווח, היא מערכת מבוססת ענן לגיוס כספים וניהול קשרים הבנויה על Microsoft Azure.

מערכת crm
יתרונות:

Blackbaud CRM מיועד לארגונים גדולים יותר, ובשל כך חבילת התכונות שלו מקיפה, שנועדה להעניק לארגוני צדקה טכנולוגיה ברמת הארגון להגברת היעילות התפעולית, למשוך ולגייס תורמים ולהגדיל את ההשפעה של המשימות שלהם.

חסרונות:

Blackbaud CRM הוא כלי מתוחכם ורב עוצמה עבור הצדקה הנכונה, אבל בדומה ל-כוח מכירות זה יהיה מוגזם עבור ארגון קטן יותר ללא צורך בפונקציונליות מתקדמת. התמחור ועקומת הלמידה משקפים זאת.

3. CIVICRM

CiviCRM הוא פרויקט CRM בקוד פתוח שנבנה על ידי ולמען ארגונים ללא מטרות רווח, עם מגוון עצום של פונקציונליות לניהול מידע מרכיב ובניית זרימות עבודה מורכבות ומותאמות במיוחד. יש מגוון גדול של תוספות לכל דבר שאתה יכול לחשוב עליו, כולל תהליכי משאבי אנוש, פריסות שונות לצוותים שונים, הדמיות נתונים, ניהול מתנדבים, גיוס כספים בהודעות טקסט… אתה שם את זה.

יתרונות:

מכיוון שהיא בקוד פתוח, ניתן להתאים את התוכנה לצרכיו של כל ארגון ויש לה קהילה גדולה ותומכת של מלכ"רים בעלי דעות דומות המניעות את הפיתוח שלה ומציעות עצות.

חסרונות: 

כל העניין של CiviCRM הוא ההתאמה האישית, אך כתוצאה מכך ההגדרה והניהול די טכניים, ובניית דברים בעצמך יכולה להיות מסובכת.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

מתנדבי האומות המאוחדות

איך למצוא ארגון צדקה מומלץ

ברוכים הבאים לעולם התוסס של הפילנתרופיה בישראל! עם אינספור ארגוני צדקה המוקדשים למטרות מגוונות, מציאת הצדקה המושלמת לתרום לה יכולה להיות מסע מעשיר. בין אם

תוכניות צדקה והתנדבות מובילות בתאילנד השנה

לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה

יציאה למסע כדי לנסוע לתאילנד לעבודת צדקה יכולה להיות חוויה מתגמלת להפליא. פנינה זו מדרום מזרח אסיה, הידועה בתרבות העשירה, הנופים היפים והמקומיים הידידותיים שלה,

התנדבות לסטודנטים

התנדבות לסטודנטים

עבודה התנדבותית לתלמידים היא חוויה טרנספורמטיבית שחורגת מעבר ללמידה מסורתית בכיתה. עיסוק בשירות קהילתי לא רק מעצים את התלמידים להשפיע לטובה אלא גם מטפח כישורי

התנדבות בונה ביטחון עצמי והערכה עצמית

הזדמנויות התנדבות וירטואליות

הזדמנויות התנדבות וירטואליות צצו כדרך טרנספורמטיבית עבור אנשים לחולל שינוי, תוך מינוף כוחה של הטכנולוגיה להתחבר, לשתף פעולה ולתרום למטרות שונות ברחבי העולם. בעולם יותר

דילוג לתוכן